Część powstańców ma dość i nie przyjdzie na spotkanie z prezydentem Dudą. W liście mocno o Macierewiczu

• "Pan prezydent i minister Macierewicz dopuścili do lekceważenia powstańców"
• Tak kontrowersje wokół obchodów rocznicy PW komentuje część powstańców
• "Nie przyjdziemy na tegoroczne spotkanie" - piszą w swoim liście otwartym

W liście otwartym pięcioro powstańców - Anna Jakubowska, " Paulinka", Wojciech Świątkowski,"Korczak", Wanda Traczyk-Stawska, "Pączek", Krystyna Zachwatowicz-Wajda, "Czyżyk", Andrzej Wiczyński, "Antek" - pisze, że nie weźmie udziału w corocznm spotkaniu z prezydentem. 

Pełna treść listu otwartego:

30 lipca - my, żyjący jeszcze uczestnicy Powstania - mieliśmy uczestniczyć w dorocznym spotkaniu w Muzeum Powstania Warszawskiego z Prezydentem RP i Prezydentem m.st. Warszawy.
To była dla nas zawsze niezwykle ważna uroczystość o charakterze pogodnego spotkania tych, którzy odnajdywali się wzajemnie, żeby może po raz ostatni wymienić z kolegami uścisk dłoni i niezapomniane wspomnienia zawsze zaczynające się tak samo: "A pamiętasz."
Towarzyszyło nam wojsko polskie, a wśród najważniejszych gości był Prezydent RP - zwierzchnik sił zbrojnych, który wygłaszał okolicznościowe przemówienie.
W tym roku, niestety, Pan Prezydent i minister obrony Antoni Macierewicz dopuścili do jawnego lekceważenia woli powstańców. Przedstawiciele Związku Powstańców Warszawskich i Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej ustalili treść apelu poległych i nie było żadnego rzeczowego powodu uzasadniającego zmiany jego treści i dopisywania nowych nazwisk.
Pan Prezydent, który dużo mówi o patriotyzmie, mógł powstrzymać te poczynania, a ponieważ tego nie uczynił, nie chcemy wysłuchiwać jego wielkich słów bez pokrycia. Dlatego nie przyjdziemy na tegoroczne spotkanie i mamy nadzieję, że tak też postąpią nasze koleżanki i koledzy.
Powstańcy zlekceważeni i głęboko dotknięci:

Anna Jakubowska, " Paulinka"
Wojciech Świątkowski,"Korczak"
Wanda Traczyk-Stawska, "Pączek"
Krystyna Zachwatowicz-Wajda, "Czyżyk"
Andrzej Wiczyński, "Antek"

Więcej o:
Komentarze (611)
Część powstańców ma dość i nie przyjdzie na spotkanie z prezydentem Dudą. W liście mocno o Macierewiczu
Zaloguj się
 • paseo

  Oceniono 231 razy 209

  Wielki szacunek,poniewaz odwaga to dziś w Polsce rzadkość.Dzis liczy się tylko koryto,a honor większość schowala na dno szuflady lub w ogole się go pozbyla.
  Mamy nadzieje,ze przyjdą tylko Prezydent i Macierewicz

 • fakiba

  Oceniono 167 razy 155

  Brawo , bardzo słuszna decyzja , nie można uwiarygadniać wymysłów i urojeń Antka o wielkich zasługach kaczora dla powstania

 • superekolog

  Oceniono 158 razy 146

  Szacunek dla Powstańców.
  Hańba dla prezydenta Dudy, o tym drugim wariacie nie wspominając.

 • kemor234

  Oceniono 145 razy 135

  "Patrz, Kościuszko, na nas z nieba!
  raz Polak skandował
  i popatrzył nań Kościuszko,
  i się zwymiotował".

  Konstanty Ildefons Gałczyński 1934.

 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 141 razy 131

  TAK PISOWSKIE"ELITY" ZESZMACĄ WSZYSTKO CZEGO SIĘ NIE DOTKNĄ!ŚMIERDZIELE W POLITYCE I NA CZELE:ŁAJZA MACIEREWICZ, DUDA I SZYDŁO TO SZMATY POLITYCZNE, KTÓRYMI WYCIERA SOBIE TYŁEK ICH PAN I WŁADCA MORDERCA 96 LUDZI-->KACZYŃSKI!

 • jur.jam

  Oceniono 138 razy 124

  Różnych mieliśmy w historii szefów. ministrów czy wodzów polskiej armii ........orłów , nieudaczników , tchórzy , ale jeszcze nigdy ministrem obronie nie był psychol - wariat !!!!!

 • mariasz1962

  Oceniono 126 razy 118

  Wielki szacunek dla powstańców . To WY powinniście być gospodarzami spotkania i to WY powinniście decydować o wszystkim na uroczystościach ,żaden minister nie może nic WAM narzucić bo nie jest godzien nawet butów WAM wyczyścić .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX