Kolejni #Misiewicze: Właściciel kebabu i administratorka strony parafii dyrektorami w PGNiG i PZU

Były właściciel kebabu został dyrektorem w PGNiG. Z kolei była administratorka strony internetowej parafii pracuje teraz jako dyrektor w PZU. Łączy ich nie tylko dyrektorska posada, ale i polityczna przeszłość w PiS.

Kilka dni temu Nowoczesna przedstawiła listę "40 Misiewiczów" - osób, które ich zdaniem dostały posady w państwowych spółkach dzięki powiązaniom z PiS. Nazwiska zostały odczytane przez Ryszarda Petru podczas konferencji prasowej - wtedy też nagłośniono akcję Nowoczesnej #Misiewicze - partia namawiała, by wysyłać im informacje o pracownikach państwowych spółek, którzy mogą mieć znajomych lub członków rodziny wśród polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W poniedziałek Nowoczesna zorganizowała kolejne konferencje w różnych częściach Polski - członkowie N. przekonywali, że dzięki zgłoszeniom, które wciąż wpływają na ich skrzynkę mailową, udało im się "namierzyć już 227 osób powiązanych z PiS, spełniających kryteria bycia Misiewiczem", co miałoby oznaczać, że osoby te dostały posady w państwowych spółkach dzięki powiązaniu z Prawem i Sprawiedliwością. 

Miał kebab, trafił do PGNiG 

Jedną z osób, która została wymieniona podczas konferencji był były radny PiS z Inowrocławia. Przedstawiono go jako "zastępcę dyrektora Departamentu Badań i Rozwoju PGNiG S.A., byłego działacza Solidarnej Polski i właściciela restauracji z kebabem oraz politologa".

- Dostaliśmy anonimowego maila w tej sprawie i niedługo potem udało nam się potwierdzić tę informację - powiedział Michał Stasiński, polityk z Nowoczesnej w rozmowie z Money.pl.

Na profilu Macieja Szoty na goldenline.pl  faktycznie widnieje informacja, że był właścicielem restauracji z kebabem. Zgodnie z zamieszczonymi tam danymi, był też menedżerem sprzedaży w firmie poligraficznej i specjalistą ds. marketingu w drukarni. O to, jak Szota dostał pracę w PGNiG zapytaliśmy rzecznika spółki. Czekamy na odpowiedź.

 

"Administratorka strony parafii dyrektorem w PZU" 

Dziś z kolei "Gazeta Wyborcza"  napisała o Karolinie Helmin-Biercewicz - byłej radnej i asystentce posła PiS, która miała zostać dyrektorem w PZU tuż po tym, jak były poseł został wiceprezesem spółki. "Poseł PiS Andrzej Jaworski został wiceprezesem PZU. Zaraz pracę w tej firmie dostała jego wieloletnia współpracowniczka. Ma także miejsce w radzie nadzorczej spółki zależnej PZU" - napisała "Wyborcza".

"Wyborcza" ustaliła, że Helmin-Biercewicz ukończyła podyplomowe studia na Politechnice Gdańskiej. Administrowała stronę internetowej parafii w Straszynie, działała też w lokalnych stowarzyszeniach. Była również sołtysem Straszyna, ale została odwołana przez radę sołecką. Ponadto pomagała w rodzinnej firmie męża i teścia zajmującej się automatyką przemysłową jako inżynier kontraktu. 

- Jest jednym z dyrektorów projektu w PZU - potwierdził Jaworski. Ale dlaczego mam to komentować, skoro jest osobą prywatną? Mogę tylko powiedzieć, że jest osobą bardzo dobrze wykształconą, bardzo dobrym pracownikiem i pracuje na bardzo ważnym odcinku - przekonywał.

A TERAZ ZOBACZ: Petru zaprezentował listę "40 Misiewiczów"

Komentarze (379)
Kolejni #Misiewicze: Właściciel kebabu i administratorka strony parafii dyrektorami w PGNiG i PZU
Zaloguj się
 • mietekkowalski

  Oceniono 282 razy 90

  Czy pod artykułami Moniki Olejnik piszecie: "zootechnik", a Dominiki Wielowieyskiej: "teatrolog". Każdy kimś, kiedyś był i nie zawsze wiązało się to z aktualnym zajęciem.

 • Michal Xinski

  Oceniono 91 razy 39

  #Misiewicze z PO > dzisiaj zawiesili żonę Neumana. Kim on tam była? Rozdzielała pieniądze kolegom i koleżankom na rodzinne domy dziecka, zdaje się.

 • elasp

  Oceniono 147 razy 39

  Przepraszam, ale czy posługiwanie się określeniem "Misiewicze" nie jest przypadkiem hejtem, na który "Gazeta" jest ponoć tak bardzo wyczulona?

 • benia_b

  Oceniono 121 razy 37

  Nic w tym nadzwyczajnego. Dokładnie to samo robili poprzednicy. Nawet skompromitowani z rodziny i znajomych królika przecież musieli gdzieś pracować.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 74 razy 36

  Listę 40 Misiewiczów powinien otwierać Petru, protegowany Balcerowicza bez żadnych kuńpetencji.

  A Jaki do paki za wał z elektrownią pod Opolem. Samorządowe złodziejstwo w biały dzień jakich mało. Na taką skalę to chyba tylko ZSL w świętokrzyskim kradło.

 • perkel

  Oceniono 39 razy 35

  Prosze bardzo Link4 spolka PZU zona Ziobry jest Dyrektorem. Jej wyksztalcenie to dziennikartwo i nigdy nie miala nic z ekonomia ani ubezpieczeniami zwiazku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX