PKP. Utrudnienia między Poznaniem a Szczecinem. Stoi siedem pociągów. Lokomotywa potrąciła jelenia

Poważne utrudnienia w ruchu pociągów w Wielkopolsce. Na torach między miejscowościami Wronkami i Miały stoi siedem pociągów.

Na torach między Wronkami a miejscowością Miały pociąg uderzył w jelenia. W związku ze darzeniem trasa Poznań-Szczecin została zablokowana do odwołania. Z informacji na stronie "Portal Pasażera" wynika, że na trasie w stronę stacji Poznań Główny są utrudnienia, które są związane z "wypadkiem z udziałem zwierząt".

Linia Poznań-Szczecin niebezpieczna dla zwierząt. PKP PLK chcą to zmienić

Pod koniec października tego roku PKP PLK opublikowało komunikat pt. "Dla żaby, lisa i jelenia linia Poznań-Szczecin też się zmienia". Wynika z niego, że Polskie Linie Kolejowe zapewnią przejścia dla ssaków, gadów i płazów na ponad 90 obiektach należących do spółki. W ramach projektu "Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny – Szczecin Dąbie" ma powstać wiadukt pod torami dla małych i średnich zwierząt i osiem przepustów dla płazów, a kolejowe mosty mają zostać wyposażone w specjalne półki, które umożliwią zwierzętom przeprawienie się na drugą stronę. Linia Poznań-Szczecin przebiega przez kilka obszarów Natura 2000.

Więcej o:
Komentarze (54)
PKP. Utrudnienia między Poznaniem a Szczecinem. Stoi siedem pociągów. Lokomotywa potrąciła jelenia
Zaloguj się
 • zimmel

  Oceniono 13 razy 5

  A czy Jeleń był trzeżwy????

 • tom_aszek

  Oceniono 16 razy 4

  "Na torach między Wronkami a miejscowością Miały pociąg uderzył w jelenia. W związku ze darzeniem trasa Poznań-Szczecin została zablokowana do odwołania."

  Jakiś wypasiony (dosłownie) był ten jeleń, skoro wygrał z rozpędzoną 100-tonową (lub cięższą) lokomotywą...

 • jango33

  Oceniono 7 razy 3

  Zaraz będzie osim, bo już dojeżdżam.

 • credit28

  Oceniono 12 razy 2

  Lokomotywa potrąciła jelenia. No i co się stało? Pociąg się wykoleił? Taki jeleń to lokomotywie może skoczyć. Nie wiem czemu dalej nie jedzie? Czeka maszynista na prokuratora, aby zwłoki (jelenia) obejrzał i uznał, że jeleń sam, bez udziału osób trzecich wtargnął na szyny?

 • frelek1

  Oceniono 12 razy 2

  To musiał być pancerny jeleń z NIK.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX