18-letni Marcel C. usłyszał zarzut trzykrotnego zabójstwa. Zginęli jego rodzice i 7-letni brat

18-letni Marcel C. z Ząbkowic Śląskich usłyszał zarzut trzykrotnego zabójstwa. Przyznał się do zamordowania rodziców i 7-letniego brata.

Do brutalnego zabójstwa doszło w nocy z 8 na 9 grudnia w Ząbkowicach Śląskich. 18-letni Marcel C. powiadomił policję, że w jego domu doszło do włamania, a sprawca zabił jego rodziców i 7-letniego brata. Funkcjonariusze, gdy dotarli na miejsce, zastali 18-latka na dachu.

Już w trakcie rozmowy z policjantami, nastolatek przyznał się do tego, że to on zabił rodzinę, a potem upozorował włamanie. Chciał też pozbyć się dowodów - zakrwawionego ubrania i siekiery. Próbował je spalić, a kiedy mu się nie udało, zakopał je poza posesją. Wskazał też miejsce, gdzie ukrył narzędzie zbrodni.

We wtorek Marcel C. usłyszał zarzut trzykrotnego zabójstwa. Jak dotychczas ustalono, jednym z motywów zbrodni były pieniądze. Mężczyzna zabrał rodzicom 10 tysięcy złotych, które miały mu pomóc uciec za granicę. Rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Świdnicy, Tomasz Orepuk, powiedział, że psychiatrzy wydadzą opinię o poczytalności podejrzanego.

>>> W tym roku Polską wstrząsnęła sprawa z Mrowin. Morderca 10-latki przyznał się wówczas do winy:

Potrójne zabójstwo w Ząbkowicach Śląskich. Biegli ocenią poczytalność Marcela C.

- Grozi mu kara od 12 lat pozbawienia wolności z karą 25 lat pozbawienia wolności i dożywotniego pozbawienia wolności - powiedział Otrepuk. Rzecznik dodał, że "w toku dalszych czynności procesowych przewidziane jest również powołanie dwóch biegłych lekarzy psychiatrów do wydania opinii o stanie zdrowia psychicznego Marcela C. i jego poczytalności w momencie dokonywania czynu".

Pod opieką psychologów jest starszy brat zabójcy, Karol C., student z Wrocławia. Dyrektorka szkoły w Ząbkowicach Śląskich, do której chodził zamordowany 7-letni Kacper, informuje, że uczniowie cały czas mogą korzystać z pomocy psychologa. Prawdopodobnie we wtorek sąd odbędzie posiedzenie aresztowe w sprawie Marcela C. Prokuratura wnioskowała o trzymiesięczny areszt.

Więcej o:
Komentarze (30)
Ząbkowice Śląskie. 18-letni Marcel C. usłyszał zarzut trzykrotnego zabójstwa. Zginęli jego rodzice i 7-letni brat
Zaloguj się
 • dobromir.wesoly

  Oceniono 18 razy 14

  Żal najstarszego syna. Myślę, że oprócz rodziców stracił w sumie obu braci...

 • pferben

  Oceniono 16 razy 12

  Matko jedyna, to wygląda na normalną rodzinę. Trzech chłopców, najstarszy na studiach, nie biedni. Jeżeli też gowniarz nie ma choroby psychicznej, to co go opetalo?

 • real-meh

  Oceniono 14 razy 10

  Mam nadzieje, że będzie poczytalny i dostanie dożywocie.

 • byrcyn11

  Oceniono 10 razy 6

  Po domu widać, że to była rodzinna zaradna i dbała o wszystko. Pewnie zaczęli od rozpuszczonego nastolatka cokolwiek wymagać, to się "zbuntował".

 • rogal480

  Oceniono 4 razy 4

  A co mu 7 letni brat tez przsszkodzil w zdobyciu pieniedzy rodzicow

 • wiceherszt

  Oceniono 16 razy 4

  Chłopak ma we łbie szambo. Wymordować własną rodzinę dla 10 tysięcy złotych mógł tylko jakiś wyjątkowo bezmózgi psychopata. I jak długo on by tam za to przeżył? Nawet w Czechach albo na Słowacji starczyłoby mu góra na dwa miesiące, no, niech będzie trzy, jeśli potrafi przetrwać na "szpinaku i mirabelkach".

  Szkoda tylko, że raczej nie dowiemy się o motywach zbrodni, choć na oko poszło pewnie o to, że młodemu "odbijała palma", rodzice nie chcieli finansować fanaberii, dodatkowo doszła zazdrość o młodszego brata, więc gó...arz postanowił poprawić swój los za pomocą siekiery.

 • doomsday

  Oceniono 10 razy -4

  Nie wierzę, że zabił dla 10 tys. zł. Przecież mógł je ukraść i uciec, bez zabijania. Coś musiało nie grać w rodzinie na poważnie. Czasem jedno z dzieci jest zrobione z kochankiem matki i jest faworyzowane, a drugie staje się kozłem ofiarnym i popychadłem i w końcu się buntuje.
  Dużo zależy od psychiatrów. Nie sądźcie pochopnie, żebyście tak sami nie byli sądzeni.
  A kulsonom i prokuraturze życzę więcej wyważenia i powściągliwości, co do motywów chłopca.

 • maxwywar2

  Oceniono 5 razy -5

  Ale że jest młody i niekarany i zapewnie będzie niepoczytalny to lewacki sąd uzna że kara nawet 15 lat będzie za wysoka. A jak niepoczytalny to wyjdzie na swieże powietrze przed latem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX