WOŚP 2020 - najciekawsze licytacje m.in. kurtka Bogusława Lindy z "Psów" i kolacja z Mikiem Tysonem

12 stycznia odbędzie się 28. Finał WOŚP. Zbiórce prowadzonej przez wolontariuszy w całej Polsce towarzyszą aukcje na portalu Allegro. Osoby, które chcą wesprzeć WOŚP, mogą wylictować m.in. przedmioty należące do gwiazd lub spotkania z politykami i celebrytami.

Podczas gdy do Finału WOŚP 2020 wciąż pozostało kilka dni, licznik na stronie internetowej aukcje.wosp.org.pl pokazuje, że osoby biorące udział w licytacjach, wesprą fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy kwotą 3784283 zł (stan na godzinę 11:20 w czwartek 9 stycznia). Oczywiście liczba ta stale rośnie. 

>>> Zobacz, jak WOŚP pomaga dzieciom 

Najciekawsze aukcje WOŚP 2020. Wśród licytowanych przedmiotów m.in. koszulka prezydenta Andrzeja Dudy

Do cieszących się największą popularnością licytacji należą spotkania ze znanymi osobami - muzykami, aktorami, dziennikarzami. Wśród takich aukcji można wymienić m.in. kolację z Mikiem Tysonem, nagranie autorskiego singla z Honoratą Skarbek, zaproszenie na pokaz Saint Laurent od Anji Rubik i spotkanie z modelką czy wizyta w Pradze z reżyserką Agnieszką Holland.

WOŚP wspierają także politycy. Jest wśród nich wdowa po prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu europosłanka Magdalena Adamowicz, która wystawiła na Allegro możliwość spędzenia z nią dnia w Parlamencie Europejskim i odbycia spaceru po Gdańsku. Wśród licytacji WOŚP znajdziemy także zaproszenie od Roberta Biedronia, który pokaże zwycięzcy, jak wygląda praca europosła w Brukseli.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także aukcje, na których można wylicytować przedmioty należące do gwiazd. W tym roku można wesprzeć WOŚP, kupując takie rzeczy jak koszulka sportowa prezydenta Andrzeja Dudy, suknia wieczorowa Pierwszej Damy Agaty Kornhauser-Dudy, replika Medalu Noblowskiego Olgi Tokarczuk (jedna z oficjalnych kopii), sukienka Roksany Węgiel, skórzana kurtka Bogusława Lindy, którą nosił w filmie "Psy" czy pozłacana patera Patryka Vegi. 

WOŚP gra już 28 lat! W tym roku zbiera pieniądze na sprzęt medyczny dla dzieci

Pieniądze z aukcji WOŚP na Allegro, podobnie jak te zebrane podczas niedzielnej zbiórki publicznej, zostaną przeznaczone na zakup nowoczesny sprzęt diagnostyczny i leczniczy niezbędny w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Więcej o:
Komentarze (54)
WOŚP 2020 - najciekawsze licytacje m.in. kurtka Bogusława Lindy z "Psów" i kolacja z Mikiem Tysonem
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 38 razy 28

  Ciekawe, na ILE by wylicytowano możliwość kopnięcia Prezesa w dupę, he, he... ? :-)

 • antropoid

  Oceniono 27 razy 19

  LEPIEJ dać stówę na sprzęt ratujący życie, niż 10 groszy na maybachy dla belzebuba.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 23 razy 17

  to jednak niesamowite że w prawie 40 milionowym kraju, prywatny facet musi ratować państwową służbę zdrowia bo inaczej by się zawaliła! plują na niego rząd, "naczelnik", państwowa telewizja i inne prawackie media, fermy pisich trolli i wierchuszka KK a mimo wszystko Polacy coraz bardziej mu ufają i to jemu powierzają swoje pieniądze... a jednocześnie głosują na ten rząd, "naczelnika", szefa państwowej telewizji, pisich trolli i wierchuszkę KK...
  i niech mi ktoś powie że ten kraj nie cierpi na jakąś zbiorowa schizofrenie

 • antropoid

  Oceniono 25 razy 15

  PAŃSTWO niedomaga, służba zdrowia wiecznie niedofinansowana, więc WOSP zbierała na sprzęt, ale w tym narodzie zawsze się znajdzie jakaś trująca menda, która ma interes w tym, żeby to obs....ć - i zawsze znajdą się durni, którzy się jej zatruć dadzą.

 • hatteras

  Oceniono 23 razy 13

  A Belzebub patrzy na fure pieniedzy,ktora nie splywa do jego kieszeni.To jest cierpienie za wiare!

 • gorzki_pl

  Oceniono 3 razy 3

  Boguś kurtkę to ja ci tylko pożyczyłem, ale niech tam dawaj ją na WOŚP

 • sotogrande

  Oceniono 2 razy 2

  "Koszulka prezydenta Dudy" :-) . Litości..

 • pan.szklanka

  Oceniono 10 razy 2

  Licytacja kolacji Mikiem Tysonem to argument za podniesieniem stóp procentowych w związku z galopującą inflacją. Za darmo nie można już nawet dostać w ryj.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX