Co powiedział Obama? "Wiadomości" swoje. Cytują "przyjacielską radę" i ucinają w kluczowym momencie

• "Washington Post" napisał, że Obama "zbeształ polską demokrację"
• Wg "Wiadomości" to nieprawda, powołują się na oficjalne tłumaczenie mowy
• Nie zacytowano jednak fragmentu dot. m.in. rządów prawa i wolnych mediów

W niedzielnym wydaniu "Wiadomości" TVP ponownie zajęły się słowami Baracka Obamy o polskiej demokracji i tym, jak przedstawiły to media.

- "Washington Post" napisał nawet, że Barack Obama "zbeształ polską demokrację", choć wypowiedź była tylko przyjacielską radą i namową do kompromisu - powiedział autor materiału Marcin Tulicki.

"Wiadomości" już w sobotę rozprawiały się z dziennikiem. W niedzielę tłumaczenie oświadczenia prezydenta opublikowała Ambasada Stanów Zjednoczonych.

Barack Obama ani nie wyraził zaniepokojenia, ani tym bardziej nie zbeształ polskiej demokracji - powiedział w "Wiadomościach" Krzysztof Ziemiec. Oto fragment przemówienia amerykańskiego przywódcy dotyczący sytuacji w Polsce:

Fragment przemowy Baracka Obamy podczas szczytu NATO w WarszawieFragment przemowy Baracka Obamy podczas szczytu NATO w Warszawie https://pl.usembassy.gov

Cały tekst wystąpienia można przeczytać tutaj.

"Wiadomości" zacytowały powyższe słowa, ale tylko do fragmentu "...działania dla dobra polskich instytucji demokratycznych". Dalsze słowa to dla nich tylko "inny fragment wypowiedzi".

- To właśnie bowiem czyni z nas demokrację - nie słowa zapisane w konstytucji czy fakt udziału w wyborach, ale instytucje, na których na co dzień polegamy, takie jak rządy prawa, niezależne sądownictwo i wolne media" - powiedział Obama. Tę część jego wypowiedzi TVP ominęło.

Tulicki nie omieszkał również zauważyć, że w "Washington Post" pracuje Anne Applebaum, żona byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego.

 

Komentarze (180)
Co powiedział Obama? "Wiadomości" swoje. Cytują "przyjacielską radę" i ucinają w kluczowym momencie
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 51 razy 47

  Czego się można spodziewać po gadzinówce Jacka Goebbelsa? Rynsztok troglodytów.

 • master_m1nd

  Oceniono 44 razy 38

  Ziemiec, kompromitujesz się do cna. Pomyśl, że za niedługo twój czas się skończy, będziesz chodził po śmietnikach jak ci z Dziennika.

 • nowak_r

  Oceniono 46 razy 38

  Zawodowcy od Szefernakera: boguslawbch6808, Ryszard Kubaszko - gratuluję zdyscyplinowania. Niedziela wieczór, a Wy na posterunku!
  Niestety, argumenty "a u was biją Murzynów" słyszałem 30 lat temu, więc zamieszki w Berlinie nijak nie mają się do tego, że notariuszowi w gębę plują, a całe pisiorstwo ma obowiązek cieszyć się, że deszcz pada.

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 44 razy 32

  PiSokomunistyczne dziadostwo pracujące w TVPiS nie ma krzty honoru. Zwykle miernoty brnące w swojej bezczelności i kłamstwach ku upadkowi którego im serdecznie życzymy. Kiedy skończy sie ich czas mam nadzieje E juz nigdy pracy w mediach ai zadnych instytucjach publicznych ci kłamcy i manipulatorzy ni znajda.

 • czarna_zoska

  Oceniono 36 razy 30

  Ale kabareciarze na tej Woronicza ha ha ha. Moze im ogladalnosc wzrosnie:)))

 • tonimaler1

  Oceniono 38 razy 28

  Pisowate trolle. To wy robicie z siebie idiotow w mysl powiedzenia waszego guru, ze nikt nam nie wmowi, ze biale to biale a czarne to czarne.

 • arbor_1

  Oceniono 29 razy 25

  Oj, Ziemiec, Ziemiec -- pójdziesz kopać rowy, gdy PIS przegra w następnych wyborach, bo która stacja zechce taką gnidę zatrudnić. Wypierałeś się popierania Dudy i radości okazanej na wizji z jego zwycięstwa -- dlaczego? Trzeba było być szczerym a nie kłamliwym sukinsynem i nie opowiadać bajek, że to był taki sobie żart

 • lodzermensz1

  Oceniono 25 razy 23

  Banda manipulantów.
  Cholera człowieka bierze na takie ordynarne zakłamywanie rzeczywistości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX