Wałęsa musi zapłacić Czarneckiemu 40 tys. zł. "Chce zabrać mi całoroczny zarobek"

• Lech Wałęsa opublikował na Facebooku zawiadomienie o wszczęciu egzekucji
• B. prezydent przegrał z R. Czarneckim proces o naruszenie dóbr osobistych
• "Poszukuję świadków bohaterskich czynów i zachowań Czarneckiego" - napisał

"Po nieudanej akcji z wrabiania mnie w agenturę działacz PiS Rychard [sic! Ryszard Czarnecki oficjalnie nosi angielskie imię Richard - przyp. red.] Czarnecki próbuje mnie niszczyć finansowo" - napisał dziś na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa. "Właściwie chce zabrać mi całoroczny zarobek. Zapłaciłem już wcześniej około 20 000 zł, a teraz chce bym dodatkowo po niejawnym posiedzeniu Sądu zapłacił za to samo jeszcze około 40 000 zł. Wszystko za wolność słowa" - stwierdził.

Wałęsa zamieścił na swoim profilu zawiadomienie o wszczęciu egzekucji. Komornik wzywa dłużnika (Wałęsę) do spłaty na rzecz wierzyciela (Czarneckiego) 30 tys. zł należności głównej na podstawie wyroku sądu. Poza tym były szef "Solidarności" musi zapłacić europosłowi dodatkowe opłaty w łącznej wysokości ok. 10 tys. zł.

 

Sprawa ciągnie się od 2009 r. Jak pisze Niezależna, Wałęsa powiedział wtedy o europośle, że nie walczył o wolną Polskę, tylko "przyjechał na gotowe". Czarnecki wytoczył mu proces o naruszenie dóbr osobistych, który w 2012 r. wygrał.

"Jestem przekonany, że ja mam rację"

Wtedy, w latach 90., i dziś jestem przekonany, że byłem bliżej prawdy niż Czarnecki, czego nie uwzględnił sąd" - dodał Wałęsa. "Mówiłem wtedy, że Czarneckiego nie widziałem w walce o Wolną Polskę, a przecież stałem na czele tej walki". Polityk zaznaczył, że "z tego, co wie" Czarnecki w stanie wojennym wyjeżdżał i nawet studiował na zachodzie."Kto na to pozwalał i kto dawał pieniądze" - zastanawiał się były prezydent.

Dalej wypomniał Czarneckiemu częste zmienianie partyjnych barw. "Kiedy przegrywały, przeskakiwał do następnych. Zaczął od ZChN, przez Akcję Wyborczą 'Solidarność', Samoobronę do PiS" - napisał.

"To zostało uznane za znieważenie polityczne. Jestem przekonany, że ja mam rację i jestem bliżej prawdy, a historia to w swoim czasie potwierdzi" - podkreślił Wałęsa. Na koniec dodał, że poszukuje "świadków bohaterskich czynów i zachowań Rycharda Czarneckiego w Kraju i za granicą".

Komentarze (364)
Wałęsa musi zapłacić Czarneckiemu 40 tys. zł. "Chce zabrać mi całoroczny zarobek"
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 155 razy 93

  Ta stękająca niemota w okularkach to jest uosobienie intelektualnej degrengolady narodu.

  Wiecznie pilnujący koryta głupkowaty mędrek i bezczelny cwaniaczek, który od upadku PRL zwiedził już połowę partii - sąd też zgłupiał, że kazał Wałęsie przepraszać coś takiego - i to za PRAWDĘ.

 • vomitorium1

  Oceniono 91 razy 63

  "Kiedy przegrywały, przeskakiwał do następnych. Zaczął od ZChN, przez Akcję Wyborczą 'Solidarność', Samoobronę do PiS" - napisał."
  ale w wikipedii
  też to można przeczytać
  (płynie gó... potoczkiem
  raz na pleckach raz boczkiem)

 • guarnica

  Oceniono 78 razy 46

  Teściem Ryszarda Czarneckiego jest Mirosław Hermaszewski. A co wiemy o jego teściu ? Otóż :
  Od 1956 w ZMP. Od 1962 w szeregach PZPR, delegat na VIII i X zjazd PZPR oraz gość IX Zjazdu PZPR. Od 1981 do 1983 był formalnym członkiem Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego. W tym czasie odbywał studia w Moskwie.13 grudnia 1981 na rozkaz wojskowy przybył do Warszawy, lecz po dwóch tygodniach zwolniono go na dalsze studia. W 1983 został wybrany na wiceprzewodniczącego Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W latach czerwiec 1987–1990 był komendantem Wyższej Oficerskiej Szkoły Lotniczej w Dęblinie. 12 października 1988 otrzymał awans na generała brygady.
  Czy Czarnecki zwraca się do Hermaszewskiego - " Tato" ? Czy zatem Czarnecki jest tzw. resortowym dzieckiem czy tylko resortowym zięciem ?

 • kuma1

  Oceniono 65 razy 37

  Ciekawe jaki to sąd , jaki sędzia . Może to kumple Piotrowskiego z dawnych czasów lub ich spadkobiercy.
  Ja też nie znam żadnych czynów Czarneckiego sprzed roku 1990. Niech ten sędzia mnie oświeci, skoro wydał ten wyrok a jak sam nie zna , to niech honorowo zwróci całą kwotę poszkodowanemu.!

 • pis_znowu_lze

  Oceniono 66 razy 34

  Czarnecki to gnida, ale albo szanujemy sądy, albo równamy do PiS. Swoją drogą, ciekaw jestem szczegółów procesu i uzasadnienia wyroku, bo w zasadzie stwierdzenie, że Rysiek Cz. "przyszedł na gotowe" jest prawdziwe...

 • agened

  Oceniono 62 razy 30

  "Dobra zmiana" jak widać dotknęła również sądy i sędziów. Panie Prezydencie do Strasburga. Kurski wygrał , a pan nie wygra!

 • antrop

  Oceniono 49 razy 27

  Za co? Ja nie widzę nic niezgodnego z prawdą w tekstach Wałęsy, więc powtarzam za co? Sąd był obiektywny i niezawisły?

 • didej007

  Oceniono 41 razy 25

  Rychardzie, wieczny turysto polityczny! Pośle z Poznania, Bydgoszczy i... od Leppera! Teraz czas, byś wstąpił do żołnierzy wyklętych!

 • rejkawik

  Oceniono 43 razy 21

  Panie Prezydencie, ja bym się taką opinią/wyrokiem nie przejmował. Niech Czarnecki i jego kumple "giną" z własnej broni

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX