Mateusz Morawiecki powołał nowego szefa Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak jedzie do Szczyrku

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowego Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej. Został nim brygadier Andrzej Bartkowiak.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydało komunikat, w którym poinformowano o zmianie na stanowisku szefa Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak zastąpi na tej funkcji dotychczasowego szefa strażaków, generała brygadiera Leszka Suskiego.

Andrzej Bartkowiak został nowym Komendantem Głównym Państwowej Straży Pożarnej

Komendant Główny PSP Andrzej Bartkowiak został także nowym Szefem Obrony Cywilnej Kraju. Od 22 marca 2016 roku sprawował on funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu.

Andrzej Bartkowiak urodził się 19 czerwca 1972 roku w Gnieźnie. W Straży Pożarnej służy od 1996 roku. Przez prawie 20 lat Andrzej Bartkowiak pracował jako strażak i funkcjonariusz dowodzący akcjami ratunkowo-gaśniczymi Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu. Nowy szef PSP ukończył Szkołę Aspirantów PSP w Poznaniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz studia podyplomowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej i Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu.

Nowy Komendant Państwowej Straży Pożarnej wraz z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Maciejem Wąsikiem udali się do Szczyrku, gdzie w jednym z domów doszło do wybuchu gazu. Od kilkunastu godzin trwa akcja ratowniczo-poszukiwawcza.

Więcej o:
Komentarze (26)
Mateusz Morawiecki powołał nowego szefa Straży Pożarnej. Andrzej Bartkowiak jedzie do Szczyrku
Zaloguj się
 • tempa-dzida2

  Oceniono 10 razy 10

  Dlaczego komendant straży pożarnej został odwołany ????????
  I dlaczego w jego miejsce wchodzi człowiek, który swoją "karierę" rozpoczął tak naprawdę w roku 2016 ?????
  "Przez prawie 20 lat Andrzej Bartkowiak pracował jako strażak i funkcjonariusz dowodzący akcjami ratunkowo-gaśniczymi Komendy Powiatowej PSP w Wągrowcu. Od 22 marca 2016 roku sprawował on funkcję Komendanta Wojewódzkiego PSP w Poznaniu".
  Odnoszę wrażenie, że w cieniu tragedii mamy do czynienia z faktem "dziwnej decyzji personalnej" praktycznie bez żadnego uzasadnienia ...

 • januszlen58

  Oceniono 6 razy 6

  Panie morawiecki Pan powołaj nowego premiera i gdzie jest oświadczenie majątkowe twojej żony kombinatorze

 • pan.szklanka

  Oceniono 8 razy 6

  Zważywszy na czteroletnią tradycję, szefem straży pożarnej powinien zostać piroman - recydywista.

 • samuel_winchester

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe czy zrobi na tragedii kampanię wyborczą!

 • siwywaldi

  Oceniono 9 razy 5

  Jak widać wzorce z "wielkiej czystki" nadal wzorem. Najpierw ze stołka poleciał "caryca", a zaraz po nim jego braciszek.
  Widać reszta kierownictwa PSP, TEŻ "jest na widelcu", skoro szefem został ktoś z mało liczacej się prestiżem "powiatówki" i to zaledwie w stopniu brygadiera (odpowiednik podpułkownika). Ciekawe, czy jego głównym osiągnięciem czasami nie było BMW?

 • kaczkowski12

  Oceniono 4 razy 4

  Wygląda na to,że razem z Wąsikiem beda odruzowywali teren.

 • dziuraweportki

  Oceniono 6 razy 4

  A jakie są powody odwołania poprzedniego ? Był za uczciwy jak na pisowskie standardy ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX