Wybuch gazu w Szczyrku. Prokuratura: Istnieje związek pomiędzy eksplozją a pracami prowadzonymi pod ulicą

Prokuratura potwierdziła, że pomiędzy wybuchem gazu w trzypiętrowym budynku w Szczyrku a pracami prowadzonymi pod ul. Leszczynową istnieje związek. - To domniemanie stało się faktem - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej.

W poniedziałek prokuratura poinformowała, że istnieje związek pomiędzy eksplozją a pracami prowadzonymi pod ulicą Leszczynową w Szczyrku.

Podczas oględzin, jakie prowadziliśmy zostało ujawnione miejsce przerwania gazociągu. To ustalenie potwierdza nasze domniemanie, że pomiędzy wybuchem gazu w budynku a pracami prowadzonymi pod ul. Leszczynową w Szczyrku istnieje związek. To domniemanie stało się faktem

- powiedziała Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. Poinformowała także, że dalej trwają oględziny miejsca tragedii, które utrudnia gruz. Powiedziała, że prokuratura czeka na ekspertyzy i opinie biegłych, a także na wyniki sekcji zwłok.

Wybuch gazu w Szczyrku

Do wybuchu gazu w trzypiętrowym domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku doszło w środę wieczorem. Mieszkały w nim dwie rodziny. W chwili eksplozji w budynku przebywało osiem osób. Wszystkie zginęły. Poza domem była tylko 34-letnia Katarzyna Kaim, która w wybuchu straciła synka Szymona, rodziców i kuzyna.

Więcej o:
Komentarze (75)
Wybuch gazu w Szczyrku. Prokuratura: Istnieje związek pomiędzy eksplozją a pracami prowadzonymi pod ulicą
Zaloguj się
 • volongoto41

  Oceniono 26 razy 14

  Dzika pogoń za zyskami tworzy spustoszenie w głowach polskich przedsiębiorców....

 • c.t.k

  Oceniono 17 razy 11

  Każdy kto cokolwiek miał do czynienia z "budowlańcami, ten wie, że jeżeli coś s3.14erdolą, to zawsze mówią, że to nie oni. Myślą ,że może się nie wyda.

 • super_benek

  Oceniono 12 razy 10

  Oby ten wypadek przyczynił się do zmiany procedur i zachowań inwestorów i firm wykonawczych.

 • kot_miczurina

  Oceniono 18 razy 4

  CBA juz powinno czesać dewelopera i ratusz, bo z daleka wali korupcją na wielka skalę, żeby deweloper był tak bezczelny, żeby robić odwierty bez zgody, to musi mieć w ratuszu ścieżkę przetartą

 • rejestr1

  Oceniono 11 razy 3

  Na miejscu firmy budowlanej przyjąć rozwiązanie smoleńskie, czyli głosić, że wybuch był skutkiem zamachu.

 • rattus-rattus

  Oceniono 14 razy 2

  Zniszczony budynek był samowolą budowlaną - w przeciwnym wypadku do katastrofy by nie doszło. Gaz, który wydostał się z uszkodzonej rury penetrował wzdłuż gazociągu - do najbliższego wyjścia na powierzchnię. Doprowadzenie gazu do budynku zawsze (!) jest robione na powierzchni, bezpośrednio przez ścianę, aby uniknąć takich sytuacji. W tym konkretnym przypadku prawdopodobnie gaz był doprowadzony przepisowo do starej części budynku, a właściciele stawiając przybudówkę nie przenieśli przyłącza gazowego. W ten sposób rura znalazła się pod powierzchnią zabudowy. Absolutnie niedopuszczalne.

 • bamapo

  Oceniono 10 razy 2

  Pewnie się okaże że głównymi winowajcami są ci co kładli gazociąg a oni z racji wieku już nie żyją.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 5 razy 1

  @super_benek
  Nie zmieni się, czego przykładem powrót delegacji Szydło z Londynu: chcieli lecieć jednym samolotem, a nie dwoma, "bo będzie taniej, a na stojaka jakoś dolecimy do Okęcia" - i tylko dzięki stanowczości pilota nie doszło do kolejnego łamania przepisów i tragedii...

 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 1

  No to jednak są postępy w śledztwie.
  "Na podstawie oględzin zwłok powieszonego denata stwierdzono, że śmierć nastąpiła przez zadzierżgnięcie, zagardlenie i zadławienie. Ustalono, że denat nie żyje."

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX