Kamil Durczok i sprawa weksli. Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla byłego dziennikarza

Prokuratura Regionalna w Katowicach poinformowała, że złożony zostanie wniosek o aresztowanie Kamila Durczoka. Były dziennikarz - według medialnych doniesień - przyznał się wcześniej do podrobienia podpisu na wekslu.

Kamil Durczok został zatrzymany 2 grudnia w sprawie podrobienia dokumentów. Były dziennikarz jest podejrzany o to, że podrobił podpis byłej żony na wekslu opiewającym na sumę ponad dwóch milionów franków szwajcarskich.

Prokuratura postawiła Durczokowi dwa zarzuty: podrobienia dokumentów i doprowadzenia banku do "niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości".

>>> Oto najgłośniejsze skandale polskiego show-biznesu ostatnich lat:

Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla Durczoka

Według doniesień Wirtualnej Polski Kamil Durczok przyznał się do pierwszego z zarzutów, natomiast zaprzeczył, że doprowadził do oszustwa na niekorzyść Getin Banku. Warto nadmienić, że w rozmowie z TVP Info prokuratura nie potwierdziła, że Durczok rzeczywiście przyznał się do winy.

Mimo takiego dementi, jak informuje Radio ZET, Prokuratura Regionalna w Katowicach zapowiedziała, że złoży wniosek o tymczasowy areszt (do trzech miesięcy) dla Kamila Durczoka.

Durczokiem prokuratura zainteresowała się przez zawiadomienia jego byłej żony (kobieta zorientowała się, że miała poręczyć kredyt) i banku. Za zarzucane czyny Durczokowi grozi od 5 do 25 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (88)
Sprawa Kamila Durczoka. Prokuratura chce tymczasowego aresztu dla byłego dziennikarza
Zaloguj się
 • symulacrum

  Oceniono 12 razy 10

  Mieć wszystko i stracić wszystko. Rodzinę, dobre imię, karierę.

 • wesslingharald

  Oceniono 12 razy 10

  "Co ten stół taki upierdo .... eee ... bardzo panów przepraszam ... przecież dzisiaj moja kolej sprzątać celę" :/

 • secateur

  Oceniono 16 razy 10

  Tak niestety kończą krótkotrwali „Królowie Życia” – ludzie mali, którzy swoją umysłowością nie zasłużyli na swój status finansowy i społeczny, a doszli przy tym do wniosku, że świat jakoby do nich należy i że wszystko im wolno, bo nikt im nie podskoczy. Ludzie patologicznie roszczeniowi nienasyceni dóbr materialnych, seksu, splendorów w życiu publicznym i ufający, że za ich duże pieniądze zawsze znajdzie się jakiś prawnik, który wyciągnie ich z dowolnie śmierdzącej sprawy. Do czasu.

  W przypadku Kamila Durczoka z całej tej fatalnej historii kobiety mogą wynosić niejaką satysfakcję. Aczkolwiek z Durczokiem jest identycznie jak z Alem Capone, który nie poszedł siedzieć za morderstwa, tylko za niepłacenie podatków, co było rechotem historii i wymiaru sprawiedliwości, niemniej kara za całe plugawe życie go spotkała, a z jakiego paragrafu to już detal.

  Durczok nie poniósł żadnej kary za swoje zachowania wobec kobiet-współpracownic, za całe jego chamstwo, prostactwo, kulturowe zdziczenie, napastliwość seksualną, skrzyżowanie stalkingu z mobbingiem oraz za zrujnowanie zdrowia i życia zawodowego kilku kobietom. A kilka jego ofiar poznałem osobiście. Pójdzie zapewne siedzieć za coś innego, ale najprawdopodobniej pójdzie. Tak, czy inaczej, czas kary za paskudną mentalność zawsze w końcu nadchodzi. Jaką energię emituje się do ludzi – taka też powraca do emitenta złej energii.

 • nutka7.17

  Oceniono 11 razy 9

  "Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur"
  Stoczył się pan dziennikarz, oj stoczył na samo dno.

 • j-ugo

  Oceniono 15 razy 9

  Do PiS-trolli: Podkreślacie pracę Durczoka w TVN. On najdłużej pracował w TVP i trochę w Polsacie. To są fakty, nie plotki.

 • simona_gwizdziel

  Oceniono 21 razy 9

  Durczok, nie Durczok, nie rozumiem tu potrzeby aresztu, w tej sytuacji nie zachodzi obawa mataczenia, co nie było oczywiste przy Misiewiczu. Rozumiem, że areszt za pracę w TVN. Bawcie się tak dalej...

 • pocztowki.znad.krawedzi.2

  Oceniono 12 razy 6

  Niedługo pod celą usłyszy to samo, co powiedział kiedyś do Omeny Mensah - "oprzyj się o ścianę suko, a ja wejdę od tyłu".

 • j-ugo

  Oceniono 12 razy 6

  Powinna być ustalona kaucja i dozór policyjny. Po co ma siedzieć w areszcie na koszt podatnika? Nie może mataczyć i wpływać na świadków, bo oskarżenie opiera się na dokumentach bankowych. Na odsiadkę będzie czas po procesie.

 • zz1026

  Oceniono 12 razy 6

  gra pod publiczke
  prokurator wniesie wniosek o areszt sad go dorzuci bo przeciez nie ma ryzyka ze podejrzany bedzie mataczyl w sledztwie bo juz sie przyznal

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX