Ojciec 21-latka z Konina: Na synu wykonano wyrok. Ciarka z KGP: Nie wiem, skąd się te wersje biorą

- W myśl prawa nasz policjant jest niewinny, do czasu, kiedy nie zapadnie prawomocny wyrok - powiedział w Polsat News, poświęconym sprawie śmiertelnego postrzelenia mężczyzny z Konina, rzecznik Komendy Głównej Policji, inspektor Mariusz Ciarka. Ojciec zastrzelonego 21-latka obwinia policję.

- Nie możemy go pozostawić samego, on jest w bardzo ciężkim stanie psychicznym. W jeszcze gorszym stanie psychicznym jest jego żona i trójka dzieci - przekonywał Ciarka w Polsat News, w programie "Skandaliści".

Mariusz Ciarka: To są nieprawdziwe wersje, tak to nie wyglądało

21-letni Adam zginął w czwartek 14 listopada. Podczas próby wylegitymowania go oraz dwóch 15-latków przez funkcjonariuszy, młody mężczyzna zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Policja poinformowała, że doszło do sytuacji, w której "policjant zmuszony był użyć broni". Postrzelony Adam zmarł. Media obiegła informacja, że znaleziono przy nim nożyczki i biały proszek.

Ojciec 21-latka w to nie wierzy i mówi, że "na jego synu wykonano wyrok". - Ewidentnie (policjant) szedł po to, z tą świadomością, że zabije. On goniąc go już wyciągał broń. Trzymał go ręką za ramię, położył praktycznie na ziemi i strzelił mu w klatkę piersiową, jak syn leżał. To był wyrok - mówił pan mężczyzna.

Insp. Ciarka zaznaczył, że rozumie ojca 21-latka i mu współczuje, ale "nikt nie wie, jak ten strzał został oddany". - Nie wiem, skąd się w ogóle te wersje biorą, że go trzymał, że z przyłożenia… To są nieprawdziwe wersje, tak to nie wyglądało - mówił policjant.

- Gdyby tak miało wyglądać, to proszę zauważyć: to burzy tę tezę, że była odległość, że policjant miał możliwość oddania strzału ostrzegawczego. To wręcz wersja korzystna dla policjanta, że doszło do szarpaniny. Ale to niech wyjaśni prokuratura - powiedział Ciarka. 

Więcej o:
Komentarze (366)
Ojciec 21-latka z Konina: to był wyrok. Policja: nikt nie wie, jak ten strzał został oddany
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 71 razy 29

  Jedni nawołują do linczu na policjancie, drudzy cieszą się, że chłopak nie żyje. A wystarczyłoby panie Ciarka nie wchodzić w policyjnym mundurze w politykę. Wizerunek partii rządzącej chronicie. Ludzie to widzą. Zaufania nie ma. Nie ma zaufania do tego, że będzie rzetelne śledztwo. Że nie ulegnie zniszczeniu materiał dowodowy.

 • kuma1

  Oceniono 42 razy 26

  Skoro były minister rządu PIS współpracował w dziwny sposób z grupą przestępczą a dziś został Prezesem NIK , inny minister skazany przestępca, nie skutecznie ułaskawionym przez PIS Prezydenta, to jak ma być w Policji i kto tam ma mieć ochronę i o kogo interesy ma dbać. Pamiętamy, że zdjęto ochronę nad zgromadzeniami publicznymi podczas WOŚP i to z samej góry władzy. Wszystko przypadki .!!!?

 • grzegorz-g1953

  Oceniono 40 razy 22

  Tuszując morderstwo Stachowiaka, matacząc w sprawie wypadku Szydło w Oświęcimiu i w wielu innych sprawach, doprowadziliście do tego, że niewielu wam wierzy panie Ciarka. To sąkonsekwencje działań niezgodnych z prawem.

 • alfred_hugecock

  Oceniono 37 razy 17

  "Jego brat jest we wojsku, jak Pan Bóg przykazał
  Siostra starsza ma męża na medal
  Siostra młodsza w tym roku kończy podstawówkę
  Nie wierzę, że sprzedaje narkotyki innym uczniom
  To dobry chłopak był i mało pił
  Dobry chłopak był i mało pił"

 • staszek_ptaszek

  Oceniono 29 razy 15

  Od policji się nie ucieka! Chyba że się ma powód! Inaczej mamy anarchię na krórym korzysta światek kryminalny. Policjant ma prawo zatrzymać a obywatel ma prawo dochodzenia swojej racji w sądach. Tak działa państwo!

 • matylda1001

  Oceniono 23 razy 11

  Oczywiście nie wiem jak tam było ale przecież niewinny człowiek nie ma powodu żeby uciekać przed kimkolwiek. Szkoda chłopaka bo nawet jak zawinił to zachował się irracjonalne. Poniosły karę ale zylby nadal. Szkoda policjanta bo musi żyć z piętnem mordercy. Szkoda obu rodzin bo ich życie już nigdy nie będzie takie samo jak dawniej.

 • bydlejaki

  Oceniono 12 razy 10

  Oddał życie w obronie wolnego rynku i obrotu towarowego! Cześć jego pamięci!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX