Pozorowany atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do złej interpretacji faktów

"Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie" - brzmi fragment oświadczenia KMP w Olsztynie w sprawie pozorowanego ataku terrorystycznego w szkole. Policja precyzuje, że miała jedynie informacje o zdarzeniu, ale nikt nie prosił jej o udział.

Komenda Miejska w Olsztynie odniosła się do głośnej sprawy dotyczącej Zespołu Szkół w Barczewie. Przeprowadzono tam 14 listopada symulację ataku terrorystycznego, bez informowania o tym planie dzieci czy części nauczycieli. Na widok zamaskowanych terrorystów w szkole wybuchła panika, a później rodzice dzieci donosili o problemach swoich podopiecznych.

- Wewnątrz budynku były wrzucane petardy hukowe, była broń hukowa. Było głośno - relacjonowano pozorowany atak. Rodzice interweniowali w urzędzie gminy, a tam okazało się, że dyrektorka placówki przygotowała akcję, ale - według medialnych doniesień - nie zadbała o poinformowanie np. służb.

29 listopada, gdy już wybuchł skandal, dyrektorka szkoły została odwołana, a uzasadniano to m.in. "narażeniem dzieci na niepotrzebny stres".

Policja ws. pozorowanego atak w Barczewie

Teraz głos w sprawie zabrała Komenda Miejska w Olsztynie, która przekazała, że jednak otrzymała informacje o planowanym pozorowanym alarmie terrorystycznym.

Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie.W jego treści dyrekcja szkoły nie prosiła ani o pomoc w organizacji, ani o udział w ćwiczeniach policjantów na żadnym etapie planowanego przedsięwzięcia

- czytamy. Rzecznik KMP W Olsztynie asp. Rafał Prokopczyk podkreśla, że policja wydała takie oświadczenie, ponieważ "doszło do niezamierzonego przeoczenia i złej interpretacji faktów co do stopnia poinformowania policjantów" w tej sprawie. 

Więcej o:
Komentarze (101)
Pozorowany atak terrorystyczny w szkole. Policja wydała oświadczenie: Doszło do złej interpretacji faktów
Zaloguj się
 • tom_aszek

  Oceniono 33 razy 21

  "Dyrektor szkoły o zaplanowanym przedsięwzięciu pisemnie poinformowała Komendanta Komisariatu Policji w Barczewie.W jego treści dyrekcja szkoły nie prosiła ani o pomoc w organizacji, ani o udział w ćwiczeniach policjantów"

  I komendant, ani nikt inny, nie odwiódł dyrektorki od tego zamiaru?! Ani nie namówił jej na zmianę przedsięwzięcia czyli na zaangażowanie policji do tej akcji?!

 • litecode

  Oceniono 21 razy 17

  no cóż, gdyby akurat do szkoły np. po córkę, wstąpił jakiś lokalny Bruce Willis (czyt. funkcjonariusz jakiejś służby po cywilu) i to jeszcze ze służbową bronią, to bez ofiar po stronie "inscenizatorów" pewnie by się nie obyło...

 • jackanapes

  Oceniono 23 razy 17

  Jakieś niesamowicie wysokie stężenie idiotów musi występować w tych pod olsztyńskich okolicach. I na dodatek nie można tego zrzucić na notoryczny niedobór jodu w pożywieniu.

 • zlomas1

  Oceniono 15 razy 13

  Jakby ktoś chciał zrobić zamach terrorystyczny to wystarczy wysłać glinom
  pismo że to ćwiczenia?

 • cozano

  Oceniono 24 razy 12

  Pani dyrektor w poszukiwaniu silnych wrażeń proponuję urlop w Afganistanie. Tam talibowie zapewnią tej pani to, czego tak szuka.

 • shtalman

  Oceniono 14 razy 8

  Poyeebana dyrektorka napisał list do poyeebanej milicji w poyeebanym kraju

 • remo29

  Oceniono 12 razy 8

  Sprawdźcie czyją rodziną jest ta dyrektorka, bo albo komendant się podkłada, albo jest kompletnym idiotą. Jeśli to drugie, to sprawdźcie pod kogo jest podwieszony, bo taki kretyn nie powinien być na tym stanowisku.

 • ochujek

  Oceniono 7 razy 5

  Zieliński zostawia ślady za sobą.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX