Olga Tokarczuk już w Polsce. Na Lotnisku Chopina powitano ją z honorami - salutem wodnym

Olga Tokarczuk w piątek wróciła do Polski. Na Lotnisku Chopina w Warszawie przygotowanie dla niej specjalne powitanie: salut wodny.

Olga Tokarczuk po odebraniu Nobla i pobycie w Szwecji, wróciła do Polski. Jej powrót krótko zrelacjonowały służby prasowe Lotniska Chopina w Warszawie. Zaczęło się od zdjęcia samolotu, którym noblistka wróciła do kraju i informacji "Flight #Nobel18 has landed".

Dopiero później pochwalono się, że powitanie było daleko odbiegające od standardowego. Otóż noblistka została powitana salutem wodnym, organizowanym na specjalne okazje. Samolot z Olgą Tokarczuk podczas lądowania przejechał pod łukiem wodnym, stworzonym przez dwa wozy.

Olga Tokarczuk jest więc już w Polsce, może noblistka znajdzie czas, by na przykład nadgonić wieści z kraju. Szczególnie może zainteresować ją np. teoria posła PiS Arkadiusza Mularczyka, który stwierdził, że przedstawiciel Akademii Szwedzkiej zmarnował szansę, by podczas wygłaszania laudacji dla niej, przeprosić Polaków za "potop szwedzki".

<<Reklama>> Książki autorki dostępne są w formie e-booków w Publio.pl >>

Więcej o:
Komentarze (373)
Olga Tokarczuk wróciła do Polski. Na Lotnisku Chopina w Warszawie specjalne powitanie: salut wodny
Zaloguj się
 • lubiedobrze

  Oceniono 105 razy 95

  Odpowiedzialni za ten incydent mają szczęście. Gdyby przypadkiem świeciło słońce i okazało się, że samolot LOTu (z pewnością poswięcony) przejechał pod tęczowym łukiem triumfalnym straciliby stanowiska.

 • mer-llink

  Oceniono 77 razy 71

  Brawo pani Olga!!!!

  P.S> Pracownicy lotniska zachowali się przyzwoicie. Szkoda, że teraz wyrzuca ich z pracy.

 • zdzich02

  Oceniono 71 razy 63

  Podobno za to przywitanie szykują się zwolnienia dyscyplinarne w LOT, bo godzi ono w interes partii, a wola partii wolą narodu.

 • jottsp

  Oceniono 57 razy 51

  Gratulacje dla pani Olgi i duzo ++ów dla LOTu / zarzadu lotniska za jej powitanie!

 • barakuda62

  Oceniono 50 razy 46

  Ciężkie czasy dla PiSlamu- Banaś, wojna o sady a teraz jeszcze ten koszmar powrócił z Noblem i trzeba będzie rękę ściskać i uśmiechać się- kurdupel to chyba w tym roku ze szpitala nie wyjdzie- tam bezpiecznie jak pod kołderką za czasów Stanu wojennego, może to wszystko uda się przespać?🤣

 • gwckw

  Oceniono 53 razy 45

  Bardzo miły gest ze strony lotniska.

  PS Darujcie sobie polityczne komentarze, z obu stron, to już jest niesmaczne i psuje odbiór tych miłych chwil, gdy polka dostaje nobla.

 • biesczad1

  Oceniono 47 razy 43

  W tej podłej Szwecji była traktowana jak królowa, a w powstałej z kolan cudownej ojczyźnie zacne grono rodaków potraktuje Ją jak zło konieczne: taka wolska tradycja - kto nie z nami, ten nasz wróg!!!

 • eclipse97

  Oceniono 47 razy 39

  Mularczyk i Pis powinni prosic u Rydzyka Boga o rozum. Bo to co oni posiadaja w glowie, nie mozna nawet nazwac mozgiem. Mrowka ma wiekszy od nich wiekszy.
  Wszystkich bez wyjatku, z AD na czele.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX