Misiewicz mija się z prawdą w sprawie wykształcenia? TVN24: "Na uczelni figuruje jako były student"

• Bartłomiej Misiewicz może formalnie nie być studentem - podaje TVN24
• Wcześniej sam twierdził, że " kończy studia licencjackie"
• Reporterzy ustalili, że na UKSW figuruje jako "były student"

Startując w 2014 roku do Sejmiku województwa mazowieckiego z listy PiS, Misiewicz mówił o sobie, że studiuje prawo na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. - Kończę studia licencjackie - odpowiadał niedawno sam Misiewicz, pytany na żywo przez dziennikarza TVN24. Przed dwoma tygodniami zapytaliśmy o to rzecznika UKSW. Uczelnia odmówiła udzielenia takiej informacji. Tymczasem reporterzy programu "Czarno na białym" sprawdzili, że w systemie informatycznym uczelni Bartłomiej Sebastian Misiewicz figuruje jako "były student". Taki opis oznacza, że osoba została skreślona z listy studentów. Po skreśleniu z listy osoba formalnie przestaje być studentem, ma jednak możliwość wnioskować o ponowne wpisane na listę w celu ukończenia studiów. 

Dowiedz się więcej:

Kim jest Bartłomiej Misiewicz?

Bartłomiej Misiewicz już jako 20-latek, tuż po katastrofie smoleńskiej, wstąpił do PiS. Od początku współpracował z Antonim Macierewiczem. Już dwa lata później był członkiem Rady Politycznej tej partii. Kiedy PiS objął rządy w 2015 r., został rzecznikiem MON, szefem gabinetu politycznego Antoniego Macierewicza oraz pełnomocnikiem ds. Centrum Eksperckiego kontrwywiadu NATO. Dziennikarze wytykali mu wówczas, że pracował jedynie w aptece, a także podnosili kwestię jego wykształcenia, na co odpowiadał, że jego awans był „oparty na dziewięcioletniej pracy, a tym samym zdobytej wiedzy i nabraniu kompetencji”.

Jakie funkcje pełni Bartłomiej Misiewicz?

W sierpniu tego roku Misiewicz został odznaczony przez Antoniego Macierewicza Złotym Medalem "Za zasługi dla obronności kraju", co wzburzyło środowisko wojskowe. We wrześniu 26-latek bez wyższego wykształcenia został członkiem rady nadzorczej Polskiej Grupy Zbrojeniowej. W statucie PGZ dokonano zmian. Był też w radzie nadzorczej ENERGI Ciepło Ostrołęka (zrezygnował po medialnej krytyce). Po publikacji "Newsweeka" wystąpił o zawieszenie funkcji w MON. Jego prośba została spełniona. Zrezygnował też z rady nadzorczej PGZ.

Komentarze (338)
Misiewicz mija się z prawdą w sprawie wykształcenia? TVN24: "Na uczelni figuruje jako były student"
Zaloguj się
 • boguslawbch6808

  Oceniono 105 razy 65

  Wielkie rzeczy. Jeden facet skłamał, że ma wyższe wykształcenie a został Prezydentem RP.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 73 razy 61

  W tej całej "karierze" naszego Nikosia Dyzmy i tak najbardziej chce mnie się śmiać z wojskowych trepów, którzy przed tym Miśkiem rozkładali dywany i meldowali "panie ministrze".

 • tadec

  Oceniono 55 razy 47

  Misiek, jak przystalo na asa kontrwywiadu studiuje tajnie. No chyba, ze Miska wyGrizzli...

 • padpodnad

  Oceniono 47 razy 43

  Proszę Państwa jeszcze nic straconego, zapomnieliście o toruńskiej uczelni... w której, aby patrzeć pan m będzie wykłady prowadził =) i dostanie tytuł doktor honoris causa.

 • yosemitesam

  Oceniono 46 razy 40

  Ale się pisowskie trolle rzuciły bronić swojego Miśka :)
  Niestety poza łapkowaniem żaden nie ma nic konkretnego do napisania, poza tym że Tusk za PRL malował kominy.

 • metanoja

  Oceniono 41 razy 37

  Zaczął studia licencjackie, stwierdził, że za trudne.
  Powiedział: "Właśnie kończę studia". I zabrał papiery.

 • hemi440

  Oceniono 35 razy 27

  Idealny kandydat na brzozę do nowego eksperymentu Macierewicza z samochodem i Tupolewem.

 • yosemitesam

  Oceniono 31 razy 25

  "Sekretariat uczelni? ... Dzień dobry, Misiewicz z tej strony. Chciałem się upewnić - na którym ja teraz roku tam u was jestem? ... Na drugim dopiero? ... Oj słabo się staracie, słabiutko... Do widzenia".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX