Strzelin. Uciekając przed policją, prawie potrącił funkcjonariusza. Jest nagranie z pościgu

W wyniku pościgu policjanci ze Strzelina (woj. dolnośląskie) zatrzymali mężczyznę, który nie chciał zatrzymać się do kontroli. W trakcie akcji uciekający pirat drogowy nieomal potrącił funkcjonariusza na służbie. Okazało się, że był już karany.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 1 grudnia około godziny 10 rano. Patrolujący drogi policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego KPP Strzelin w nieoznakowanym radiowozie zauważyli, że jeden z kierowców na skrzyżowaniu i podwójnej ciągłej wyprzedził ciężarówkę. Wezwali go do zatrzymania. Kierowca zrobił to, ale po chwili ruszył i zaczął uciekać.

Strzelin. Uciekał przed policją i wpadł do rowu. Pirat drogowy trafił do szpitala

Policjanci ruszyli w pościg za piratem drogowym. Mężczyzna uciekał przez ok. 20 kilometrów, rozwijając przy tym prędkość przekraczającą 140 km/h. Nie zatrzymał się nawet na blokadzie policyjnej, prawie potrącając funkcjonariusza policji. Po kilkunastu minutach ucieczki mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, uderzył w radiowóz i wpadł do rowu.

Uciekającym kierowcą okazał się 48-letni mieszkaniec powiatu wrocławskiego. Był trzeźwy, ale nie posiadał prawa jazdy. Wcześniej został on dwukrotnie ukarany zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej.

48-latek doznał ogólnych obrażeń ciała. Został przetransportowany do szpitala. Gdy stamtąd wyjdzie, usłyszy zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości, niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu do kontroli i jazdy samochodem po cofnięciu uprawnień do kierowania.

Więcej o:
Komentarze (40)
Strzelin. Uciekając przed policją, prawie potrącił funkcjonariusza. Jest nagranie z pościgu
Zaloguj się
 • cozano

  Oceniono 10 razy 4

  "Wcześniej został on dwukrotnie ukarany zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej."
  Trzeba się mocniej przypatrzyć sankcjom prawnym, za jazdę bez prawa jazdy, zwłaszczy jak zostało zatrzymane za wyczyny za kierownicą. Osobliwie dużo bandytów drogowych przy kolejnych wyczynach na drodze ma już zabrane prawo jazdy, jakoś krzywda z im się nie dzieje i dalej uprawiają ten proceder.

 • zeriow

  Oceniono 6 razy 2

  Gdzie są teraz ci mądrale co twierdzą, że mundurowym nie są potrzebne żadne korzyści emerytalne, bo ich praca nie różni się niczym od pracy robotnika z fabryki czy tam piekarza. Jakoś jeszcze nie słyszałem, że ktoś na piekarza celowo jedzie, żeby zmusić go do przepuszczenia go. Nie słyszałem też, żeby robotnik w fabryce został pobity do nieprzytomności tylko dlatego, że pracuje w fabryce. Co do policjantów, to przykład powyżej plus ostatnie pobicie policjanta przez czterech "bohaterów ortalionu". Co wy na to znawcy? Też macie taką pracę i uważacie, że praca mundurowego niczym się od niej nie różni?

 • kmosb

  Oceniono 6 razy 2

  Wypijesz piwko na ulicy zaraz jesteś ukarany tak że odechciewa się już tego piwa a tutaj jawna kpina z Sądów i ich śmiesznych zakazów których jak widać po materiale nikt nie respektuje.

 • ax-les-thermes

  Oceniono 4 razy 2

  Wyglada na to jakby wreszcie polscy policjanci nauczyli sie stosowac PIT MANEUVER. Brawo!!!!

 • xxlxx63

  Oceniono 4 razy 2

  Mieli pełne prawo do użycia broni palnej.

 • gonzoe

  Oceniono 3 razy 1

  "usłyszy zarzuty dotyczące m.in. przekroczenia dozwolonej prędkości"

  Ha, ha, ha... Najważniejszy będzie zarzut przekroczenia dozwolonej prędkości, został wymieniony jako pierwszy. Możesz kogoś rozjechać, zepchnąć do rowu, zabić, ale dla policji najważniejsze będzie czy przestrzegałeś ograniczenia prędkości.

 • zz1026

  Oceniono 3 razy 1

  " Wcześniej został on dwukrotnie ukarany zakazem prowadzenia pojazdów wydanym przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieście i Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej."

  i z tego powodu uciekal?
  przeciez gdyby go zatrzymali to skonczyloby sie na grzywnie 500 zlotych za lamanie zakazu sadowego
  a teraz grozi mu do 5 lat
  co za debil

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX