Przyjechał z Iranu do Polski z rodzynkami, jego ciężarówka się zepsuła. Zebrali dla niego 200 tys. zł

Niemal 5 tys. osób wsparło zbiórkę pieniędzy na zakup ciężarówki dla Fardina Kazemiego, kierowcy z Iranu, którego pojazd zepsuł się pod Częstochową. Zebrano łącznie ponad 200 tys. zł, choć początkowy cel zbiórki był o połowę niższy.

Ponad 30-letnia ciężarówka Fardina Kazemiego zepsuła się na drodze krajowej nr 1 pod Częstochową. Mężczyzna wiózł rodzynki. Okazało się, że pojazd wymagałby gruntownego remontu, co pochłonęłoby nie tylko sporo czasu, ale także pieniędzy.

Kierowcy tirów i okoliczni mechanicy, którzy postanowili pomóc mężczyźnie, zdecydowali, że najlepszym rozwiązaniem byłaby internetowa zbiórka na zakup używanej ciężarówki dla Irańczyka.

200 tys. zł dla kierowcy z Iranu

Życzliwość darczyńców przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów zbiórki - niemal 5 tys. osób wpłaciło dotychczas ponad 200 tys. zł. Jak podają "Fakty" TVN, taka kwota może pozwolić na zakup używanej ciężarówki w dobrym stanie, z relatywnie niewielkim przebiegiem.

Pierwotnym celem zbiórki było 99 tys. zł.

"Byłem w tamtym roku w Iranie. Przypadkowi Irańczycy gościli mnie bezinteresownie w swoich domach. Wspaniały, otwarty naród. Pomóżmy mu!", "Aż serce rośnie, widząc jakich mamy Rodaków!!! BRAWO!!!!!", "Wracaj zdrów do domu i rodziny! By wszystko dało się ogarnąć jak najszybciej!" - piszą darczyńcy w komentarzach.

"Dziękuję wszystkim, wielkiej polskiej nacji za gościnność, człowieczeństwo i pomoc. Dziękuję również Państwu i telewizji" - napisał Fardin Kazemi na stronie internetowej zbiórki.

Zobacz także: Chiny. Samochód potrącił kobietę z dzieckiem. Chłopiec chciał ukarać kierowcę

Więcej o:
Komentarze (426)
Przyjechał z Iranu do Polski z rodzynkami, jego ciężarówka się zepsuła. Zebrali dla niego 200 tys. zł
Zaloguj się
 • gotlama

  Oceniono 113 razy 107

  Co lepiej promuje Polskę - taka akcja, czy wypasanie opłacanych z naszych podatków "beneficjentów" - misów pisiów z PFN?

 • florian88

  Oceniono 86 razy 78

  W ten sposób można góry przenosić.Bezinteresownie pomagać to wielka rzecz.Budujemy i umacniamy więzi szacunku między narodami.Irańczycy gościli armię gen.Andersa maszerującą przez Iran ku wolności.Wielu irańczyków pamięta o tym.Teraz znowu , mam nadzieję będą mówić o polakach.

 • kar.as

  Oceniono 77 razy 71

  Ja już od wielu osób, które były w Iranie słyszałem że to niespotykanie gościnni ludzie. Niestety - propaganda w TV twierdzi co innego...

 • stachkaz1947

  Oceniono 76 razy 70

  Zamurowało mnie z podziwu- NARODZIE jeszcze POLSKA nie zginęła
  póki naród umie się dzielić w potrzebie.

 • fakiba

  Oceniono 75 razy 67

  Brawo Polacy !!!

 • lkolesio

  Oceniono 67 razy 59

  Na pewno to bardziej promuje Polskę niż utrzymywanie przez PFN kochasia Maciarenki.

 • owca888

  Oceniono 54 razy 52

  Ludzie, jesteście cudowni. Chapeau bas.

 • farcry3

  Oceniono 57 razy 43

  Iran dał Polakom schronienie po wybuchu wojny, a my włazimy Jankesom w tyłek i popieramy ich anty irańską politykę. Dobrze, że zwykli ludzie nie dali sobie wyprać mózgów i pomogli Irańczykowi Brawo !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX