Tatry. Akcja ratunkowa TOPR. Turysta spadł do żlebu. Po mężczyznę wyruszył wojskowy "Sokół"

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ruszyli na pomoc turyście, który spadł do żlebu pod Krzyżnem. Akcja ratunkowa trwała całą noc.

Jak informuje RMF FM, turysta spadając do żlebu w okolicach przełęczy Krzyżne w Tatrach Wysokich, uszkodził sobie nogę. Nie mógł więc o własnych siłach wydostać się na szlak. Akcja poszukiwawczo-ratunkowa trwała całą noc.

Ratownicy TOPR pomogli turyście, który spadł do żlebu pod Krzyżnem w Tatrach 

Nad ranem po mężczyznę poleciał wojskowy śmigłowiec Sokół z 2. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Helikopter Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego od jakiegoś czasu jest w przeglądzie.

W Tatrach nadal obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego. Pokrywa śnieżna jest w większości miejsc dobrze związana i stabilna - możliwe jest jednak wyzwolenie lawiny. Zjawisko to może się pojawić w miejscach bardzo stromych lub na ekstremalnych stokach. Małe i średnie lawiny mogą też schodzić samoistnie. TOPR zwraca szczególną uwagę turystów na miejsca, gdzie śnieg jest świeży i nawiany przez wiatr. Może on ukryć wklęsłości w terenie, a to skutkować obrażeniami.

Przed wyjściem w góry należy sprawdzać pogodę i dostosować ubiór oraz wyposażenie do panujących warunków atmosferycznych. Aktualne informacje na temat pogody w Tatrach dostępne są na stronie TOPR: pogoda.topr.pl.

Więcej o:
Komentarze (16)
Tatry. Akcja ratunkowa TOPR. Turysta spadł do żlebu. Po mężczyznę wyruszył wojskowy "Sokół"
Zaloguj się
 • feelek

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo proszę nie pisać w ten sposób: "jak wlazł i nikt mu nie kazał, niech sam zlezie", "kto tym razem zapłaci za ludzką głupotę".
  Nie znamy szczegółów, a chodzenie po górach nie jest zakazane.
  A może ten turysta niczemu nie zawinił?
  Wtedy będzie głupio tym, co nigdy w Tatrach nie byli.
  A właściwie nie będzie im głupio - kto zabroni komuś anonimowemu pisać takie rzeczy?

 • plastikpiokio

  Oceniono 4 razy -2

  jeżeli spadł to niech leży i nie ruszajcie go bo może mieć uraz kręgosłupa .

 • lukki69

  Oceniono 13 razy -5

  janusze i grażyny......proponuje na okres zimowy symulatory komputerowe......

 • ax-les-thermes

  Oceniono 8 razy -6

  We Francji jest 5 stopni zagrozenia lawinowego. Pierwszy to tak jakby swierzy snieg padal za kolnierz. Niebezpieczenstwo startuje dopiero od trzeciego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX