Radny tłumaczy zachowanie podczas delegacji w Niemczech: "Zrzuciłem treść żołądka, nie zdążając do WC"

Delegacja radnych i burmistrza Strzegomia miała zdemolować i nabrudzić w hotelu w mieście Torgau w Niemczech. Konsekwencją było zerwanie 22-letniej współpracy między obydwoma miastami. Radni teraz tłumaczą, że afera ta została wyolbrzymiona w mediach.

Jeden z radnych ze Strzegomia w rozmowie z portalem WP.pl jest zdania, że afera dotycząca zdemolowanego pokoju w hotelu została wyolbrzymiona. - Od lat choruję na refluks i chorobę wrzodową żołądka. W nocy, podczas snu, w sposób niekontrolowany zrzuciłem treść żołądka, nie zdążając dojść do WC. Pobrudziła się pościel i wykładzina. Jest mi bardzo przykro - wyjaśnił radny Cezary Włodarczyk i inny uczestnik incydentu.

Polska delegacja oskarżona o zdemolowanie hotelu w Niemczech. "W sposób niekontrolowany zrzuciłem treść żołądka. Jest mi bardzo przykro"

Niemieckie media poinformowały wczoraj, że polska delegacja, której przewodził burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, została oskarżona o zdemolowanie pokoju w partnerskim mieście Torgau. Delegacja miała w październiku nocować w trzygwiazdkowym hotelu Central. Krótko po wizycie hotel wystawił rachunek na kwotę 1460 euro za sprzątanie pomieszczeń hotelu.

Uczestnicy delegacji mieli zapłacić z własnych pieniędzy za koszty wymiany pościeli i materacy. - Nie chodzi o rachunek, samo sprzątanie po nich było upokarzające. Nigdy czegoś takiego nie doświadczyliśmy. Ci ludzie byli całkowicie pijani - powiedział jeden z pracowników ośrodka, gdzie mieszkała delegacja.

Radny Cezary Włodarczyk zaprzeczył, by w pokoju zajmowanym przez radnych ze Strzegomia zorganizowano głośną imprezę oraz nie potwierdził, że w pokoju hotelowym pozostawiono odchody. - Uprzątnęliśmy pokój w stopniu wystarczającym. Być może należało od razu uprzedzić obsługę - powiedział polityk. Radnych dziwi także późna reakcja burmistrz niemieckiego Torgau. - Może pani burmistrz chodzi o kampanię wyborczą. Incydent miał przecież miejsce ponad miesiąc temu. Dlaczego teraz to ujawniają? Przecież zapłaciliśmy za szkody i to był bardzo wysoki rachunek - powiedział.

W oświadczeniu na Facebooku Romina Barth tak argumentowała zerwanie 22-letniego partnerstwa ze Strzegomiem: "Nie możemy wysyłać naszych dzieci do miasta, którego najwyżsi przedstawiciele zachowują się w ten sposób. Nie jest to moja decyzja, ale większości radnych".

Więcej o:
Komentarze (356)
Radny tłumaczy zachowanie podczas delegacji w Niemczech: "Zrzuciłem treść żołądka, nie zdążając do WC"
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 89 razy 87

  "Jeden z radnych ze Strzegomia w rozmowie z portalem WP.pI jest zdania, że afera dotycząca zdemolowanego pokoju w hotelu została wyolbrzymiona. "
  Pewnie na imprezach urządzanych na miejscu to tylko pewien standard.

 • iffa4

  Oceniono 85 razy 85

  Ja też kiedyś 'zrzuciłam niekontrolowanie treść żołądka na pościel i wykładzinę' w hotelu.
  Po czym:
  1. sprzątnęłam tę treść
  2. sczyściłam i zaprałam w ręku zabrudzoną pościel
  3. wyczyściłam kawałek materaca
  4. wyczyściłam zabrudzoną wykładzinę
  5. powiedziałam o tym w recepcji i zapytałam, co jeszcze mogę zrobić i ile mam dopłacić do sprzątania.
  Pani recepcjonistka była w szoku, bo pewnie po raz pierwszy ktoś ją o takie coś zapytał. Nie, nic nie dopłacałam.
  Widocznie polskiej delegacji zabrakło tych 5 punktów postępowania.

 • ar.co

  Oceniono 83 razy 77

  Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby za zarzyganie łóżka przez jednego "chorego" jakikolwiek hotel zażyczył sobie 1460 euro extra.
  Jakoś strasznie wszyscy się chorowici w polityce zrobili. Niejaki Pęk też nagle "rozchorował się" do nieprzytomności na korytarzu hotelu sejmowego...

 • jurek4491

  Oceniono 59 razy 55

  No przecież mógł do ( k.rwy nędzy ) po sobie posprzątać jak się zesrał .
  Takie rzeczy zdarzają się tylko za PiS-u .

 • mejerewa

  Oceniono 42 razy 42

  Kto zapłacił rachunek za sprzątanie? Radny ze swoich pieniędzy, czy miasto?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX