Syrenka Toma Hanksa trafi na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pomogą dzieciom

W ubiegłym roku aktor Tom Hanks dostał na urodziny Fiata 126 p, czyli kultowego malucha. W tym roku się odwdzięczył - wystawił na licytację zabytkową Syrenę. Pieniądze ze sprzedaży auta zasilą konto Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.

2 grudnia o godzinie 9 na Placu Ratuszowym w Bielsku-Białej odsłonięto Syrenkę Toma Hanksa. Sprawczynią całego zamieszania jest prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać Monika Jaskólska, która dwa lata temu zorganizowała zbiórkę pieniędzy wśród mieszańców swojego miasta, chcąc podarować hollywoodzkiemu aktorowi Fiata 126 p. Samochód udało się pozyskać i wyremontować za darmo, a zebrane środki trafiły na konto fundacji. Wzruszony nietypowym podarunkiem Hanks postanowił się odwdzięczyć.

Syrenka Toma Hanksa trafi na licytację. "Czas bardzo poważnie zainteresować się tematem psychiatrii dziecięcej"

W grudniu ubiegłego roku Tom Hanks ogłosił, że szuka Syrenki produkowanej w Bielsku-Białej w latach 1972-1983. Chciał ją kupić, wyremontować, a następnie wystawić na licytację, aby wspomóc Fundację Nie Wypada Nie Pomagać. Plan się powiódł. Zabytkową Syrenę podarował aktorowi pan Zbigniew Baran z Krakowa. Auto zostało wyremontowane przez warsztat BB Oldtimer Garage - informuje Polsat News.

"Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że Tom Hanks sam zaproponował swoją pomoc dzieciom. Postanowił wyremontować Syrenkę, która zostanie finalnie zlicytowana, a dochód przekażemy na Oddział Psychiatryczny Szpitala Dziecięcego w Bielsku-Białej" - pisze Fundacja Nie Wypada Nie Pomagać. 

>>> Dogoterapia. Alena i Blant wybudzają dzieci ze śpiączki

Samochód trafi na licytację najpóźniej w czerwcu 2020 roku, ale zaprezentowano go w grudniu nie bez powodu. 

- Grudzień jest miesiącem, kiedy jest najwięcej stanów depresyjnych, prób samobójczych - w rozmowie z RMF FM powiedziała Monika Jaskólska. Wyjaśniła także, że w psychiatrii dziecięcej brakuje lekarzy i psychologów, na miejsce na oddziałach czeka się kilka miesięcy. 

- To jest Syrenka na pomoc dzieciom. Krzyczymy z Bielska-Białej, że czas bardzo poważnie zainteresować się tematem psychiatrii dziecięcej - powiedziała prezes Fundacji Nie Wypada Nie Pomagać.

>> Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

>> Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.

Więcej o:
Komentarze (33)
Syrenka Toma Hanksa trafi na licytację. Pieniądze ze sprzedaży pomogą dzieciom
Zaloguj się
 • rabbitt

  Oceniono 34 razy 26

  Stare graty na ratowanie dzieci a PiSSiory rozwalają limuzyny za miliony !

 • ars-derivatia

  Oceniono 23 razy 23

  Miła inicjatywa pana Hanksa. Nie miał obowiązku, a mimo to postanowił wesprzeć szczytny cel i do tego w obcym mieście leżącym w całkiem obcym kraju.

  Wśród polskich celebrytów działalność filantropijna to wciąż rzadkość, nawet lokalnie, a już całkiem nie wyobrażam sobie, żeby wsparli jakąś potrzebującą amerykańską fundację.

  Wyrazy uznania.

 • mariuszg2

  Oceniono 24 razy 20

  Brawo! Osobiście marzą mi się lekcje z psychologi zamiast religii w szkołach.

 • 100-lec

  Oceniono 20 razy 16

  nasze gwiazdki to umieją tylko polajkować, na tym ich pomoc się kończy

 • hakatumbaitsumani

  Oceniono 17 razy 13

  Morawiecki- bufonie jeden- zamiast się napinać na "uk" tryumfalny pis-dzielski, czy jakieś megalotnisko, to lepiej byś doposażył służbę zdrowia.

 • andrew1507

  Oceniono 27 razy 13

  wymówmy pisiorom posłuszeństwo, to dyktatura i okupant z nadania Putina....

 • zarliwy

  Oceniono 10 razy 10

  Tom Hanks, należy do tych Gwiazd, które cały czas błyszczą. Wielki Szacun P. Hanks.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 7 razy 7

  Czy to się czesem nie należy Order Uśmiechu? Nawet jakiś malutki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX