Ziobro odstąpił swoje 500+. Przed kamerami. Teraz naucza cytatami z Biblii

"Uważajcie,by nie być dobrymi na pokaz" czy "taka bowiem jest wola Boża"? Wiceminister wbił szpilę Ziobrze, ten odpowiedział, a obaj używali wersetów z Pisma Świętego.

"Uważajcie,by nie być dobrymi na pokaz. Jeśli tak postąpicie,nie otrzymacie nagrody od Ojca w niebie.Gdy obdarowujesz biednego,nie rozgłaszaj tego" - tę parafrazę wersetu Ewangelii wg św. Mateusza zamieścił na Twitterze wiceministrem rodziny, pracy i polityki społecznej Bartosz Marczuk. I nikt nie miał wątpliwości, o co chodzi.

Rano minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że przekaże należne jego rodzinie pieniądze z programu "500 Plus" na rzecz niepełnosprawnego siedmiolatka z woj. świętokrzyskiego.

- Zastanawiałem się, czy to świadectwo uczynić publicznym. Uznałem, że taki publiczny apel może być rodzajem presji na innych i przypomnieniem, że takie gesty nie tylko w gestach, ale i czynach mają znaczenie" - podkreślił minister apelując do zamożnych osób, szczególnie polityków, o podobne działania.

Te argumenty nie trafiły najwyraźniej do Marczuka, którego wpis odczytano jako krytykę konferencji kolegi z rządu. Tym bardziej, że Marczuk - który w ministerstwie odpowiada właśnie za program 500+ - sam deklarował, że będzie pobierał świadczenie. 

"Niech serce twe nie boleje, że dajesz”

Tymczasem minister Ziobro nie pozostał dłużny i odpowiedział... samemu posługując się biblijnymi cytatami. 

„Taka bowiem jest wola Boża, abyście przez dobre uczynki zmusili do milczenia niewiedzę ludzi głupich” - napisał Ziobro, cytując I list św. Piotra. "Niech serce twe nie boleje, że dajesz” - dodał, tym razem wybierając werset ze Starego Testamentu. 

Komentarze (206)
Ziobro odstąpił swoje 500+. Przed kamerami. Teraz naucza cytatami z Biblii
Zaloguj się
 • daszek.fistaszek

  Oceniono 64 razy 56

  Ha, ha, na siedmiolatka 500 zeta, a na ciepłe źródełka prywatnego biznesmena 26 baniek.

 • chasingcars

  Oceniono 53 razy 47

  Ziobro minął się z powołaniem. Skoro tak lubi cytować Biblię, powinien zapisać się do Świadków Jehowy i głosić chodząc od drzwi do drzwi.

 • agent-0700

  Oceniono 45 razy 41

  To może tak bardziej otwarcie Panie Ziobro - niech Pan napisze jaki to procent Pana przychodów daje Pan na szczytne cele. Dla Pana to 500 zł to jak dla mnie z pensji poniżej średniej krajowej dać komuś 10 zł.
  Obłuda.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 43 razy 39

  ale wioska, minister który zarabia 30 patyków plus drugie tyle z bonusów, uroczyście, przed kamerami "rozdał" swoje 500+ ubogim..
  a wiesz ciulu jeden że samotna matka wychowująca niepełnosprawne dziecko dostaje 140 złotych na miesiąc zapomogi

 • elinstal

  Oceniono 35 razy 31

  Panie Zbyszku proponuję iść na całość i zrzec się wypłaty w imię dojnej zmiany.

 • mirman8

  Oceniono 32 razy 28

  To że nie przekazał 500+ na Toruń to cud.
  Ale o. Inwestor mu tego nie zapomni.
  W następnych wyborach - kaput!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX