Łódź. Miał 3 promile alkoholu we krwi i dzieci w aucie. Jego dwuletni syn dzwonił do mamy

Łódzka policja zatrzymała kierowcę, który zasnął za kierownicą na środku ulicy. 35-letni mężczyzna miał we krwi 3,3 promila alkoholu. Jego dwuletni syn, który był w samochodzie wraz z młodszym bratem, dzwonił do matki, by powiedzieć, że tata śpi.

W poniedziałek wieczorem dyżurny łódzkiej komendy został powiadomiony, że na ul. Długosza niedaleko skrzyżowania z ul. Kasprzaka, piesi zatrzymali nietrzeźwego kierowcę, w którego samochodzie znajdowało się dwoje dzieci. 

Przechodnie uratowali dzieci i pijanego kierowcę

Gdy policjanci dotarli na miejsce okazało się, że na środku ulicy stał samochód z włączonym silnikiem i zgaszonymi światłami. Za kierownicą, znajdował się śpiący mężczyzna. Wraz z nim w pojeździe było dwoje dzieci. Dwuletni chłopiec siedzący z przodu dzwonił do mamy. Chłopczyk siedzący z tyłu miał niespełna roczek.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna, który zobaczył auto stojące na środku drogi, poprosił dwoje pieszych o pomoc. Świadkowie wyjęli kluczyki ze stacyjki i włączył światła awaryjne. Będące w pobliżu kobiety wzięły od chłopca telefon i zaczęły rozmawiać z matką dzieci. Świadkowie zawiadomili policję i do czasu przybycia na miejsce policjantów zaopiekowali się chłopcami.

>>> Polskie drogi są szczególnie niebezpieczne dla dzieci. Zobacz dlaczego:

Policjanci przekazali dzieci 29-letniej matce, która przybiegła na miejsce zdarzenia. 35-letniego łodzianina mundurowi poddali badaniu trzeźwości. Alkosensor wskazał, że kierowca ma w organizmie 3,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Wkrótce usłyszy on zarzuty dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, a także narażenia na niebezpieczeństwo swoich dwóch synów. Grozi mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Więcej o:
Komentarze (135)
Łódź. Miał 3,3 promila alkoholu we krwi i dwoje dzieci w aucie. Pijany kierowca zasnął przed kierownicą
Zaloguj się
 • martinnoo

  Oceniono 76 razy 54

  Warto na takich płacić 500+. Naprawdę warto. Z moich i Twoich, Obywatelu, podatków...

 • wesslingharald

  Oceniono 55 razy 45

  Bystre dziecko. Jakby miał 5 lat odprowadziłby auto pod dom i nie byłoby sprawy.

 • koment22

  Oceniono 55 razy 41

  Brakuje dopisku: "całość imprezy zasponsorował rekonwalescent z Żoliborza".

 • vegemot

  Oceniono 42 razy 28

  Elektorat sie bawi, zapewne 2x 500zł dojone na maxa, zapewne bardzo pracowici, zapewne przeznaczaja wydojone pieniadze na dzieci a nie alkohol. Prawda CIEMNY ludu?

 • jednooki.pirat

  Oceniono 30 razy 22

  Nie wiem co mnie bardziej niepokoi: to że ojciec miał 3.5 promila we krwi wioząc dzieci, czy że 2 latek potrafi obsługiwać komórkę...

 • piotrm74

  Oceniono 31 razy 21

  Świadkowie wyjęli kluczyki ze stacyjki, włączyli światła awaryjne i wezwali Policję która po przyjeździe zastała pojazd na środku ulicy z włączonym silnikiem i zgaszonymi światłami...
  Kara dla kierowcy i to surowa i kara dla autora tekstu za niewiedzę co pisze...

 • andrzej.wald

  Oceniono 23 razy 19

  Nieodpowiedzialność tego mężczyzny wprost nie do pojęcia. Dobrze, że tylko tak się skończyło.

 • rozsadek5

  Oceniono 21 razy 13

  Ojciec z dziećmi jechał samochodem, kiedy pił i z kim, kto pozwolił mu zasiąść za kierownicę?

 • karinawojtek

  Oceniono 15 razy 9

  qrwa, kim będą te dzieci??? Patrzące na takie bydle, i niestety kochające je. Na to nie ma lekarstwa. Pijany w aucie, brak prawa jazdy dopóki nie przejdziesz odwyku. Wolę zwiększenie wymiaru kary do od 0,5, ale po tym większe konsekwencje. Ostateczne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX