Skandaliczny atak Terlikowskiego na zwolenników Czarnego Protestu. Ale po kilku godzinach wpis zniknął

Redaktor naczelny Telewizji Republika słynie ze swojej kontrowersyjnej działalności w sieci. Tym razem jednak zdecydowanie przesadził, co zresztą sam po pewnym czasie przyznał.

"Dla uczestniczek i uczestników czarnego protestu mam wdzięczne wdzianko na jutro" - oznajmia dumnie Tomasz Terlikowski na swoim Facebooku. A na zdjęciu umieszcza hitlerowski czarny mundur. 

To oczywiście próba wyśmiania osób deklarujących swój udział w poniedziałkowym strajku, któremu towarzyszyć mają czarne stroje. Próba - dodajmy - która prędzej uderza w samego jej autora niż w przeciwników zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce.

"Ci, co je nosili, też uważali, że silniejsi mogą zabijać słabszych..." - puentuje swój wpis naczelny TV Republika, stawiając tym samym w jednym rzędzie walczących o wolność wyboru Polaków ze zbrodniarzami odpowiedzialnymi za Holocaust. Poziom porównania? Taki, że pokusimy się o pozostawienie go bez komentarza.

Po pewnym czasie również autor wpisu zreflektował się, że ten "wysokich lotów" żart był nie na miejscu i usunął rzeczony wpis z portalu społecznościowego. "Po dłuższym przemyśleniu i przemodleniu sprawy jestem gotów uznać, że użycie tego zdjęcia mogło urazić uczestników jutrzejszych protestów, a niezależnie od tego, co sądzę o poglądach ich organizatorów, tworzymy jedno społeczeństwo i musimy razem żyć i w wielu kwestiach współpracować" - napisał w kolejnym poście.

Usunięty wpis Tomasza TerlikowskiegoUsunięty wpis Tomasza Terlikowskiego Fot. www.facebook.com/tomasz.terlikowski

Na jutro w całej Polsce zapowiadane są protesty kobiet, które nie zgadzają się na ograniczenie prawa do aborcji i dostępu do badań prenatalnych. Swoją solidarność zadeklarowało już wiele osób znanych z pierwszych stron gazet. W proteście pomagają też niektórzy pracodawcy, którzy skracają dzień pracy w swoich firmach bądź pozwalają na skorzystanie z dnia na żądanie. 

Zobacz też WIDEO: Strajk kobiet. Michał Żebrowski w nietypowej roli. Zastąpił pracownice swojego teatru

 

Więcej o:
Komentarze (796)
Skandaliczny atak Terlikowskiego na zwolenników Czarnego Protestu. Ale po kilku godzinach wpis zniknął
Zaloguj się
 • szmul.bender

  Oceniono 132 razy 118

  Terlikowski to facet ogarnięty mania seksualną, więc jego wystąpieniom nie ma się co dziwić.

 • zla.m

  Oceniono 84 razy 76

  Jak powiedział Lec: tonący brzydko się chwyta

 • beciara-bt

  Oceniono 76 razy 72

  Nie mogę już patrzeć na tego katooszołoma! Nie chcę już czytać jego prostackich wywodów. Gazeto, proszę, przestańcie nagłaśniać Terlikowskiego! Nie róbcie nam tego więcej. Mam odruch wymiotny, kiedy widzę Terlikowskiego i Ziemkiewicza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX