Dwóch Algierczyków zaatakowało w Krakowie sekretarza ambasady. Awantura podczas wyborów

W Domu Polonii w Krakowie doszło do awantury. Dwóch mężczyzn wtargnęło do lokalu wyborczego i zaatakowało sekretarza ambasady podczas głosowania w algierskich wyborach prezydenckich. Na miejscu zjawiła się policja.

Algierska ambasada wynajęła krakowski Dom Polonii, by w sobotę 7 grudnia przeprowadzić tam głosowanie w wyborach prezydenckich.

Awantura podczas wyborów

Jak donosi radio RMF FM, dwóch Algierczyków weszło do lokalu wyborczego i wszczęło tam awanturę. Wywiązała się szarpanina, w czasie której agresorzy znieważyli sekretarza ambasady Mahomeda Quahabi Lamine i naruszyli jego nietykalność cielesną.

Poszkodowany złożył w tej sprawie zawiadomienie na policję, jego zgłoszenie dotyczyło także zakłócenia wyborów. Wezwani na miejsce funkcjonariusze zatrzymali prowodyrów incydentu.

Wybory w Algierii

W kwietniu tego roku prezydent Algierii podał się do dymisji. 82-letni Abdelaziz Buteflika zrezygnował ze stanowiska po trwających niemal dwa miesiące protestach ulicznych. Rządził Algierią od 20 lat i do momentu dymisji był najdłużej panującym władcą w krajach Afryki Północnej. Przez przeciwników politycznych określany był mianem dyktatora. Młodzi ludzie, którzy od stycznia wychodzili na ulice w antyrządowych protestach, w ostatnim czasie domagali się już nie tylko dymisji prezydenta ale także całej, skupionej wokół niego klasy politycznej.

82-letni polityk jest po zawale i od sześciu lat porusza się na wózku inwalidzkim. Protesty wybuchły, gdy jego przedstawiciele ogłosili, że w kwietniowych wyborach będzie ubiegał się o kolejną kadencję. Buteflika zrezygnował ostatecznie ze startu. Protestujący zarzucali tez Buteflice tolerowanie korupcji i brak reform w kraju.

Po jego rezygnacji obowiązki szefa państwa tymczasowo objął Abdelkader Bensalah, przewodniczący Rady Narodu - algierskiej wyższej izby parlamentu. Sobotnie wybory mają wyłonić następcę Butefliki.

>>> Dlaczego Unia Europejska toleruje Erdogana? 

Więcej o:
Komentarze (62)
Kraków. Dwóch Algierczyków zaatakowało sekretarza ambasady. Awantura podczas wyborów
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 62 razy 30

  Już widzę te pełne wyższosci, rasistowskie, komentarze wieśniaków z zadupia, u których żadne awantury się oczywiście nie zdarzają...
  A Algierczycy głosują za wolnością, przeciw dyktsturze, podejrzewając że wybory prezydenckie zostaną sfałszowane bo obecna ekipa przy żłobie zrobi wszystko żeby pozostać u władzy - stąd napięcia i protesty, ale tego byle podkarpacianin i tak nie ogarnie

 • czesiekkk

  Oceniono 16 razy 12

  Dobrze żeby to przeczytali lanserzy dużego przyrostu naturalnego, bo Algieria jest jednym z wielu dobrych przykładów na to jakie to niesie ze sobą skutki. Duża ilość ludzi młodych powyżej 50%, olbrzymie bezrobocie, które nie ma nawet jak rozładować emigracja do Francji. Idealne warunki do hodowli islamskiego terroryzmu, bo można młodym ludziom nagadać i naobiecywać cuda i cynicznie wykorzystać w grze o władzę polityczną.

 • maciek76

  Oceniono 23 razy 5

  nie wypoczęli sobie w Banasiowym domu pielgrzyma z pokojami na godziny?

 • walkirrr

  Oceniono 29 razy 5

  tylu ich tu jest ze az trzeba organizowac miejsce do wyborów ?? Podobno pis nie wpuszcza imigrantów

 • white_lake

  Oceniono 6 razy 4

  czy w każdym polskim większym mieście jest algierska komisja wyborcza? o co tu chodzi? zmiast podawać powszechnie znane fakty z historii tamtego kraju, moglibyście trochę więcej napisać o kulisach tego wydarzenia,
  ilu jest Algierczyków w Polsce? co robią? dlaczego głosują w Krakowie? kim byli napastnicy? ilu takich przeciwników politycznych z innych państw jest w naszym kraju?
  może dobrze wiedzieć takie rzeczy, zanim kolesie się zaczną ganiać z nożami po ulicach albo wysadzać w powietrze...

 • ochujek

  Oceniono 2 razy 2

  Faszyści nie tylko u nas? Inne nacje też mają takich. Słabe pocieszenie.

 • mgkgk

  Oceniono 1 raz 1

  Czyli wybory przebiegły zgodnie z planem.

 • w-al

  Oceniono 3 razy 1

  To dla tych, co mówią o multikulti, ciapatych i podobnie. Parę tytułów z gazet o "naszych":
  W tym domu żyły Ania i Diana. Z głodu jadły tapetę i styropian
  Skandal w Chojnicach. Przedszkolanki robiły to dzieciom?
  Lilka zginęła bo ojczym przegrał grę, Angelika cisnęła Szymkiem o twarde podłoże. A czy ty wychowujesz klapsem?
  Strasznie bili dzieci. Monika mówiła, że tak naucza jej kościół
  Skatowana Ewunia konała w łóżeczku. Matka z partnerem byli zajęci grami komputerowymi
  Skatowane niemowlę z pękniętą czaszką. Rodzice kompletnie pijani
  "Wujek" skatował na śmierć Maksia. Nowe fakty
  13-miesięczne dziecko zgwałcone ze szczególnym okrucieństwem. Zarzuty i areszt dla sąsiada rodziny
  Koszmar w Łomży. 22-letni wujek podejrzany o zgwałcenie dziecka /15 miwsięcy/ i.t.d.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX