Wielkopolska. Ciężarówka staranowała szlabany i wjechała pod pociąg. Jest nagranie

Na przejeździe kolejowym w Wielkopolsce doszło do groźnego wypadku. Na nagraniu udostępnionym w internecie widać, jak ciężarówka taranuje szlabany i wjeżdża na przejazd tuż pod nadjeżdżający pociąg.

Jak informuje polsatnews.pl, do wypadku doszło we wtorek 7 stycznia na przejeździe kolejowym między Zbąszyniem i Nowym Tomyślem w województwie wielkopolskim. Nagranie z tego wypadku zostało udostępnione przez PKP.

Ciężarówka taranuje szlaban i wjeżdża pod pociąg - groźny wypadek w Wielkopolsce

Kierowca samochodu ciężarowego staranował opuszczone rogatki i wjechał pod nadjeżdżający pociąg jadący z Berlina do Warszawy Wschodniej. Moment zderzenia zarejestrowała kamera monitoringu. Na nagraniu widać, że maszynista pociągu nie miał szans na zatrzymanie składu przed pojazdem.

- Lokomotywa została uszkodzona, wózek wyskoczył z torów, trakcja elektryczna została również uszkodzona. Pociąg uderzył w tył naczepy ciężarówki, która została odrzucona na pobocze drogi - mówił oficer prasowy straży pożarnej w Nowym Tomyślu asp. sztab. Andrzej Łaciński.

Później kierowca tira wyjaśniał policji, że został oślepiony przez słońce, przez co nie zauważył opuszczonego szlabanu. W wypadku ranni zostali dwaj maszyniści oraz troje pasażerów pociągu. Hospitalizacji wymagały w sumie cztery osoby. Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

"W wyniku zderzenia uszkodzona została naczepa z przewożoną koparką, przód elektrowozu, infrastruktura kolejowa w obrębie przejazdu kolejowego, trakcja elektryczna i podkłady kolejowe na odcinku około 400 metrów" - napisano w komunikacie Komendy Wojewódzkiej PSP w Poznaniu

Więcej o:
Komentarze (144)
Wielkopolska. Ciężarówka staranowała szlabany i wjechała pod pociąg. Jest nagranie
Zaloguj się
 • masz01

  Oceniono 60 razy 50

  Temu idiocie należy dożywotnio zabrać prawo jazdy.
  Na nagraniu widać jak częściowo omija szlaban, więc niech nie opowiada bzdur o oślepieniu
  - a gdyby nawet, to co - jak jesteśmy "oślepieni", to jedziemy na oślep???

 • siwywaldi

  Oceniono 35 razy 33

  Następny debil z tabletem? A najbardziej to żal mi maszynisty, spóźnionych pasażerów pociągu oraz lokomotywy i koparki. Za ciężarówkę niech płaci sam, bo o wykupienie autocasco raczej go nie podejrzewam.

 • fafik.laciaty

  Oceniono 37 razy 29

  Kierowca kłamie - widać wyraźnie, że hamuje przed szlabanem. Po prostu za szybko wcześniej jechał i tyle.

 • hube1310

  Oceniono 28 razy 24

  Widać było, że dałby radę wyhamować, ale się rozmyślił i postanowił jednak przejechać. Powinna być dożywotnia dyskwalifikacja.

 • geminix

  Oceniono 30 razy 22

  "Spokojnie się zmieścisz"
  przykład idzie z góry

 • hilux_ie

  Oceniono 33 razy 21

  Nie po to wstawał z kolan, żeby się szlabanom kłaniać!

 • krystos

  Oceniono 25 razy 19

  Słońce czasami oślepia, to fakt ale czyżby nie było przedtem znaków, że zbliża się do przejazdu kolejowego?

 • mrkwiatek

  Oceniono 23 razy 17

  Ile ten idiota z......ł z tą koparką na pace?! widać jak mocno hamował, ale i tak nie zdążył przed szlabanem. Opowieści o oślepiającym słońcu niech wsadzi między bajki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX