Policjanci pomagali w przeprowadzce inspektoratu budowlanego w Kępnie. Komendant odwołany

Komendant powiatowy policji w Kępnie w Wielkopolsce został odwołany po tym, jak wyszło na jaw, że policjanci z jego jednostki pomagali w przeprowadzce Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Funkcjonariusze nosili m.in. kartony z dokumentami.

"27 listopada Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka odwołał z funkcji komendanta Komendy Powiatowej Policji w Kępnie mł. insp. Roberta Ciesielskiego" - poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Kępnie. "Do czasu wyznaczenia nowego oficera do objęcia stanowiska komendanta KPP Kępno, powierzenie obowiązków pełnienia tej funkcji otrzymał podinsp. Mirosław Wiśniewski" - czytamy dalej w komunikacie.

>>> Policjant i jego żona zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 41-letni Ukrainiec miał ponad 2 promile:

Kępno. Komendant odwołany, wcześniej policjanci pomagali w przeprowadzce

W krótkiej notce nie ma podanego powodu odwołania komendanta, ale w w rozmowie z TVN24 rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak przyznał, nie bez znaczenia była "sytuacja wysłana do starostwa". Konkretnie chodzi o doniesienia portalu radiosud.pl, które opisało, jak ośmiu policjantów zadysponowano do pomocy w przeprowadzce Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Na krótkim wideo opublikowanym przez portal widzimy, jak jeden z policjantów przenosi karton.

 

- Policjanci w ramach bardzo dobrej współpracy ze starostwem powiatowym pomagali w przenosinach bardzo ważnych dokumentów - powiedział portalowi st. post. Rafał Stramowski z KPP Kępno. Jak przyznał, policjanci przenosili dokumenty z polecenie komendanta.

- Policjanci poproszeni zostali o pomoc przy transporcie ważnych, archiwalnych dokumentów Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego. Operacja trwała nieco ponad godzinę. Dzięki ich pomocy, mamy pewność, że wszystkie dokumenty są zabezpieczone - tłumaczył z kolei starosta Robert Kieruzal.

Więcej o:
Komentarze (110)
Policjanci pomagali w przeprowadzce inspektoratu budowlanego w Kępnie. Komendant odwołany
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 42 razy 18

  Konfetti, robienie za tragarzy. Aniołów na koniach. Jeszcze trochę a będziecie biegać po wiadomo co dla niedospanego. Wstyd!

 • ochujek

  Oceniono 17 razy 13

  Wieśmaków staroście nie dowozili?

 • ochujek

  Oceniono 19 razy 13

  Komendant akurat przechodził z tragarzami to mieli nie pomóc?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 16 razy 10

  Kulson nawet kopnięty przez PiS :-)
  Będzie merdał ogonem :-)

 • sirseb

  Oceniono 18 razy 10

  Jak nie pielgrzymki, anioły w prześcieradłach i sypanie konfetti, to przeprowadzki i noszenie kartonów.
  :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX