Kraków. Utrudnienia na lotnisku w Balicach. Wiele lotów przekierowano do Katowic

We wtorek 14 stycznia nad Krakowem utrzymywała się gęsta mgła, która spowodowała, że wiele lotów z portu lotniczego w Balicach zostało odwołanych, opóźnionych lub przekierowanych do Katowic. Środa rozpoczęła się podobnie.

Ze strony internetowej Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II w Balicach dowiadujemy się o licznych utrudnieniach w ruchu lotniczym. Odwołany został poranny lot do Frankfurtu, a samoloty, które miały lecieć z Krakowa do Brukseli, Paryża, Bristolu i Glasgow musiały startować z lotniska w Katowicach. Opóźnione zostały loty do Kijowa, Sztokholmu i Berlina. 

Odloty z portu lotniczego w Balicach - środa 15 stycznia 2019Odloty z portu lotniczego w Balicach - środa 15 stycznia 2019 Fot. krakowairport.pl

Balice. Opóźnione i odwołane loty. "Oczekujących osób było około pięciuset"

Z podobnymi problemami port lotniczy Balice zmagał się we wtorek. Opóźnienia w kursowaniu samolotów i konieczność odwołania niektórych kursów spowodowane były gęstą mgłą, która unosiła się nad Krakowem. Onet informuje, że na lotnisku panował chaos, a wielu pasażerów skarżyło się na złą organizację - zarówno ze strony portu, jak i samych przewoźników. Na lotnisku im. Jana Pawła II miało dość nawet do rękoczynów.

>>> Dlaczego samoloty się spóźniają? To nie zawsze wina pogody

- Mój lot do Palermo miał się odbyć o godz. 15:15. Jeszcze przed przybyciem na lotnisko dowiedziałem się o opóźnieniu. Ok. 17:50 otrzymaliśmy od linii Ryanair informację o odwołaniu lotu. Anulowano też trzy inne loty, więc oczekujących osób było około pięciuset - powiedział jeden z pasażerów. 

Rzeczniczka lotniska Natalia Vince wyjaśniała z kolei, że los pasażerów oczekujących na spóźniony lot zależny jest przede wszystkim od przewoźnika.

- Jeśli chodzi o pasażerów czekających wiele godzin, to należy pamiętać, że za to odpowiadają linie lotnicze. One decydują, co się dzieje z pasażerami i rozdają vouchery na ewentualne jedzenie - powiedziała Vince.

Więcej o:
Komentarze (13)
Kraków. Utrudnienia na lotnisku w Balicach. Wiele lotów przekierowano do Katowic
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 10 razy 10

  System ILS kategorii umożliwiającej lądowanie przy braku widoczności, kosztowałby kilkadziesiąt milionów złotych np. taki jaki ma port lotniczy w Zurychu (ZRH). I pomyśleć, ile dobrych rzeczy można by było zrobić, gdyby setki milionów PLN nie pakowano w Rydzyka a miliardy w pasożytniczy kler. Same nauczanie zabobonów zwane religią, kosztuje Polaków 1300 milionów złotych rocznie. Za tą kwotę można by wyposażyć wszystko lotniska w Polsce w odpowiednie systemy ILS. Kler to największy pasożyt w organizmie Państwa.

 • c2u

  Oceniono 9 razy 9

  To że drugie lotnisko w Polsce i to z położeniem wyjątkowo narażonym na mgły ma ILS kategorii I, to są jaja. Rok w rok w okresie jesienno-zimowym to samo, a o wyposażeniu w ILS wyższej kategorii pieprzą chyba od 10 lat. A ty, pasażerze bujaj się.

 • 0apud0

  Oceniono 8 razy 8

  "Na lotnisku im. Jana Pawła II miało dość nawet do rękoczynów"

  Dziwnie to brzmi

 • zimnypodmuch2

  Oceniono 5 razy 1

  To jest to lotnisko w którym na głównej hali wali fermentowanym guanem, a jego zarząd nie robi niczego by temu zaradzić. To nie jest żadna przenośnia, aluzja, odwoziłem i przywoziłem pasażera w odstępie 2 tygodni, za każdym wejściem do głównej hali miałem cofkę od tego smrodu.

 • olal.bana.gw

  Oceniono 3 razy 1

  Brawo Balice. Brawo LOT. Pasazer wyroochany to paszer zadowolony a zysk pomnozony. Dobra zmiana rzadzi. Amen.

 • blahblah69

  Oceniono 3 razy -1

  To lotnisko po prostu lezy w miejscu w ktorym nie powinno.

 • c47

  Oceniono 7 razy -5

  Takie jest życie. Taka jest natura. To nie wina linii lotniczych, ale polskie płaczki i tak będą lamentować i domagać się odszkodowań zamiast cieszyć się, że wylądowali bezpiecznie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX