Lublin: radny PiS musi zapłacić 5 tys. zł na Marsz Równości. Sąd utrzymał wyrok

Radny Prawa i Sprawiedliwości Tomasz Pitucha musi zapłacić pięć tysięcy złotych za pomówienie organizatora Marszu Równości w Lublinie. Polityk przyznaje jednak: "Swojego zdania, co do szkodliwości marszów nie zmieniam".

Jak podaje "Dziennik Wschodni" Tomasz Pitucha musi zapłacić pięć tysięcy złotych na rzecz Marszu Równości w Lublinie. Radny Prawa i Sprawiedliwości twierdził, że marsz ma promować pedofilię.

Akt oskarżenia przeciwko radnemu PiS został skierowany po tym, jak Tomasz Pitucha umieścił na swoim Facebooku wpis dotyczący Marszu Równości. - "Najzagorzalsi fani filmu W. Smarzowskiego ("Kler") chcą zorganizować w Lublinie tzw. marsz równości, promujący homoseksualizm, pedofilię" - pisał polityk.

Radny PiS ma wpłacić 5 tys. zł na Marsz Równości: "swojego zdania, co do szkodliwości marszów nie zmieniam"

- To jest dzień, którego bardzo długo oczekiwałem. Po kilkunastu rozprawach doczekałem się sprawiedliwości. Pieniądze, które wpłaci pan Pitucha pójdą na organizację marszu, szerzenie szacunku do drugiego człowieka, na szerzenie tolerancji. Jestem strasznie zadowolony, że to się udało - powiedział pełnomocnik organizatora Bartosz Staszewski po ogłoszeniu wyroku.

Pierwszy wyrok w tej sprawie zapadł w lipcu, jednak Tomasz Pitucha odwołał się od niego do sądu wyższej instancji. Radny przekonywał, że nie miał zamiaru nikogo urazić, a jego wypowiedź nie dotyczyła konkretnej osoby. Polityk został skazany za pomówienie oraz karę grzywny w wysokości pięciu tysięcy złotych, która ma zostać wpłacona na rzecz stowarzyszenia Marsz Równości w Lublinie.

- Trzeba przegrać wiele procesów, żeby powstrzymać to zło, które się dzieje poprzez promocję homoseksualizmu. Przyjmuję z pokorą ten wyrok na tym etapie. Swojego zdania, co do szkodliwości marszów nie zmieniam. Marsze przynoszą bardzo dużo negatywnych skutków społecznych. (...) Wyroki sądów należy wykonywać. Poczekam jednak na uzasadnienie i będę reagował - mówił Tomasz Pitucha, który przyznał, że zastanawia się nad skierowaniem sprawy do sądu kasacyjnego.

Więcej o:
Komentarze (72)
Lublin: radny PiS musi zapłacić 5 tys. zł na Marsz Równości. Sąd utrzymał wyrok
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 46 razy 28

  Obecnie wśród dupolizów kaczego reżimu jest modne krytykowanie lgbt. Można w ten sposób czopkować pisowskiej władzy i liczyć na profity wdzięczności. A o takim wyroku to i kaczor się dowie.
  To dla tego tym wszystkim krytykom nie przeszkadza homoseksualizm w kosciele.
  Nie tylko że kościelnych gejów i pedofilów nie krytykują ale nawet ich bronią nazywając to atakiem na chrześcijaństwo.

 • kataryniarski

  Oceniono 40 razy 24

  Skandal.

  Dlatego trzeba odzyskać sądy i obsadzić je partyjnymi nominantami związanymi z Banasiem, Piotrowiczem czy innymi pisowskimi kryształami!

 • biesczad1

  Oceniono 25 razy 21

  Ale marsze/miesięcznice na cześć kłamstwa smoleńskiego były w porządku?...

 • kolor

  Oceniono 24 razy 16

  Płać i płacz

 • bkiton

  Oceniono 23 razy 15

  A klęczący przed JPII w Licheniu, co promował? Pioyrk Duda modlący się do Jankowskiego, co promował?

 • cozano

  Oceniono 20 razy 14

  Oszołomstwo prawicowe panoszy się wszędzie, podobnie zresztą jak i krk, a liczba rodzących się dzieci w Polsce spada. Oznacza to, że ich metody są kontrproduktywne w przetrwaniu naszej nacji.

 • hopsiupbec

  Oceniono 18 razy 10

  "Trzeba przegrać wiele procesów, żeby powstrzymać to zło, które się dzieje poprzez promocję homoseksualizmu"

  Boi się ujawnić? :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX