To najbardziej idiotyczna wypowiedź o aborcji w ostatnim czasie. Europoseł PiS przebił wszystkich

Zbigniew Kuźmiuk nazwał schizofrenią postawę zwolenników liberalizacji ustawy o aborcji. Jego zdaniem, cieszą się oni z medali zdobytych przez sportowców na paraolimpiadzie, a jednocześnie są za przerywaniem ciąży, gdy dziecko jest niepełnosprawne.

- Przed chwilą cieszyliśmy się z 39 medali sportowców niepełnosprawnych. Cieszyliśmy się, witaliśmy ich z radością. A jednocześnie bez zmrużenia oka mówimy, że jeżeli dziecko ma podejrzenie jakiejś niepełnosprawności, to możemy je zabijać - powiedział wczoraj w "Faktach po Faktach" TVN24 europoseł PiS Zbigniew Kuźmiuk. - Czy to nie jest schizofrenia? - dramatycznie pytał. 

PiS też szykuje ustawę o aborcji

Europoseł PiS przez długi czas nie chciał odpowiedzieć na pytanie, czy gdyby był w Sejmie, głosowałby za ustawą zakazującą przerywania ciąży. W końcu przyznał: - Jestem katolikiem, w związku z tym jestem za życiem. To nie jest żadna tajemnica - powiedział. 

Zbigniew Kuźmiuk zapowiedział, że w środę marszałek Senatu przedstawi szczegóły kontrprojektu PiS na propozycję komitetu "Stop aborcji". Senatorowie pracują nad ustawą, która ma być projektem kompromisowym między obowiązującym prawem a proponowanym jego zaostrzeniem, który przyjął Sejm do dalszych prac. 

ZOBACZ naszą relację na żywo z ogólnopolskiego strajku kobiet - TUTAJ. 

A TERAZ ZOBACZ: Posłanka Nowoczesnej o ustawie antyaborcyjnej: 'Dlaczego tak bardzo nienawidzicie kobiet?'

Więcej o:
Komentarze (350)
To najbardziej idiotyczna wypowiedź o aborcji w ostatnim czasie. Europoseł PiS przebił wszystkich
Zaloguj się
 • ta.deusz

  Oceniono 88 razy 64

  !!!!
  Po pierwsze, aby przywrócić pełną ochronę życia dzieci poczętych, projekt zakłada, że sytuacje, które dotychczas pozwalały w majestacie ustawy dokonać aborcyjnego zabójstwa dziecka, staną się podstawą do uzyskania przez rodziny pomocy materialnej i opieki ze strony państwa.
  Po drugie, zapewniliśmy pełną możliwość ratowania życia matki. Projekt przewiduje, że dopuszczalne jest prowadzenie wszelkich działań medycznych ratujących życie matki, nawet jeżeli mogą doprowadzić one do śmierci dziecka (tak jak w przypadku ciąży pozamacicznej). Gdy rozwój wypadków nieuchronnie prowadzi do śmierci matki lub dziecka, to do matki należy dokonanie wyboru wśród dostępnych procedur medycznych.
  Po trzecie, projekt potwierdza, że dziecku, które jeszcze przed urodzeniem jest adresatem opieki medycznej, przysługują prawa pacjenta, w tym realizowane w jego imieniu przez rodziców prawo do informacji. Dlatego projekt stanowi niepowtarzalną szansę dla rozwoju diagnostyki prenatalnej. Dotychczas ustawa dawała dostęp do badań prenatalnych głównie w celu stwierdzenia przesłanek aborcyjnego zabicia dziecka. Chcemy, by te badania odzyskały swój diagnostyczny i terapeutyczny charakter. By były powszechnie dostępne.
  Po czwarte, projekt przywraca prawnokarną ochronę życia dziecka poczętego, w miejsce dotychczasowej ochrony bezosobowego „stanu ciąży”. Tym samym, każdy zamach na życie dziecka poczętego, podobnie jak każdy zamach na życie człowieka w późniejszym okresie rozwoju, winien pociągać za sobą karną reakcję państwa. W związku z tym, projekt, podobnie jak ustawodawstwo zdecydowanej większości krajów świata, wprowadza odpowiedzialność karną wszystkich sprawców aborcji. Odpowiedzialność w pełnym zakresie powinny ponosić te osoby, które pomagały lub nakłaniały do odebrania życia dziecku poczętemu, w tym ojciec dziecka skutecznie nakłaniający matkę do aborcji lub dostarczający jej środki poronne.
  Matka dziecka została w projekcie zabezpieczona przed wszelką nieuzasadnioną odpowiedzialnością karną. Zwolniona jest z wszelkiej odpowiedzialności za nieumyślne zabicie swego dziecka. Projekt w niczym nie zmieni też sytuacji matki, która poroniła. Co więcej, nawet gdy matka umyślnie pozbawi swe poczęte dziecko życia, z uwagi na wieloaspektowość tych sytuacji, projekt dopuszcza zawsze możliwość odstąpienia przez sąd od wymierzenia kary. W ten sposób zapewnienie pełnej prawnej ochrony życia dziecka pogodzone zostaje z możliwością niekarania kobiety.

 • yosemitesam

  Oceniono 12 razy 12

  Typowo pisowska manipulacja - płytka i prymitywna.
  Większość startujących na paraolimpiadach sportowców niepełnosprawności nabawiła się już za życia - wskutek różnych wypadków i chorób. Zaś wśród tych, którzy niepełnosprawni się urodzili, wady nie przeszkadzają w normalnym funkcjonowaniu (ba - nawet w wyczynowym uprawianiu sportu) i nikt przy zdrowych zmysłach nie skazywałby ich na aborcję - pomijając już przypadki, gdzie badania prenatalne nie wykazały niczego niepokojącego.

 • tinorossi

  Oceniono 10 razy 10

  Brawo kobiety! Walczcie o swoje prawa!

 • ask70

  Oceniono 11 razy 9

  Czy on jest taki głupi od urodzenia? Czy zgłupiał, jak zmienił partię?

 • grzrut

  Oceniono 8 razy 8

  Taki z niego katolik jak z koziej dupy trąbka : Człowiek ma wolną wolę i tyle w temacie religii.

 • finish1

  Oceniono 10 razy 8

  kużmiuk mendo, gumofilce z gnoju wyczyściłeś?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX