Komentarze (479)
PiS traci, Nowoczesna zyskuje. Ale jest jeszcze jeden sondaż: Tusk kontra Duda w wyborach prezydenckich
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Corven Dallas

  Oceniono 12 razy 12

  Skoro Tusk którego bezpośrednio w polskiej polityce, mediach itd nie ma od lat zdobywa 46% a Duda którego pełno wszędzie zwłaszcza w Tvp ma 49% to jednoznacznie świadczy o tym że gdy Tusk realnie i bezpośrednio włączy się znów do polskiej polityki pokona Dudę w każdym sondażu i wyborach.

 • cholonek

  Oceniono 113 razy 7

  Donkowi znudzily sie brukselskie mule i zatesknil za osmiorniczkami na koszt debila podatnika?

 • Jan Kowalski

  Oceniono 36 razy 6

  Jeśli nasz wspaniały "krul Europy" wg sondaży przegrywa z takim kimś jak Duda, to znaczy, że POlska leży i kwiczy.

  Czekam na komentarz nowoczesnego Richarda:)

 • masz01

  Oceniono 43 razy 5

  "PiS traci. Nowoczesna zyskuje." - a co robi gazeta???
  - a no - nadal szczuje...

  Po pierwsze "nieznacznie" za wcześnie na kampanie wyborów prezydenckich...
  PO drugie, żeby Tusk miał szansę, to kontrkandydatami musieliby być: Doda, T. Ross, Petru itp...

 • lesnywladek2

  Oceniono 33 razy 5

  a czy Rysiek Swetru już przeczytał elementarz i nadrobił zaległości w geografii ? Przydało by się też trochę nauki z ekonomi , mnożenia i dzielenia od 1 do 100. Ale co sie można spodziewać po nim,skoro on tylko ukończył instytut Bronisława Komorowskiego.

 • man_with_no_name

  Oceniono 31 razy 5

  Panie Michnik, a gdzie się zapodział czołowy komentator tego forum, czyli jaśniepan fakiba? Dostał urlop, został zwolniony czy po ciężkiej pracy bez odpoczynku wypalił się zawodowo?

 • wunderwaffen

  Oceniono 17 razy 5

  KIM JEST KACZYŃSKI?

  "Co wiemy o Kaczyńskich?

  Rajmund Kaczyński, urodzony w Grajewie z matki Franciszki ze Świątkowskich, zrodzonej w Gronowce koło Odessy, z rodziny Naczelnego Prezesa Sądu Wojskowego z okresu stalinizmu, pułkownika armii czerwonej Wilhelma Świątkowskiego – też urodzonego w tej samej Gronowce. Sami bracia Kaczyńscy podają, że przodkowie Rajmunda Kaczyńskiego po mieczu byli wysokimi oficerami armii carskiej.

  Co to oznacza? Jedno! Nie mógł on być Polakiem, bo ci byli na ogół albo prawie zawsze – wyznania katolickiego. W imperium Rosyjskim obowiązywał od polowy XIX wieku carski ukaz, który zakazywał piastowania wysokich urzędów przez Polaków wyznania rzymsko-katolickiego oraz Żydów mojżeszowego wyznania. Identyczna sytuacja dotyczyła innych wysokich posad, np. dyrektora stacji kolejowej. Zatem funkcja oraz imiona zarówno Rajmund jak i Wilchelm wskazują na to, że mogli to być Żydzi wyznania ewangelickiego. Nic dziwnego. Zarówno w Polsce zaborowej jak na wschodzie Europy było całe mnóstwo takich haskalizowanych (Haskala) Żydów. Do Rosji przenosili się w ramach kolonizowania południowych rubieży cesarstwa rosyjskiego tj. tworzenia tzw. „Nowej Rosji”. Pierwotnie Nazwisko Świątkowski, brzmiało Sviatkowski, co można potwierdzić w bazie genealogicznej jewishgen.org. Interesującym źródłem informacji o żydowskich i ewangelickich osadach i ich składzie są żydowskie strony www, pokazujące osadnictwo, budowanych na zasobach archiwów rosyjskich państwowych. Na wschód Europy szli polscy i pruscy (menonici) Żydzi.

  Przodkowie po stronie ojca, np. matka ojca Rajmunda, Aleksandra Kaczyńskiego, Zofia z domu GUTOWSKA, też wykazują żydowskie korzenie.

  Zaskakujące jest też to, ze ojciec Rajmunda Kaczyńskiego ożenił się z Żydówka z Odessy, co miało miejsce około 1922 roku, będąc kolejarzem w okolicach Grajewa, granicznej stacji kolejowej. W tym czasie przez ta cześć granicy przybywało z rejonów Odessy mnóstwo żydów uciekających z Rosji wskutek prześladowań przez bolszewików lub rożnych innych pogromów. Na stronach żydowskich poświęconych koloniom żydowskim na południowej Ukrainie, są umieszczone dokumenty, np. wizy ze zdjęciami mówiące o tym ze uzyskiwano je w drodze przestępstw miedzy innymi w konsulatach polskich w krajach bałtyckich. Aby dostać się z rejonu Rygi czy Tallinna w kierunku na Warszawę niestety trzeba było przejechać jedyną linią kolejową tj. przez Grajewo.

  Czy tam właśnie ojciec Rajmunda Kaczyńskiego wyszukał sobie przyszłą żonę?

  Przemyt Żydów z Rosji organizowały organizacje żydowskie z Wielkiej Brytanii oraz USA. Centralą tej przestępczej działalności była Łódź, a miejscami gdzie przechowywano na początku przemyconych żydów był szkoły religijne.

  Dalsza poszlaka żydowskiego pochodzenia jest fakt, potwierdzany przez samych Kaczyńskich, mówiący o tym, że po przeniesieniu się do Baranowicz na Polesiu, Franciszka Kaczyńska zajmowała się prowadzeniem agencji nieruchomości. Ze stron internetowych związanych z tym miastem i rożnych innych dowodów, np: książki telefonicznej, wynika, że w 100 % pośrednictwa nieruchomościami było zdominowane przez Żydów. Jeden wpis dotyczy Kaczyńskiej – jest w nim przypis – interes żydowski. "

  fragment artykułu byłego posła Z. Nowaka

 • clevland

  Oceniono 45 razy 5

  Nowoczesna jest za:
  - CETA- czyli rakotwórcze żarcie GMO zKanady itd.
  - ściąganiem uchodźców.

  To Targowiczanie !

 • arbiter_unelegante

  Oceniono 45 razy 5

  Niech wygra Tusk (wymazeniec Angeli) i w końcu ostatecznie zlikwiduje tę imitację teoretycznego państewka, które ciągle myśli, że jest mocarstwem. Bez odbioru zakodowane ciemniaki.

 • biba1234567

  Oceniono 6 razy 4

  Codziennie Petru i spółka otwierją usta i codziennie wychodzi ich niski poziom, tvn24 milczy i nie podaje tego, tylko polsat o tym mówi.

  Petru chce przyjmować 90.000 arabowa rocznie, wpiszcie w google ryszard petru za przyjeciem uchodźców. Na dodatek ma księżycowy plan, jakiego nie ma żaden kraj cywilizowanej Europy by podwyższyć 3-krotnie VAT na żywność z 5% do 16% i obnizyć VAT na samochody i dobra luksusowe z 23% do 16%. Z tego kraju wszyscy wyjadą, ale Petru weźmie arabowo, bo dla niego człowiek to liczba. Mamy do czynienia z afera sondażową, bo TNS 3 tygodnie temu dawał Petru 8%.

 • sympatyklewicy

  Oceniono 4 razy 4

  SLD oraz KORWIN – po 5 proc.; Partia Razem – 4 proc.
  *********************************
  Myślałem że Lewica ugra więcej punktów na tych pochodach z popieraniem aborcji na żądanie. PiS chociaż stracił kilka punktów ciągle na prowadzeniu.

 • Marta Majewska

  Oceniono 18 razy 4

  ,,Najbardziej od rezultatów podanych przez PKW odbiegają wyniki ostatniego przed wyborami sondażu Millward Brown (6-7 maja) dla „Faktów” TVN. Jest to o tyle zastanawiające, że pracownia ta zrealizowała swój pomiar na największej próbie ponad 3 tys. ankietowanych (pozostałe firmy na trzykrotnie mniejszej). Ilość w tym wypadku nie przełożyła się niestety na jakość. Łączny błąd popełniony przez Millward Brown wyniósł aż 28,5 pkt proc.,...'' Prosimy nie manipulować opinią publiczną.

 • mtborek

  Oceniono 22 razy 4

  Ja mogę zrozumieć że ktoś jest za PIS, lub PO, lub PSL, albo za Kukizem.
  Nawet za Korwinem lub Lewicą .
  Ale nie mogę zrozumieć dlaczego partia Ryśka ma takie poparcie ?
  Czy w Polsce jest aż tylu kretynów ???

 • jozbieszczad

  Oceniono 30 razy 4

  Rysiek -22% tja :) Chyba paligłup musi wrócić !

 • biba1234567

  Oceniono 7 razy 3

  Serio, ktoś wierzy w sondaże dające ćwiercintlignetowi Petru, który osłabijąc PO dał władze PISdzielcom? W zamian dał tylko swój bełkot i niski poziom, na starcie ma 20 mln zł straty bo przez amatroszczyznę stracił dotacje. On chce przyjmować 90.000 arabowa rocznie, wpiszcie w google ryszard petru za przyjeciem uchodźców. Na dodatek ma księżycowy plan, jakiego nie ma żaden kraj cywilizowanej Europy by podwyższyć 3-krotnie VAT na żuwność do 16% i obnizyć VAT na samochody i dobra luksusowe z 23% do 16%. Z tego kraju wszyscy wyjadą,a le Petru weźmie arabowo, bo dla niego człowiek to liczba. Mam doczynienia z afera sodażową, bo TNS 3 tygodnie temu dawał Petru 8%.

  Pomyśleć, że gdyby Petru nie poszedł w politykę, to PISlamiści mieliby poniżej 230 posłów i zero władzy.
  Przypomnę tylko pana petru "Jarosław Kaczyński przekroczył Rubikoń", konstytucja 3 maja dalej obowiązuje, Tusk uciekł do Brukseli i widzę światełko w tunelu. Pihowicz myślała, że inwokacja to inwektywa, blondyna na pytanie dziennikarza Polsatu o najwybitniejszego polskiego polityka powiedziała profesor Bartoszewicz [chodziło jej o Bartoszewskiego], a pani starsza z sejmowej trybuny krzyczała to PISU, że to jest szczyt zenitu. Jest tego więcej, a najlepsi w wynajdowaniu ćwierćinteligencji u nuworyszy od Balcerowicza i Petru są dziennikarze Polsatu, ostatnio Pihowicz została zapytana o program partii i... zatkało ją to było żenujące. Mnie tez pewne rzeczy w Platformie denerwowały, ale demokracje dojrzałe mają partie polityczne istniejące dziesiątki lat. Platforma nie jest doskonała, ale nie jest też zła. Wyobrażacie sobie by NIemcy zagłosowali na partię bankiera o niskim poziomie wiedzy i i inteligencji?

 • czeslaw.emilian.sarna

  Oceniono 3 razy 3

  Patrzeć na Kaczyńskiego, czy tylko jemu w oczy, to jest to samo. Dlaczego tak wielu patrzących nie myśli? Nie potrafią? To zapiera dech! Może zapanowała powszechna ślepota?
  Suweren! to jest nie do pomyślenia!
  Kim my jesteśmy? Inaczej: Kim jesteś suwerenie?
  Czas przejrzeć na własne oczy!

 • zygosz

  Oceniono 35 razy 3

  Dajcie sobie spokój ,czy Donek za cztery lata będzie na wolności ,a moze w Tworkach
  otrzyma fotel przezydencki ?😫

 • kasiapanowie

  Oceniono 21 razy 3

  Wyborcza Traci zwalnia SOROS bankrutuje !

 • komuchynie

  Oceniono 13 razy 3

  To do czasów wyborów Tusk nie będzie osądzony?

 • jozbieszczad

  Oceniono 21 razy 3

  Gdyby teraz odbyły się wybory Donald kontra Donald (ale ten amerykański ) --to ten "nasz" też by wygrał !

 • jozbieszczad

  Oceniono 31 razy 3

  To ten Donald z Hameryki ?

 • snooka

  Oceniono 31 razy 3

  A Bronek Cinkciarz miażdży Tuska w sondażu 90%:10%.

 • drakmaj

  Oceniono 17 razy 3

  Duda tylko nieznacznie wyprzedza Tuska w sondażu prezydenckim.
  ----------------------------------------------------------------------------------------------------------
  Nie wierzę w ten sondaż.
  Moim zdaniem Tusk Dudę miażdży, niszczy, ośmiesza, druzgocąco pokonuje, itp.

 • rezimthuska

  Oceniono 59 razy 3

  dla Donalda cela 500+

 • awitold

  Oceniono 53 razy 3

  Powinien byc sondaz tusk kontra biedron. Albo moze zrobmy z tych dwoch kandydatow na prezydenta jednego. nazwijmy go Turon...

 • skazuk

  Oceniono 4 razy 2

  Jeszcze będziecie tęsknić za Tuskiem albo jemu podobnym kiedy Kaczyński poseł sprowadzi Polskę do parteru.Nawet Kukiz wam nie pomoże bo ten ćwok może tylko zdefiniować problem powiedzieć to co wszyscy i tak wiedzą ale nic nie naprawi a Kaczyński to największy nieudacznik i kłamca który z Polski może co najwyżej zrobić watykański kalifat.

 • biba1234567

  Oceniono 4 razy 2

  PIS partia pieniaczy a Nowosmieszna to partia ćwierćinteligentów
  Petru i nowoczesna to partia Misiewiczów, amatorów i ludzi na niskim poziomie.
  Zobaczcie wypowiedzi posłanek Nowoczesnej:
  Pihowicz
  youtube.com/watch?v=bpe4eGsGbOA
  Schmidt
  youtube.com/watch?v=X_H60-cgY1E

 • biba1234567

  Oceniono 4 razy 2

  Serio, ktoś wierzy w sondaże dające ćwierćinteligentowi Petru, który osłabiając PO dał władze PISdzielcom? W zamian dał tylko swój bełkot i niski poziom, na starcie ma 20 mln zł straty bo przez amatorszczyznę stracił dotacje. On chce przyjmować 90.000 arabowa rocznie, wpiszcie w google ryszard petru za przyjeciem uchodźców. Na dodatek ma księżycowy plan, jakiego nie ma żaden kraj cywilizowanej Europy by podwyższyć 3-krotnie VAT na żywność do 16% i obnizyć VAT na samochody i dobra luksusowe z 23% do 16%. Z tego kraju wszyscy wyjadą,a le Petru weźmie arabowo, bo dla niego człowiek to liczba. Mam do czynienia z afera sondażową, bo TNS 3 tygodnie temu dawał Petru 8%.

  Pomyśleć, że gdyby Petru nie poszedł w politykę, to PISlamiści mieliby poniżej 230 posłów i zero władzy.
  Przypomnę tylko pana petru "Jarosław Kaczyński przekroczył Rubikoń", konstytucja 3 maja dalej obowiązuje, Tusk uciekł do Brukseli i widzę światełko w tunelu. Pihowicz myślała, że inwokacja to inwektywa, blondyna na pytanie dziennikarza Polsatu o najwybitniejszego polskiego polityka powiedziała profesor Bartoszewicz [chodziło jej o Bartoszewskiego], a pani starsza z sejmowej trybuny krzyczała to PISU, że to jest szczyt zenitu. Jest tego więcej, a najlepsi w wynajdowaniu ćwierćinteligencji u nuworyszy od Balcerowicza i Petru są dziennikarze Polsatu, ostatnio Pihowicz została zapytana o program partii i... zatkało ją to było żenujące. Mnie tez pewne rzeczy w Platformie denerwowały, ale demokracje dojrzałe mają partie polityczne istniejące dziesiątki lat. Platforma nie jest doskonała, ale nie jest też zła. Wyobrażacie sobie by NIemcy zagłosowali na partię bankiera o niskim poziomie wiedzy i i inteligencji?

 • biba1234567

  Oceniono 4 razy 2

  Petru i nowoczesna to partia Misiewiczów, amatorów i ludzi na niskim poziomie.
  Zobaczcie wypowiedzi posłanek Nowoczesnej:
  Pihowicz
  youtube.com/watch?v=bpe4eGsGbOA
  Schmidt
  youtube.com/watch?v=X_H60-cgY1E

 • Kiler das

  Oceniono 16 razy 2

  No już szybko ktoś zagłosuje na TUSKA chyba idiota normalny człowiek ,,NIE,,,pamiętamy co uczynił Polskim robotnikom praca aż do śmierci 67 lat..to jest człowiek i ten co lizał rękę pani MERKEL żeby dostać posadka w Brukseli 80tyś.na rękę a polski robotnik nędzne parę groszy lub to jak się ściskał z Putinem,,po katastrofie Smoleńskiej i jak gnębił..LECHA KACZYŃSKIEGO ...Swymi uwagami uczynkami żeby go poniżyć ,,i na niego głosować ,,,,NIGDY,,Teraz mamy prezydenta co jesteśmy dumni z DUDY ANDRZEJA..,,,,,

 • Marta Majewska

  Oceniono 14 razy 2

  ,,Najbardziej od rezultatów podanych przez PKW odbiegają wyniki ostatniego przed wyborami sondażu Millward Brown (6-7 maja) dla „Faktów” TVN. Jest to o tyle zastanawiające, że pracownia ta zrealizowała swój pomiar na największej próbie ponad 3 tys. ankietowanych (pozostałe firmy na trzykrotnie mniejszej). Ilość w tym wypadku nie przełożyła się niestety na jakość. Łączny błąd popełniony przez Millward Brown wyniósł aż 28,5 pkt proc.,...'' Prosimy nie manipulować opinią publiczną.

 • tekameka

  Oceniono 26 razy 2

  PiS ma twardy elektorat około 35-38%
  Dlatego ten sondaż jest g. warty
  Dziwi mnie promowanie nowoczerskiej.
  Przecież nie będą mieli czym zapłacić

 • jozbieszczad

  Oceniono 36 razy 2

  Coś tam czytałem o zwolnieniach w gazetce --mam nadzieję ,że past zostajesz? :)

 • supertlumacz

  Oceniono 50 razy 2

  Czy sondaż prezydencki przeprowadzano w NYC w dzielnicy zamieszkałej przez Głupiego Radka?

 • Czesław Sarna

  Oceniono 3 razy 1

  Wspominam lata dawno minione, które wtedy uznawałem za ponure i złowrogie. Teraz wolałbym powrót do tamtej atmosfery. Wtedy było źle, dziś jest gorzej niż kiedykolwiek. Podłość rządzących jest okrutnie upokarzająca naród.

 • arwena2010

  Oceniono 5 razy 1

  Nowoczesna niech sie nie cieszy,PO nie płacze-ale reszta ma ciepło w gaciach.
  Aczkolwiek-jeżeli te matoły z PIS-u przegłosują umowę o wolnym handlu(czyli że stajemy sie kolonią USA-smanów) to za 2 lata PLS na tym wygra. i wejdzie do Parlamentu.
  Ale co z tego- gospodarstwa nam padną a na stole bedzie amerykańskie gawno zamiast schabowego

 • Marius Jacob

  Oceniono 3 razy 1

  Kariera Tuska o czymś świadczy. Jeżeli nie zrozumiano to do Polski B

 • bonaventurajankanty

  Oceniono 1 raz 1

  W obecnych ramach prawnych prezydent (każdy) jest niestety kwiatkiem przy kożuchu. Z dwojga złego wolę by kwiatek był polski niż niemiecki. Rozwiązaniem byłoby przeforsowanie systemu prezydenckiego ze wszystkimi jego niedoskonałościami, bo i tak lepszy niźli rozmyta odpowiedzialność w systemie parlamentarno-gabinetowym.

 • wilenski11

  Oceniono 19 razy 1

  czyli nowoczerska + peło = 38%, niedouczony swetru zastąpi pacynkę szydło ?

 • zygosz

  Oceniono 25 razy 1

  O jak trafne sondaże ,napewno Donek
  pozostanie prezydentem Tworek na wiele ,
  wiele kadencji ,az bedzie go to męczyć .😭😀✈

 • bwart

  Oceniono 21 razy 1

  Tusk jest politykiem skonczonym. Stanowisko w parlamencie Europejskim otrzymal za sprawne zamiecenie pod dywan Smolenska. Jak sie okazalo nie bylo to takie sprawne i problemy sie klebia. Nie sprostal zadaniu wiec w Europie zachodniej nikt juz nie bedzie na niego stawial.
  To koniec jego karjery. Nie pomoze tu nawet promowanie w lewackich mediach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX