Lublin. Z zazdrości o dziewczynę miał zabić brata. Usiadł na ławie oskarżonych razem z nią

W ubiegłym tygodniu przed Sądem Okręgowym w Lublinie ruszył proces Marcina M., który zabił własnego brata. Kamila F., o którą był zazdrosny, miała nakłaniać go do popełnienia zbrodni.

Do zbrodni doszło 13 grudnia 2018 roku na stacji benzynowej w Czemiernikach (woj. lubelskie). Oskarżeni zeznali, że tego dnia pili z ofiarą alkohol. W pewnym momencie między braćmi doszło do awantury. 34-letni Marcin M. podejrzewał, że jego dziewczyna, 27-letnia Kamila F. zdradza go z bratem Markiem. Podczas kłótni zadał mu dwa ciosy nożem - jeden w głowę, a drugi w klatkę piersiową - po czym oddalił się z miejsca zdarzenia wraz ze swoją partnerką. 32-letni Marek M. zmarł w szpitalu - pisze "Gazeta Wyborcza".

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Brat zabił brata. Dziewczyna napastnika miała nakłaniać go do zadania ciosu

W czwartek 5 grudnia ruszył proces w tej spawie. Oskarżony Marcin M. zeznał, że uderzył brata nożem, ale nie chciał go zabić, a jedynie zranić. Podczas składanych wcześniej zeznań stwierdził, że do ataku zachęciła go Kamila F. Mężczyzna zeznał również, że jego partnerka wycierała narzędzie zbrodni w kurtkę, aby zatrzeć ślady krwi, a on sam wrzucił nóż do stawu. Kobieta również usiadła na ławie oskarżonych. Odpowie za zacieranie śladów, nakłanianie do zabójstwa i nie udzielenie pomocy. Zarówno jej, jak i Marcinowi M., grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Mężczyzna oskarżony o zabicie brata jest znany wymiarowi sprawiedliwości - spędził w więzieniu 15 lat za inne zabójstwo. 

Podczas czwartkowego procesu na sali sądowej pojawił się drugi brat Marcina M., Adam. Mężczyzna jest oskarżycielem posiłkowym. - To nie jest moja rodzina, nie jest moim bratem, bo brat na brata nigdy noża nie wyciągnie - powiedział Adam M., którego słowa przywołuje Polsat News

Więcej o:
Komentarze (26)
Lublin. Z zazdrości o dziewczynę miał zabić brata. Usiadł na ławie oskarżonych razem z nią
Zaloguj się
 • kataryniarski

  Oceniono 23 razy 7

  Student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego?

  Pewnie teologię studiował;!

 • velon11

  Oceniono 13 razy 7

  Żmijowisko.

 • mialczynski_1

  Oceniono 7 razy 3

  Miał zabić, ale przecież nie zabił.
  Ona miała nakładaniać, no ale nie nakłoniła....
  Co tam się kurԝa odjaniepawliło?

 • brainjacker

  Oceniono 6 razy 2

  Redakcjo droga, prosze, prosze popraw pierwsze zdanie artykulu. Wszystko boli jak sie to czyta. Troche wstyd zarabiac na zycie pisaniem bez polotu w uzywaniu jezyka ojczystego. Albo chociaz edytora zatrudnijcie jakiegos.

 • rabbitt

  Oceniono 3 razy 1

  Wschodni rezerwat PiSSiorów,gdzie katolicy tam zbrodnie,gwałty i pedofilia !

 • aietes

  Oceniono 3 razy 1

  Ściana wschodnia, gniazdo, wylęgarnia potworów pis

 • ja5569

  Oceniono 7 razy 1

  34 lata i juz 15 spedzonych w wiezieniu? Wczesnie zaczynal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX