Partia Razem pozywa Ziemkiewicza. A on... ogłasza konkurs. "Gdzie mnie partia może pocałować"

Partia Razem chce pozwać prawicowego publicystę Rafała Ziemkiewicza. Uznała, że jego wpis o "postbolszewickiej partii" był zniesławiający. Ziemkiewicz już to skomentował.

Partia Razem zapowiedziała, że pozwie Rafała Ziemkiewicza o zniesławienie. Jej członkowie są oburzeni internetowym wpisem publicysty, w którym nazwał ich "postbolszewicką partią". Razem zapytało na Facebooku swoich fanów, na jaki cel Ziemkiewicz powinien wpłacić pieniądze po przegranym procesie. 

"Gdzie mnie mogą pocałować"

Na odpowiedź Ziemkiewicza nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek napisał na Twitterze: "W odpowiedzi chyba ogłoszę konkurs, gdzie mnie Partia Razem może pocałować". 

"Zero tolerancji"

Poszło o to, że Ziemkiewiczowi nie spodobała się niedawna kampania partii Razem, piętnująca współpracę instytucji publicznych z narodowcami. Napisał na Twitterze, aby rocznicę 17 września uczcić "delegalizacją postbolszewickiej partii razem". "W polskim życiu publicznym nie może być miejsca dla marksistów, leninistów, trockistów, maoistów i innej czerwonej swołoczy oraz zwykłych ulicznych bandytów, atakujących manifestacje patriotyczne" - dodał. 

Zobacz też: "Idziemy powoli, bo idziemy daleko" - Zandberg nie martwi się niskim poparciem dla Razem

Więcej o:
Komentarze (376)
Partia Razem pozywa Ziemkiewicza. A on... ogłasza konkurs. "Gdzie mnie partia może pocałować"
Zaloguj się
 • Oceniono 101 razy 77

  Partia "Razem" to tak zwana "Nowa Lewica" czy jak kto woli "new left".

  encyklopedia.pwn.pl/haslo/nowa-lewica;3948584.html

  Jak widać daleko od prawdy Ziemkiewicz nie jest.
  Faktycznie jest mało uprzejmy ale...
  ...czytałem Herberta Marcuse i kilku innych związanych z tym ruchem teoretyków i ostro czuć smrodek Stalina...

 • mietekkowalski

  Oceniono 149 razy 67

  Nie interesuje mnie czy Ziemkiewicz wygra, czy przegra w sądzie, ale Partia Razem zsyła się poniżej 5% raczej na stałe:)

 • foreks

  Oceniono 114 razy 66

  Marksisci i komunisci bez talentu do czegokolwiek poza zabieraniem innym nie uwazaja sie za bolszewikow?

 • Michal Xinski

  Oceniono 72 razy 62

  Problem w tym, że wyegzekwowanie art. 3 Konstytucji oznaczałoby osadzenie w pierdlu 98% polityków u żłobu. Oni są w większości komunistami i w stu procentach faszystami, dla niepoznaki nazywani etatystami.

 • farmer_mendoza

  Oceniono 83 razy 61

  Ziemkiewicz wie, że nie będzie żadnego pozwu, bo zęby zjadł na takich procesach. Najsłynniejszy wygrał w 2014 z Adamem Michnikiem, któremu nie spodobało się stwierdzenie RAZ-a, że Michnik "terroryzuje (przeciwników) rozgrzanymi usłużnymi sędziami".

  Sąd nie tylko oddalił powództwo (w dwóch instancjach), ale obciążył Michnika kosztami. Tak dalece bezzasadny byłten pozew.

  Polecam poszukać na youtube "Ziemkiewicz czyta pozew". Jest niezła zabawa, bo adwokat Michnika wykazał się wyjątkowo kabaretowo groteskową formą w tym piśmie.

 • tornemorgren

  Oceniono 99 razy 57

  Razem to wykreowana przez media grupa ludzi. Komuś się zamarzył, żeby w miejsce SLD i Palikota zmontować jakąś lewicę. Padło na hipsterów, dystansujących się od establishmentu, idealni, jednym słowem. Wsadzono tych ludzi z na miejsce gwarantujące kasę z budżetu. Sami? Znikąd? Wolne żarty. Sam ten portal stawał na uszach, żeby o tym zjawisku było głośno.
  Ludzie, przecież oni bredzą o "uchodźcach", bredzą o homofobii i za wszelką cenę chcą wyrugować naszą tradycję, zarówno obyczajową jak i historyczno-narodową.
  Poczytajcie trochę o niejakim Spinellim, włoskim komuniście, który jest autorem manifestu komunistycznego, według którego kształtowana jest obecnie UE, a on sam jest patronem sali obrad PE. Ci ludzie powtarzają te brednie. Spinelli otwarcie mówi o tworzeniu superpaństwa europejskiego, czego można dokonać wyłącznie bezwzględną likwidacją państw narodowych.
  Partia Razem uważa tą drogę za jedynie słuszną. Dla Polski oznacza to koniec. Już teraz jest dość liczna grupa młodych ludzi, którym udało się wmówić, że przede wszystkim są europejczykami, wyzwolonymi ze wszystkiego. Nie rozumieją, że zostali pozbawieni poczucia wspólnoty i więzi które są oczywistymi. Więzi ideologiczne są nie warte funta kłaków. Jeżeli przegapimy to pokolenie, to nie będzie już rozbiorów; nie będzie kogo rozbierać, sami pójdą z uśmiechem na ustach, z radością obserwując swoich sąsiadów z Niemiec czy Holandii, którzy osiedlają się na naszej ziemi i wyjaśniając wszystkim, że to nie ma znaczenia kim jest sąsiad, że my też możemy do Niemiec, że oni kupili bo mają kapitał, a my nie bo mamy zaległości i gonimy, no i że ten kapitał nie ma narodowości, a że niemiecki to kwestia przypadku.
  Ci ludzie lansują takie poglądy i dlatego trzeba ich bezwzględnie z tego powodu piętnować!!!

 • darius112

  Oceniono 141 razy 53

  Zdelegalizować Razem i Ruch Autonomii Śląska - skrajnie nacjonalistyczną partię która dąży do oderwania kawałka Polski ale o tym Sorosowa prasa cicho sza. Dla nich zagrożeniem jest ONR i faszystowskie hasła w stylu 'Bóg Honor i Ojczyzna'.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX