Szef MON próbował wybrnąć z decyzji ws. aborcji. Posłanka PiS jest oburzona, napisała do niego list

W cotygodniowym nagraniu dla TV Republika Antoni Macierewicz próbował wybrnąć z decyzji, która wepchnęła PiS w kozi róg. Jego słów nie kupuje jednak nawet część kolegów z partii.

W swoim "orędziu do narodu" Antoni Macierewicz przekonywał, że decyzja PiS ws. kontrowersyjnego projektu ustawy o aborcji była tak naprawdę "ratowaniem kobiet przed nienawiścią, którą zostały zatrute". Jego słowa miały wybielić partię Jarosława Kaczyńskiego po tym, jak w ciągu zaledwie kilku dni diametralnie zmieniono strategię.

ZOBACZ TEŻ: Na początku kpili. A co mówią teraz? Tak się zmieniały reakcje prawicy na strajk kobiet [GRAFIKA]

Kalendarium komentarzy prawicyKalendarium komentarzy prawicy Marta Kondrusik

Szef MON stwierdził również, że "cała wiedza mówiła nam (partii PiS - red.), że podniesienie ręki za tą ustawą jest działaniem przeciwko życiu". I właśnie te słowa nie spodobały się posłance Annie Sobeckiej na tyle, że teraz napisała list do Antoniego Macierewicza

6 października br. to dzień, który niechlubnie zapisze się na kartach historii Polski jako ten, w którym zaprzepaszczono szansę obrony najbardziej bezbronnych, polskich nienarodzonych dzieci
 

Dalej Sobecka pisze wprost o tym, co sądzi o wypowiedzi szefa MON: "W tym kompromitującym dla Pana Ministra i części moich kolegów dniu nie skorzystał Pan Minister z prawa do milczenia. Wręcz przeciwnie. W cotygodniowym felietonie dla Telewizji Trwam próbował Pan Minister wybielić się, a nawet obrócił to haniebne wydarzenie w sukces". I dodaje:

Wypowiedź Pana Ministra jest nie tylko niegodziwa i kłamliwa, ale to także policzek w twarz wymierzony blisko pół miliona obywatelom, którzy podpisali się pod projektem ustawy.
Swoją wypowiedzią zlekceważył Pan Minister ponad 200 tys. osób, które szły w Marszach dla Życia, oraz kilkudziesięciu parlamentarzystów, którzy bronili nienarodzonych dzieci.

Sobecka zastanawia się, "czy jest sens wspólnej pracy" w jednym klubie poselskim z szefem MON. "Mając na uwadze powyższe, w imieniu tych wszystkich osób, które zaangażowały się w ochronę życia poczętego, oczekuję publicznych przeprosin od Pana Ministra" - apeluje.

Więcej o:
Komentarze (160)
Szef MON próbował wybrnąć z decyzji ws. aborcji. Posłanka PiS jest oburzona, napisała do niego list
Zaloguj się
 • representation1

  Oceniono 128 razy 32

  PO i Nowoczesna są przeciw kobietom?
  --------------------------------------------------
  "PiS przestraszył się wściekłości kobiet. Projekt zaostrzenia ustawy aborcyjnej w Sejmie upadł."

  Tylko dlaczego bojówki PO i Nowoczesnej z Kopacz na czele chciały uniemożliwić glosowanie i odrzucenie wniosku?
  Tak naprawdę chodzi im tylko o wywoływanie zadymy politycznej.

 • pigwa_polska

  Oceniono 51 razy 25

  500 tys podpisów pod stop aborcji a 100 tys podpisow pod 'czarna ustawa'
  500 tys podpisow to okolo odpowiednik 40 posłów (czyli głosów oddanych łącznie na 40 kandydatów na posłów którzy weszli do sejmu)
  100 tys podpisów to około odpowiednik 8 posłów
  nie bądźmy śmieszni
  powinna byc zasada, że społeczny projekt musi uzykać minimum 5 miliony podpisów i następnie poddawany jest pod ogólnopolskie referendum, i wchodzi w życie z pominięciem sejmu i senatu a publikowany jest bez podpisu prezydenta jako obowiązujące prawo tylko na podstawie wyniku referendum.

 • wojtek2784

  Oceniono 22 razy 22

  Macierewicz mówi i robi to, co myśli prezes , a prezes myśli to, co będzie robił Macierewicz.
  Macierewicz to matrix prezesa. To wcale nie jest zabawne. Matka natura wynagrodziła ich szczodrze urodą. Nienawiść i żółć zalewają ich codziennie w czasie porannej ablucji, kiedy w lustrze oglądają 51 twarz Doriana Greya.

 • probelpl

  Oceniono 19 razy 17

  Kto ma prawo wygłaszać orędzie do narodu oto jest pytanie chyba nie psychol

 • kramka23

  Oceniono 16 razy 12

  To jednak pan Macierewicz ma chociaż jedną szarą komórkę. Miłe zaskoczenie...

 • adalberto3

  Oceniono 11 razy 7

  Bawią się Polską zajmując się ustawami jeszcze bardziej dzielącymi społeczeństwo. Poczekajcie trochę, spróbujcie je zjednoczyć dobrym programem, może wtedy jakieś aborcyjne zmiany będą możliwe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX