Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury

Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie Kamila Durczoka - podaje Onet. Były dziennikarz usłyszał zarzuty oszustwa i podrobienia podpisu byłej żony na wekslu opiewającym na sumę ponad dwóch milionów franków szwajcarskich.

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód zdecydował, że Kamil Durczok nie trafi do aresztu na trzy miesiące - informuje Onet. Odrzucono tym samym wniosek katowickiej prokuratury, która we wtorek wieczorem zwróciła się z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie byłego dziennikarza.

Kamil D. nie trafi do aresztu. Prokuratura chce się odwołać od decyzji sądu

Kamil Durczok został zatrzymany 2 grudnia w sprawie podrobienia dokumentów. Były dziennikarz jest podejrzany o to, że podrobił podpis byłej żony na wekslu opiewającym na sumę ponad dwóch milionów franków szwajcarskich. Sprawa dotyczy kredytu zawartego w sierpniu 2008 roku. W tym roku bank, który udzielił pożyczki, zwrócił się do byłej żony Kamila Durczoka z wezwaniem do wykupu weksla z powodu nieuiszczenia należności. Kobieta zaprzeczyła, że złożyła swój podpis na wekslu - twierdzi, że nigdy go nie widziała.

Durczokowi postawiono dwa zarzuty: podrobienia dokumentów oraz doprowadzenia banku do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości". Za zarzucane czyny grozi mu od 5 do 25 lat więzienia. 

Prokuratura zapowiada odwołanie od decyzji sądu. Chciała aresztowania Kamila Durczoka z uwagi na surową karę, jaka mu grozi, a także treść złożonych przez niego zeznań, które zdaniem śledczych wymagają zweryfikowania. Śledczy nie poinformowali dotąd, czy były dziennikarz przyznał się do winy.

Więcej o:
Komentarze (589)
Kamil Durczok nie trafi do aresztu. Sąd nie uwzględnił wniosku prokuratury
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 100 razy 44

  A po co ma trafić do aresztu jak przyznał się do winy? Areszt, to nie więzienie do których idzie się po wyroku.

 • jan700

  Oceniono 42 razy 26

  Piotr Bojarczuk - „Sędzia Wolności” na liście Oko Press.

  3 grudnia 2018 roku prawomocnie uniewinnił Władysława Frasyniuka od zarzutu wprowadzenia policjanta w błąd przy legitymowaniu. Uznał, że jest niewinny, bo nie został uprzednio przez policjanta poinformowany, że jest poddawany czynności legitymowania, i że za podanie nieprawdziwych informacji grozi mu odpowiedzialność.

  17 listopada 2019 uniewinnił Piotra Najsztuba, który potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, jadąc bez prawa jazdy samochodem bez ważnych badań technicznych i ubezpieczenia.

 • lukki69

  Oceniono 51 razy 25

  Celebrytę w ciemnogrodzie do aresztu???
  W Polsce mamy potencjometr do wymierzania kar.
  Z automatu zamykamy biednych ludzi bez znajomości, najlepiej za cukierka albo bułkę...im oskarżony ma więcej pieniędzy i kontaktów w oborze III RP tym większa pobłażliwość nadzwyczajnej kasty wobec obywatela.....
  Nazywają to demokracją ,wolnością i Konstytucją....

 • pandzik

  Oceniono 61 razy 25

  Przyznał się do winy to po co ma iść do aresztu na koszt panstwa?

  Pójdzie jak go wsadza

 • envol

  Oceniono 29 razy 21

  Taki areszt rzeczywiście raczej nie ma żadnego znaczenia. Niemniej przy tego typu przestępstwie, gdzie dolna kara wynosi 5 lat pozbawienia wolności, czyli jest zbrodnią, z praktycznego punktu widzenia areszt jest korzystniejszy dla takiej osoby, ponieważ czas aresztu i tak potem byłby zaliczony na poczet przyszłej kary. Po prostu im wcześniej tym lepiej. Natomiast jeżeli obejdzie się w tym przypadku w ogóle bez kary więzienia, bo i tak też może się zdarzyć, to każdy Polak, który dokona podobnych przestępstw i też przyzna się do tego czynu, może powołać się w przyszłości na ten ewentualny katowicki kazus szczególnego łagodnego potraktowania. Po prostu, każdy powinien być traktowany w ten sam sposób przed sądami w tym kraju! Jeden za wszystkich, albo wszyscy za jednego.

 • duath

  Oceniono 39 razy 19

  Wszyscy równi wobec prawa, a my mamy niezawisłe sądy i niezawisłych naturalnie odpornych na korpucję sędziów.
  Durczok jest (swój), więc i siedzieć nie pójdzie.

 • janrobin2015

  Oceniono 31 razy 17

  Ja pier.... gość podrobił podpisy na wekslu (to tak jakby fałszować pieniądze) minimum co mu grozi to 5 lat a tzw. sad go wypuszcza. Potem się dziwicie lemingi ze 99% ludzi w Polsce ma taki a nie inny stosunek do sędziów. Bogatemu lub celebrycie krzywda się nie stanie czego przykładem jest kuriozalny wyrok w sprawie Najsztuba.

 • euphoria19

  Oceniono 27 razy 17

  Pijany rozwailił auto, bez aresztowania, bez kary, bez wyroku.
  Sfałszował, jak wyżej.
  Ciekawe co bedzie dalej. Może kogoś zabije?

 • piotr.ryka

  Oceniono 29 razy 17

  Nie po to postkomunistyczna banda z TVN i GW na czele walczy o "wolne sądy", żeby potem jej przedstawiciele i totumfaccy trafiali do więzień.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX