Wypadek na A2. Kierowcy nie zrobili korytarza życia, mimo nowych przepisów. Strażacy nie mogli dotrzeć

Strażacy z OSP KSRG Lutol Suchy udostępnili nagranie, na którym widać problemy ratowników z dotarciem do wypadku, który miał miejsce na autostradzie A2. Utrudnienia wynikały z tego, że kierowcy nie utworzyli korytarza życia.

Jak informuje portal newslubuski.pl około godziny 16:00 w sobotę 7 grudnia na autostradzie A2 na wysokości Trzciela w województwie lubuskim doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Kierowca osobówki miał uderzyć w tył naczepy samochodu ciężarowego.

Strażacy udostępnili nagranie z próby dojazdu do wypadku na A2 - kierowcy nie utworzyli korytarza życia

Na miejsce wysłano osiem zastępów straży pożarnej, patrole policji oraz pogotowie ratunkowe. Jeden z rozdysponowanych wozów miał jednak problem z dostaniem się na miejsce zdarzenia. Strażacy z OSP Lutol Suchy nagrali i udostępnili w internecie film, na którym widać, że kierowcy nie utworzyli korytarza życia. Tym samym zablokowali przejazd służbom na miejsce wypadku.

Od 6 grudnia tego roku tworzenie korytarza życia jest obowiązkiem każdego kierowcy. Na drodze z jednym pasem ruchu kierowcy powinni zjechać maksymalnie do prawej strony, zostawiając odstęp od poprzedzającego pojazdu. W przypadku drogi dwupasmowej kierowcy jadący lewym pasem zjeżdżają do lewej krawędzi, a kierowcy prawego pasa - do prawej. W przypadku trzech i więcej pasów kierowcy jadący środkiem powinni zjechać na prawą stronę.

Więcej o:
Komentarze (148)
Wypadek na A2. Kierowcy nie zrobili korytarza życia, mimo nowych przepisów. Strażacy nie mogli dotrzeć
Zaloguj się
 • kwantax

  Oceniono 77 razy 75

  jest film - są rejestracje. I gdzie problem. Przysuwerenić im mandaty po 1000 zł. I gotowe.

 • puuchatek

  Oceniono 49 razy 47

  Jest nagranie - czy kierowcy dostaną stosowne mandaty i punkty karne?

 • taroudant

  Oceniono 56 razy 40

  Prawdziwy płolak- katłolyk nie będzie nikomu ustępował ! Bo tak ! Za ofiarę wypadku może się za to pomodlić i dać namsze.

 • jerz1444

  Oceniono 30 razy 30

  Strażacy powinni mieć z przodu specjalny pług do rozsuwania na boki tych co nie przestrzegają prawa.

 • trollputina

  Oceniono 34 razy 28

  Polski kierowca nic nie musi. ! Nie musi się stosować do znaków ograniczeń prędkości (choć te stawiana często i bez sensu stworzyły od lat patologie), polski kierowca nie musi a wręcz pragnie parkować na trawniku , polski kierowca wie lepiej. Wie że szybko znaczy bezpiecznie, że lewym jedziemy 200 km/h a światła drogowe służą do pospieszania albo nie wyłączania ich w przypadku dróg gdzie polski kierowca niedowidzi a i dzięki niemu cała okolica. Polski kierowca wie że opony letnie są całosezonowe a później jedzie 15 km/h i tworzy korki ponieważ polski kierowca pamięta jeszcze swojego Fiata 126p na kormoranach które dawały rade. Polski kierowca wie że wyprzedzanie na trzeciego to waleczność i honor. Polski kierowca wie że wsiadanie po kielichu to przygoda która zawsze kończy się szczęśliwie. Polski kierowca wie (taki bardziej z układami) że potrącenie na pasach osoby, z zatrzymanym prawem jazdy i brakiem przeglądu to tylko weekendowa rozrywka.

 • 1docentpj

  Oceniono 30 razy 28

  Uczcili godnie, jak na suwerena przystało, wprowadzenie nowych przepisów ! Nie dla nich bajki o jakimś suwaku czy innym korytarzu.

 • kalito

  Oceniono 25 razy 25

  Ci sami Janusze, którzy z dumą noszą koszulki i inne precjoza z Polską Walczącą itp, pokazują że tak naprawdę Polskę mają w d.

 • van_norden

  Oceniono 24 razy 22

  Kiedyś takie sceny rozgrywały się tylko w Rosji. Coraz bardziej się upodabniamy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX