Małopolska. W tragicznym wypadku zginął 29-letni ksiądz. Jechał do rodziny

Ks. Piotr Pławecki zginął w wypadku samochodowym w Witowicach Dolnych. Doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych oraz ciężarówki. Pozostali uczestnicy wypadku przeżyli. Ksiądz jechał odwiedzić swoją rodzinę w Chomranicach.

2 grudnia doszło do zderzenia trzech samochodów - dwóch osobowych i ciężarówki - na granicy powiatów nowosądeckiego i brzeskiego, dokładnie na DK75 w Witowicach Dolnych. Jednym z nich, osobową skodą, kierował 29-letni ksiądz Piotr Pławecki - donosi "Gazeta Krakowska". Zginął na miejscu - ratownicy medyczni nie byli w stanie mu pomóc, przerwali reanimację, kiedy stwierdzono zgon. Pozostałym uczestnikom zderzenia nic się stało.

29-letni ksiądz był jedyną ofiarą wypadku

29-letni ksiądz od dwóch lat był wikariuszem parafii pod wezwaniem Świętego Narodzenia Jana Chrzciciela w Brzeźnicy. Feralnego dnia jechał odwiedzić swoją rodzinę w Chomranicach. Święcenia uzyskał w 2017 roku, to była jego pierwsza parafia. W trakcie nauki w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie odbył staż misyjny w Kazachstanie.

Sołtys Brzeźnicy, Lech Żurek, przekazał "Gazecie Krakowskiej":

To był wspaniały człowiek, głęboko zaangażowany w sprawy naszej wspólnoty.

- On naprawdę czuł, że kapłaństwo to jego prawdziwe powołanie i bardzo chciał pracować z dziećmi i młodzieżą - przekazał dziennikarzom Stanisław Kuzak, sołtys Chomranic.

Więcej o:
Komentarze (226)
Małopolska. W tragicznym wypadku zginął 29-letni ksiądz. Jechał do rodziny
Zaloguj się
 • ps11111ps

  Oceniono 100 razy 96

  Oczywiście tragedia, ale czy gdy zginie młody obiecujący nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, albo młody murarz tudzież młoda fryzjerka lub informatyczka to również będziecie to tak skwapliwie podkreślać?

 • krzywelustro

  Oceniono 76 razy 74

  A we wczorajszym wypadku na Śląsku zginęła młoda księgowa. Pracowała w biurze rachunkowym w Sosnowcu. Osierociła dwójkę dzieci. Dlaczego się o tym nie pisze?

 • krzywelustro

  Oceniono 65 razy 59

  Dla równowagi przypomnę, że 13 czerwca 2013 roku na obwodnicy Chojnic pijany do nieprzytomności miejscowy proboszcz Wiesław Madziąg jadący jak wariat swoim samochodem doprowadził do czołowego zdarzenia z prawidłowo jadącym z przeciwka autem, zabijając jego 23-letniego kierowcę, który wracał z pracy do rodziny.

 • mikejar

  Oceniono 68 razy 58

  Wczoraj w WARSZAWIE umarl KIOSKARZ . Prowadzil KIOSK " RUCHU" od 45 lat .
  NIEDOZYL DO EMERYTURY. !!!!!!!!!!!! Kto mu zwroci NADPLACONE PIENIADZE !!!!!!!!!!!!!
  BYL TRZEZWY . !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • kataryniarski

  Oceniono 62 razy 48

  "On naprawdę czuł, że kapłaństwo to jego prawdziwe powołanie i bardzo chciał pracować z dziećmi i młodzieżą"...

  O k....!

  Aż mnie dreszcz przeszedł.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX