Jako jedyna przeżyła, bo była w pracy, ale jej świat runął. Tragedia 9. lokatorki domu w Szczyrku

Wskutek wybuchu gazu w Szczyrku zginęło osiem osób. Przeżyła jedynie Katarzyna, której w czasie eksplozji nie było w domu. - Straciła swoje jedyne dziecko. Nie ma najbliższej rodziny, dachu nad głową - mówi Wirtualnej Polsce znajomy rodziny.

Do wybuchu gazu w trzypiętrowym domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku doszło w środę wieczorem. Mieszkały w nim dwie rodziny. W chwili eksplozji w budynku przebywało osiem osób. Wszystkie zginęły. Poza domem była tylko 34-letnia Katarzyna Kaim, która w wybuchu straciła synka Szymona, rodziców i kuzyna. 10-latek był jej jedynym dzieckiem.

Sama go wychowywała. A więc nie ma domu, najbliższej rodziny i jedynego syna. Straszna tragedia

- powiedział w rozmowie z Wirtualną Polską znajomy rodziny. Zdradził również, że kobieta pracuje w Bielsku-Białej i ma tam bezpośredni kontakt z dziećmi.

Kasia straciła wszystko, co miała, jej świat się zawalił. (...) Nie ma gdzie i do czego wracać. Jedyne, co jej zostało, to ubrania, w których była w dniu tragedii

- napisał Magdalena Masłowska z Fundacji Let's Go, która rozpoczęła zbiórkę dla kobiety na portalu pomagam.pl. Pomysłodawczyni akcji podkreśliła również, że te pieniądze mają pomóc wrócić poszkodowanej kobiecie do normalności.

Zbiórkę prowadzą również miasto Szczyrk i Caritas. Burmistrz Antoni Byrdy zaapelował do mieszkańców, aby do 8 grudnia powstrzymali się od organizacji imprez. Poprosił również o wywieszenie flag państwowych.

Jak podaje "Dziennik Zachodni", prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski zadeklarował pomoc finansową Katarzynie w wysokości 50 tys. zł. - Taka konkretna propozycja, być może w formie uchwały, padnie na najbliższej sesji Rady Miejskiej - potwierdza Tomasz Ficoń, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Bielsku-Białej.

OSP w Szczyrku: Doszło do uszkodzenia gazociągu

Przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Szczyrku twierdzą, że do uszkodzenia gazociągu mogło dość podczas prac związanych z doprowadzaniem prądu do wielkiego budynku deweloperskiego, który powstaje w pobliżu miejsca tragedii - pisze money.pl.

- Oględziny prowadzone są też na okolicznych posesjach, ale przede wszystkim w miejscu, w którym typujemy, że mogło dojść do przerwania gazociągu – powiedziała "Dziennikowi Zachodniemu" Agnieszka Michulec, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Bielsku-Białej. 

W poniedziałek i we wtorek mają się odbyć sekcje zwłok ofiar katastrofy.

>>> Policjanci wyprowadzili z domu poparzonego mężczyznę. Kilka sekund później nastąpiła eksplozja. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (166)
Jako jedyna przeżyła, bo była w pracy, ale jej świat runął. Tragedia 9. lokatorki domu w Szczyrku
Zaloguj się
 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 62 razy 56

  Już dokonuję wpłaty, niewielkiej ale zawsze. To chyba najbardziej uzasadniona zbiórka o jakiej słyszałem. Mam nadzieję, że ta pani zdoła jeszcze jakoś wrócić do życia.

 • cleryka

  Oceniono 52 razy 44

  Czy nie ma możliwości nijakiego "mamlasa-p" zablokować? Jak można takiego chama tolerować na tym forum?!

 • macch

  Oceniono 38 razy 38

  Dziewczyno, współczuje Ci z całego serca.

 • c.t.k

  Oceniono 43 razy 37

  Tylko nie przez Caritas.

 • falconigel

  Oceniono 38 razy 36

  wszystkie koszty tragedii powinna pokryc firma ktora spowodowala tragedie!!! dac mieszkanie i placic do konca zycia wysoka rente!!!!

 • filosem

  Oceniono 34 razy 34

  Niewyobrażalne dla mnie co ta kobieta czuje. Potworność. Ogromnie jej współczuje.

 • kwantax

  Oceniono 30 razy 28

  Pani Katarzyna powinna pozwać sprawców i nie o jakieś tam 50 tys., ale co najmniej o 20 razy tyle. Choć żadne pieniadze nie zwrócą jaj synka i rodziców.

 • Barbara Stachyra

  Oceniono 32 razy 24

  Jeżeli jest jakiś moderator,to proszę o wyłącznie możliwości komentowania. Trudno znieść szyderstwa i kpiny niektórych.Padły nawet oskarżenia pod adresem pani poszkodowanej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX