Długoterminowa prognoza pogody - grudzień 2019. Czy w Wigilię spadnie śnieg? Jaki będzie Sylwester?

Długoterminowa prognoza pogody na grudzień. Synoptycy przewidują, jakie warunki atmosferyczne będziemy obserwować w Boże Narodzenie i Sylwestra. Czy spełnią się marzenia o białych świętach?

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w tym tygodniu możemy spodziewać się licznych przejaśnień, ale także sporadycznych opadów deszczu. Temperatura będzie wahać się od 0 stopni w miejscowościach podgórskich do 8 stopni na zachodzie kraju. Z prognozy pogody na portalu pogodynka.pl wynika, że przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem odnotujemy w najbliższą środę, sobotę i niedzielę, z kolei czwartek i piątek będą dniami słonecznymi.

Długoterminowa prognoza pogody. Święta bez śniegu, Sylwester z opadami

Jakie będą kolejne tygodnie grudnia? Meteorolodzy z amerykańskiego portalu AccuWeather przewidują, że w tym miesiącu możemy spodziewać się zarówno deszczu, deszczu ze śniegiem, jak i licznych przejaśnień, jednak śnieg będzie należał do rzadkości.

Prognozuje się, że w dniach 9-15 grudnia temperatura będzie wahać się od -4 stopni w Suwałkach do aż 6 stopni na plusie we Wrocławiu. W te dni będzie z reguły pochmurno, ale wszelkiego rodzaju opady będą zdarzać się sporadycznie i lokalnie. Po 17 grudnia temperatura w całym kraju nieco się wyrówna (od 5 stopni na zachodzie Polski do 0 stopni na wschodzie), a na niebie zobaczymy więcej chmur, które przyniosą opady deszczu i deszczu ze śniegiem.

Jakie będą tegoroczne święta Bożego Narodzenia? Synoptycy z AccuWeather prognozują, że w dniach 24-26 grudnia odnotujemy 6-7 stopni we Wrocławiu i Szczecinie, 4-5 stopni w Warszawie i Krakowie i 2-3 stopnie w Suwałkach. Na okres świąteczny nie prognozuje się żadnych opadów. Czy w Sylwestra i Nowy Rok będzie tak samo? Końcówka roku może być zimowa. Temperatura na zachodzie spadnie do ok. 3 stopni, na południu i w centrum kraju do 0 stopni, a na wschodzie do -2 stopni. W całym kraju będzie też sypał śnieg

Podkreślmy, że powyższa prognoza pogody jest prognozą długoterminową. Oznacza to, że jest ona obarczona dużym błędem i będzie się wielokrotnie zmieniać. 

Więcej o:
Komentarze (9)
Długoterminowa prognoza pogody - grudzień 2019. Czy w Wigilię spadnie śnieg? Jaki będzie Sylwester?
Zaloguj się
 • mcguirre

  Oceniono 8 razy 6

  A Amerykanie mówili o tej zimie jako strasznej bestii ze wschodu czy jakoś tak ? Chyba Indianie chrust zbierali i stąd ten wniosek :)

 • derp979

  Oceniono 3 razy 3

  "Czy w Wigilię spadnie śnieg?" Strzelam, że tak. I moja prognoza jest bardziej wiarygodna niż wasza na za trzy dni, bo mam 50% szansy na trafienie, a wasze prognozy sprawdzają się w 38% przypadków xD

 • rusham

  Oceniono 4 razy 2

  straszne zima w grudniu

 • equidad

  0

  Nie marzę o białych świętach. Jak się ma w perspektywie kilkaset kilometrów podróży samochodem (komunikacji publicznej brak) do bliskich i z powrotem (i to nie autostradami) to się marzy o suchej jezdni i dodatniej temperaturze, a nie o śniegu i mrozie. Po grzyba mi "atmosfera", jak utkne gdzieś na nieodsniezonej drodze albo spotkam na trasie "miszcza kierownicy" na letnich oponach, któremu zima niestraszna i w najlepszym wypadku wyląduję w rowie. Nie każdy siedzi na tyłku przez całe święta i ogląda świat przez okno. Na szczęście zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy "białych świąt" nie mają żadnego wpływu na to, jaka będzie pogoda.

 • antymemo

  0

  Jaki nie będzie Sylwester, Jaki będzie dohtor !

 • aerofan

  0

  "Końcówka roku może być zimowa (…) temperatura od 3 do -2 stopni". Ile lat ma autor artykułu ? Od 3 do -2 stopni do jest odwilż, a nie zima, no ale może nie widział prawdziwej zimy...

 • opiniamoja

  0

  będzie śnieg i minus 5 ???? - jak żyć ????

 • kink4

  0

  Pięknie się czyta te prognozy, ale to dla kretynów, bo za oknem leży śniegi jest 1 stopień. Chyba że jest to prognoza na grudzień 2791 rok.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX