Wybuch gazu w Szczyrku. Odnaleziono ciała wszystkich ofiar katastrofy. "Do ostatniej chwili wierzyliśmy"

Odnaleziono ciała ośmiu ofiar wybuchu gazu w Szczyrku. To cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. - Do ostatniej chwili wierzyliśmy, że znajdziemy żywe osoby - przekazał wojewoda śląski. Służby nadal będą działać na miejscu katastrofy.

Ratownicy odnaleźli pod gruzami domu mieszkalnego przy ulicy Leszczynowej w Szczyrku ciała wszystkich ośmiu ofiar. To cztery osoby dorosłe i czworo dzieci. -  Do ostatniej chwili wierzyliśmy, że znajdziemy żywe osoby - przekazał wojewoda śląski.

Tragiczny bilans tragedii w Szczyrku. 8 osób nie żyje

Wojewoda śląski przekazał, że wybuch gazu w Szczyrku to "jedna z większych katastrof budowlanych województwa śląskiego". - Pragnę złożyć kondolencje i wyrazy współczucia bliskim i rodzinie - powiedział.

Służby od początku podejrzewały, że w domu przy ul. Leszczynowej w chwili katastrofy przebywało osiem osób. Mimo to będą jednak nadal przeszukiwać gruzowisko, aż do momentu, gdy zyskają pewność, że pod gruzami nie ma już nikogo.  - Do ostatniej cegły musimy to wszystko przeszukać, będziemy to robili już w tempie wolniejszym, natomiast tak, żeby sprawdzić to wszystko - przekazał koordynator akcji strażaków.

Szczyrk. Przewiercenie gazociągu prawdopodobną przyczyną tragedii

Do wybuchu gazu w trzypiętrowym domu przy ul. Leszczynowej w Szczyrku doszło w środę wieczorem. Budynek, w którym mieszkały dwie rodziny, został zrównany z ziemią. Z relacji świadków wynika, że eksplozja była słyszalna z kilkuset metrów. Prawdopodobną przyczyną wybuchu było przewiercenie gazociągu. - Na miejscu wybuchu znajdował się sprzęt do wykonywania prac tego typu. Nasze stacje pomiarowe zarejestrowały skoki ciśnienia gazu, które występują w czasie uszkodzeń linii gazowych. Jednak o szczegółowych przyczynach wybuchu będziemy mogli mówić, gdy dostaniemy się na miejsce - podkreślił Artur Michniewicz, rzecznik Polskiej Spółki Gazowniczej. 

Wojewoda śląski zaapelował do mieszkańców województwa o nieorganizowanie imprez w najbliższych dniach, aby w ten sposób uczcić pamięć osób, które zginęły w wybuchu.

Czytaj też: Burmistrz Szczyrku: Największa tragedia w historii miasta. Znałem dobrze tę rodzinę

Więcej o:
Komentarze (75)
Wybuch gazu w Szczyrku. Odnaleziono ciała wszystkich ofiar katastrofy. "Do ostatniej chwili wierzyliśmy"
Zaloguj się
 • kaszpir2

  Oceniono 17 razy 15

  Ale to jest standard ....
  Kto się "bawi" w dokumentacje , plany , przestrzeganie przepisów . Ma być tanio i szybko. Tani podwykonawcy często z "łapanek" , bez doświadczenia , wiedzy , praktyki.

  Typowy Polski "schemat" ... jakoś to będzie ...
  I tym razem nie ... wyszło ...

  Jak jest podejrzenie że może być woda/gaz to prace powinno się prowadzić ... ręcznie i dopiero po sprawdzeniu że nie ma tak żadnych rur wprowadzić ciężki sprzęt ...

  Wiarygodność "planów" jest w większości iluzoryczna , bo są pewne błędy w pomiarze i były zaniedbania , więc ufanie papierom w 100% to też niezbyt dobry pomysł ...

 • super_benek

  Oceniono 19 razy 13

  Money pl pisze, ze tuż obok powstawał dom wielorodzinny i to pracownicy jego dewelopera uszkodzili gazociag. Niewyobrażalna niesprawiedliwość, oby zostały wyciągnięte konsekwencje i wnioski. Myślmy o ofiarach, które zginęły z nieswojej winy.

 • rstipes

  Oceniono 15 razy 11

  Smutna bardzo smutna wiadomość w tak piękny dzień. Wnioski są proste. Cieszmy się życiem póki trwa jakie by nie było. Szkoda czasu na rzeczy nieważne.

 • art_102

  Oceniono 10 razy 10

  Dom nie był trzypiętrowy, tylko piętrowy, podpiwniczony, z wysokim parterem i użytkowym poddaszem.

 • weedy.lea

  Oceniono 15 razy 9

  Wieka tragedia, bezsprzecznie.
  Ale żeby z tego powodu apelować o nieorganizowanie imprez w całym województwie przez kilka dni? Przecież codziennie w różnych wypadkach nie mniej tragicznie ginie kilka do kilkunastu osób. Czy te ofiary są "gorsze" i nie zasługują na kilka dni żałoby? No to co - nie organizujemy w ogóle żadnych imprez, nigdy i nigdzie?

 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 8 razy 8

  Rozumiem, że koncert, którego przygotowania spaliły mnóstwo czasu wielu ludzi i oczywiście pieniędzy należy odwołać, ale wesela w nadchodzący weekend już nie?

 • t1950

  Oceniono 4 razy 4

  Jeżeli był to wybuch gazu wyciekającego z przebiegającego obok gazociągu to dziwi mnie brak uszkodzeń sąsiednich budynków. Nawet śnieg pozostał na dachach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX