"Rosja anektowała polskie terytorium". Tak twierdzi poseł PiS. I domaga się przeprosin

• Poseł PiS Marek Suski stwierdził, że "Rosja anektowała polskie terytorium"
• Takim mianem określił wrak rozbitego 10 kwietnia 2010 r. tupolewa
• "Rosja powinna to natychmiast zwrócić i przeprosić" - stwierdził Suski

Wraca sprawa powrotu rozbitego 10 kwietnia 2010 r. tupolewa do Polski, którego szczątki wciąż znajdują się na terenie Rosji. - To jest własność Polski. Samolot rządowy jest częścią polskiego terytorium i ono jest anektowane przez Rosję zupełnie bezprawnie, łamiąc międzynarodowe prawo - stwierdził w rozmowie z Superstacją Marek Suski. Pytany o to, czy dobre relacje Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem mogą pomoc w rozwiązaniu tej kwestii, odparł: - Tutaj nie wydaje mi się, żeby był potrzebny negocjator, tylko Rosja powinna to natychmiast zwrócić i przeprosić.

Dowiedz się więcej:

Co ustaliła Komisja Millera, która jako pierwsza badała katastrofę?

Komisja Millera ustaliła, że przyczyną katastrofy smoleńskiej było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania - konsekwencją było zderzenie samolotu z drzewami. Członkowie komisji podkreślali, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu, którą forsował Antoni Macierewicz. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

Kto do tej pory badał przyczyny katastrofy smoleńskiej?

Do lipca 2011 r. przyczyny katastrofy badała Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego, którą kierował ówczesny szef MSWiA Jerzy Miller. Tragicznym lotem prezydenckiego tupolewa zajmował się też parlamentarny zespół smoleński, na którego czele stal Antoni Macierewicz. Jego raport z kwietnia 2015 r. zawierał tezę, że prawdopodobną przyczyną katastrofy była seria wybuchów m.in. na lewym skrzydle, w kadłubie i prezydenckiej salonce. Od lutego 2016 r. katastrofą zajmuje się podkomisja powołana przez ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza.

Więcej o:
Komentarze (274)
"Rosja anektowała polskie terytorium". Tak twierdzi poseł PiS. I domaga się przeprosin
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 105 razy 99

  "Rosja powinna to natychmiast zwrócić i przeprosić" - stwierdził Suski...
  ----
  od rana na Kremlu panika !!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 77 razy 71

  - To jest tak, że jeżeliby nam ktuś, na przykład, rozumiesz, porwał naszą furę i by go złapały to nam muszą oddać samolot, rozumiesz? To jest właśnie tradycja. Że nam muszą oddać!
  - Samolot?
  - No!
  - Na kiego wała nam samolot? A furę?
  - Furę też!

 • fedorczyk4

  Oceniono 73 razy 69

  Niech wyślą do Moskwy Macierewicza z Wszczykowskim i uzbrojonymi bojówkami narodowców, zaraz im wrak oddadzą. Ze strachu przed straszliwą śmiercią w mękach. Śmiercią ze śmiechu :-( Człowiek myśli że już się uodpornił na głupotę rządzących, a tu codziennie udowadniają mu że nieskończoność istnieje.

 • munaciello

  Oceniono 67 razy 59

  Panie Suski, Rosjanom to "terytorium" spadło z nieba.
  Oni się o nie nie prosili.

 • fu_pis

  Oceniono 61 razy 51

  suski, wracaj do teatru czesać peruki. Bo jak otworzysz swój otwór do wpie....nia pokarmów to smród leci! Pewnie następnym twoim komunikatem będzie, że wysyłamy nasze wojska odbić wrak.

 • matrel

  Oceniono 46 razy 42

  "Część polskiego terytorium" powiadacie. To wyjaśnia skąd wzięło się hasło "Polska w ruinie". Teraz do tej części będzie równać reszta kraju?

 • strb

  Oceniono 44 razy 40

  suski ,najlepiej z macierewiczem na Moskwe.damy rade

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 53 razy 39

  Fryzjer-perukarz Suski - ksywa "loczek", namawia prezesa do ogolenia głowy na łysą pałę, żeby w ten sposób prezes zyskał przychylność członków ONR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX