"To próba wywołania awantury politycznej". Biedroń uderza w prawicę i przypomina pewną historię

• Biedroń: Brońmy dra Bodnara i niezależności Rzecznika Praw Obywatelskich
• Prezydent Słupska wzywa też o podpisania apelu do posłów i posłanek RP
• "Zostawcie Bodnara - rzecznika naszych praw!" - głosi tytuł apelu

"W lipcu wspólnie otworzyliśmy w Słupsku ósme terenowe biuro Rzecznika Praw Obywatelskich, by mógł działać bliżej ludzi. Jedyne w mieście nie będącym stolicą województwa. I od razu ustawiła się kolejka potrzebujących wsparcia i pomocy Rzecznika. On naprawdę pomaga ludziom" - tak o Adamie Bodnarze napisał na swoim profilu Robert Biedroń.

Prezydent Słupska zachęca w ten sposób do podpisywania apelu oraz przekonuje, że "pomysły na jego (Adama Bodnara - red.) odwołanie są próbą wywołania kolejnej awantury politycznej w Polsce". 

We wspomnianym apelu, zatytułowanym "Zostawcie Bodnara - rzecznika naszych praw!", czytamy m.in., że RPO "interweniował w sprawach tak różnych, jak prawa dzieci w sierocińcach, osób z niepełnosprawnościami, kobiet molestowanych w wojsku, dyskryminacji osób LGBT oraz kibica zbyt długo przetrzymywanego w areszcie".

"W trudnych czasach taki człowiek na ważnym stanowisku jest na wagę złota. Dlatego stanowczo sprzeciwiamy się nieuzasadnionym atakom na Rzecznika Praw Obywatelskich. Rzecznika naszych praw nie oddamy" - dodano w apelu.

Bodnar pod lupą "Ordo Iuris"

Podpisy pod petycją zbiera również Instytut na rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris". Organizacja, która walczy o całkowite zakazanie prawa do aborcji, nawołuje do odwołania Bodnara z funkcji RPO.

Jak czytamy w treści petycji, rzecznikowi zarzuca m.in., że "występuje przeciwko podstawowym wolnościom Konstytucji RP w imię partykularnych interesów subkultury LGBT".

Więcej o:
Komentarze (242)
"To próba wywołania awantury politycznej". Biedroń uderza w prawicę i przypomina pewną historię
Zaloguj się
 • Janusz Bielec

  Oceniono 70 razy 44

  Ale Biedroń ani słowem nie dotknął w tym wywiadzie homoseksualizmu, mówił tylko, że urząd Rzecznika Praw Obywatelskich jest potrzebny. I natychmiast pojawiły się wpisy płatnych "patriotów" z Petersburga, żaden na temat...

 • dabera

  Oceniono 22 razy 14

  Nawet smok wawelski padł z nadmiaru ( niezdrowego) żarcia. To samo czeka każdą partię polityczną. To kwestia czasu.

 • 43norbert

  Oceniono 81 razy 9

  To rzeczywiscie skandal aby osobnik o homoseksualnej moralnosci wypowiadal sie w zakresie Prawa i Kosciola Katolickiego. Mieszkancy Slupska czy nie wstyd wam ze wybraliscie takie indywidium na prezydenta swojego miasta?

 • kolektywnie

  Oceniono 70 razy 8

  Czy to prawda,że pan Biedroń pojechał na imprezę LGBT zamiast na konferencję nt.kształtownia rynków?Oczywiście za kasę podatników.
  Jeżeli to prawda to trochę głupio udawać ostatniego sprawiedliwego wśród elit?!

  Żródło:Polska The Times

 • ponury424

  Oceniono 68 razy 6

  Prezydentów miast jest w Polsce 107. W czym akurat pan Biedroń jest lepszy od innych, jakie to sukcesy odniósł zarządzając Słupskiem, poza medialnymi z udziałem m.in. tej gazety, że tak go państwo lansujecie?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX