Reporterka "Wiadomości" tłumaczy słowa Jarosława Kaczyńskiego o aborcji. "Każdy, kto zna język polski..."

Temat wczorajszego protestu kobiet pojawił się w dzisiejszych "Wiadomościach" TVP. Reporterka stwierdziła, że kobiety uległy manipulacji mediów, a Jarosław Kaczyński nie zapowiada dla nich trudów tylko pomoc.

"A teraz o słowach, których tak naprawdę nie było, ale które wywołały falę krytyki pod adresem prezesa PiS" - zapowiedział materiał w "Wiadomościach" prowadzący Krzysztof Ziemiec. Dotyczył wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego na temat aborcji.

"Nabrało się około 100 kobiet"

Będziemy dążyli do tego, by nawet przypadki ciąż bardzo trudnych, kiedy dziecko jest skazane na śmierć, mocno zdeformowane, kończyły się jednak porodem, by to dziecko mogło być ochrzczone, pochowane, miało imię

- zapowiedział prezes w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej. Zdaniem "Wiadomości", sens wywiadu został wypaczony.

"Na medialną manipulację nabrało się około 100 kobiet, które zebrały się wczoraj przed domem Jarosława Kaczyńskiego" - mówiła reporterka Ewa Bugała o Czarnym Proteście na Żoliborzu. "Kobiety ślepo powtarzały to, co przeczytały lub usłyszały w mediach. Dziennikarze, posługując się wyrwanymi z kontekstu słowami, próbowali udowodnić, że prezes PiS będzie zmuszał kobiety do rodzenia zdeformowanych dzieci" - stwierdziła Bugała.

"Kto zna polski, zrozumiał..."

Jej zdaniem "każdy, kto zna język polski, bez trudu zrozumiał, że prezes PiS mówi nie o zmuszaniu i karaniu kobiet, ale o pomocy dla nich". Dalej reporterka tłumaczyła słowa prezesa z nowego wywiadu dla Onetu

W jednym obszarze należy doprowadzić do zmian. Chodzi o aborcję eugeniczną, czyli ze względu na wady płodu

- mówił Onetowi Kaczyński. 

Sprecyzował, że ma na myśli "zwłaszcza chore dzieci z zespołem Downa". "Nie widzę powodu, aby wyrażać zgodę państwową na ich eliminację" - powiedział dziennikarzom Onetu prezes PiS. Mówił też o "odpowiednim wsparciu dla kobiet". CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Zdaniem Bugały, prezes miał na myśli, że "jeśli PiS kiedykolwiek zdecyduje się na zmianę ustawy aborcyjnej, to tylko w przypadku dzieci z zespołem Downa. Matki, które zdecydują się na ich urodzenie, będą mogły liczyć na wsparcie finansowe państwa". 

"Czy złożymy taki projekt, rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach"

Słowa Kaczyńskiego wyjaśniał też w "Piaskiem po oczach" TVN24 wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. Stwierdził, że jest świeżo po rozmowie z prezesem i że nie ma gotowego projektu ws. aborcji. - Czy złożymy taki projekt, rozstrzygnie się w najbliższych miesiącach. Nie będzie wyprzedzał pewnej świadomości społecznej - mówił. Jego zdaniem to można wyczytać z wywiadu Kaczyńskiego dla Onetu.

ZOBACZ TEŻ: Jarosław Kaczyński wie, jak wkurzyć polskie kobiety. Czarny Protest pod domem prezesa PiS

 

Więcej o:
Komentarze (245)
Reporterka "Wiadomości" tłumaczy słowa Jarosława Kaczyńskiego o aborcji. "Każdy, kto zna język polski..."
Zaloguj się
 • Marta Majewska

  Oceniono 17 razy 5

  Sprawa , która wprawiła wielu ludzi w osłupienie. Tą wersję historii znaliśmy przed tzw . ,,aferą widelcową '' w Wikipedii
  ,,Co ciekawe, pod wieloma względami ówczesna Polska wyprzedzała Francję. Właśnie na Wawelu Walezy po raz pierwszy zobaczył wychodki, z których nieczystości odprowadzano poza zamkowe mury, i po powrocie do Francji nakazał zbudowanie takich urządzeń w Luwrze i innych pałacach.(…) Tak samo sprawa wyglądała z łaźnią (wanna i kurki z ciepłą i zimną wodą), a także widelcem – tych wynalazków Francuzi również nie znali”.
  Wersja zmieniona;
  ,,Według legendy czy anegdoty, Walezy uciekając z Krakowa do Paryża, wywiózł ze sobą także komplet widelców, które jakoby poznał w Polsce, a które podobno nie były we Francji znane, jednakże historycy powątpiewają w prawdziwość tej opowieści''

 • america_n_beauty

  Oceniono 8 razy 4

  Kluczowe jest zdanie mówiące o tym, że "kobiety oczekujące dziecka z Downem będą wspomagane przez Państwo"... Wydaje mi się, że prezes Kaczyński powinien powiedzieć jasno, bo wypowiedź tego nie precyzuje, czy będą miały obowiązek urodzenia takiego dziecka, czy jednak nie..

 • zygosz

  Oceniono 41 razy 3

  O dzięki ci Kaczyński ,ze nadal
  pamiętasz o wszystkich .
  Narod bedzie ci bardzo wdzięczny ,
  gdy nadal bronił będziesz praw najważniejszych .😃😋👫👭👨👩👦👦

 • blski

  Oceniono 4 razy 2

  Kaczynski: "Chcemy, by kobiety rodziły, nawet jeśli dziecko jest mocno zdeformowane. By zostało ochrzczone" w dalszej czesci wypowiedzi wspomnial "To może dotyczyć także ciąż, które są wynikiem przestępstwa, ale oczywiście i tutaj przymusu zastosować nie można, można zastosować perswazję, i to delikatną, bez presji" ale tez "W dalszym ciągu jest sprawa prawnych rozwiązań odnoszących się, na różnym poziomie, być może nawet w ramach obecnej ustawy, do aborcji ze względu na stan płodu, a w szczególności ze względu na zespół Downa." co znaczy, ze po odpowiednim przygotowaniu spoleczenstwa przerwanie ciazy, bez wzgledu na okolicznosci" bedzie przestepstwem.
  Kaczynskiego nie lubie ale wydawalo mi sie, ze jest on pragmatycznym i rozsadnym politykiem, wobec czego spodziewalem sie, ze wobec intensywnosci i liczby uczestnikow protestow przeciw dalszym restrykcjom przerywania ciazy, nie bedzie sie wypowiadal.
  W ostatnich dniach Kosciol zajal zdecydowana pozycje i odnosze wrazenie, ze Kaczynski jest zmuszony do wypowiedzenia sie po tej samej stronie. Jezeli wyrazil osobiste przekonanie, to nie jest sprytnym politykiem, jezeli zostal do tego zmuszony przez Kosciol to nalezy go traktowac nie jako reprezentanta narodu, ale jako reprezenanta Kosciola.
  Usiluje zrozumiec dlaczego Kosciol Katolicki jest tak bardzo przeciwny przerywaniu ciazy (inne odlamy Chrzecjanstwa nie sa, a inne religie pozostawiaja to do uznania wiernych) - czy to aby nie dlatego, ze wiekszosc w nieszczesciu i w obliczu smierci staja sie religijni (polecam zapoznanie sie z przedsmiertelna wypowiedzia Bertranda Rusella na ten temat, jak tez Zakladem Pascala [ktory wobec olbrzymiej liczby religii i kanonu rzetelnosci jest tylko teoretycznym rozwazaniem]).
  Moim zdaniem jakiekolwiek restrykcje dotyczace przerywania ciazy sa wyrazem przedmiotowego traktowania kobiety. Jednoczesnie zdaje sobie sprawe, ze nie jest latwo bedac w pelnej swiadomosci odpowiedzialnosci i niekonczacych sie klopotow zwiazanych z wychowanie nawet zdrowego dziecka, zdecydowac sie na jego urodzenie. Dlatego tez wielokrotnie ludzie myslacy racjonalnie powstrzymuja sie uzywajac czy to antykoncepcji czy w ostatecznosci przerywania ciazy. Kazdy z nas obserwuje, ze im nizszy poziom intelektualny/stam umyslu rodzicow tym wiecej dzieci.

 • aluksz

  Oceniono 11 razy 1

  oni najwyraźniej uważają Polki za debilki i co gorsza pissowskie kobiety też tak uważają.

 • flyer

  Oceniono 31 razy 1

  "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe a czarne jest czarne " - Jaro

 • majchrzakj

  Oceniono 43 razy 1

  Tyle dzieci w domach dziecka czeka na adopcję, dzieci niepełnosprawnych też...kaczyński zajmij się właśnie nimi! Chcesz u nas drugiej Rumunii? Czy dlatego, że jeden z członków sekty pis ma dziecko z zespołem Downa, życzysz pan sobie, żeby inni też takie dzieci rodziły? To chore! Pan nie masz pojęcia o czym mówisz...zajmij się pan swoim kotem!

 • lcf7519

  Oceniono 35 razy 1

  Gdyby J. Kain mówił po polsku nie potrzebowałby tłumaczy

 • nuclearsnake

  Oceniono 23 razy 1

  Reporterka "Wiadomości" tłumaczy słowa Jarosława Kaczyńskiego o aborcji. "Każdy, kto zna język polski..." - każdy kto zna język polski nie rozumie wolskiego, dlatego "reporterka" PiSuarowa podjęła się tłumaczenia, sęk w tym, że i ona polskiego nie zna, dlatego wolski zamiast na polski, przetłumaczyła na kaczy i za to publiczne pieniądze drenuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX