Miał być plac zabaw, będzie kościół. Piąty w promieniu trzech kilometrów. "Idziemy na rekord"

W Szczecinie na Prawobrzeżu ma powstać kościół. Część mieszkańców złożyła na biurko prezydenta miasta pismo, w którym wyraża swój sprzeciw przeciwko budowie kolejnej świątyni. Wszystko dlatego, że w promieniu trzech kilometrów są już cztery inne kościoły.

Po raz pierwszy o sprawie napisał na początku listopada szczeciński oddział "Gazety Wyborczej". Dziennik poinformował o tym, że tamtejsi radni z Komisji Budownictwa i Mieszkalnictwa wydali pozytywną opinię na temat projektu uchwały dotyczącej trzydziestoletniej dzierżawy terenu przy osiedlu "Nad Rudzianką". Na tej działce ma powstać kościół. Będzie to piąta świątynia w promieniu trzech kilometrów.

Wygląda na to, że w Szczecinie idziemy na rekord Polski w ilości kościołów na kilometr kwadratowy

- napisał na Facebooku radny Szczecina Przemysław Słowik.

Miał być skatepark albo plac zabaw. Będzie kościół

Jak powiedział jeden z mieszkańców Szczecina w rozmowie z "Faktami" TVN, wcześniej na terenie przeznaczonym pod budowę piątego kościoła miał powstać skatepark albo plac zabaw dla dzieci. - Prawdziwa dolina kościołowa nam tu kwitnie - mówi inny mieszkaniec. Szczecińska kuria przekonuje, że skoro powstała nowa parafia, to potrzebny jest nowy kościół.

Kontrowersje wzbudziła również kwota, za którą ma zostać wydzierżawiony grunt. Ma to być jedynie 0,3% ceny rynkowej netto. 

Chciałbym poznać przede wszystkim wartość rynkową tej działki i nie przekonuje mnie tłumaczenie, że w planie zagospodarowania zapisano cele sakralne, więc działka nie podlega wycenie rynkowej. Plan można zmienić, a wartość działki idzie zapewne w miliony złotych. Kolejne miliony, które mamy przekazać dla kościoła

- napisał w mediach społecznościowych radny Słowik.

Do prezydenta miasta trafiła petycja, którą podpisali ci mieszkańcy, którzy budowie kościoła są przeciwni. Powstała również druga petycja zainicjowana przez tych, którzy budowę popierają.

>>> Czy Polska jest świeckim państwem? Postanowiliśmy zapytać. Odpowiedzi były bardzo zbliżone. Zobacz wideo:

Więcej o:
Komentarze (439)
Miał być plac zabaw, będzie kościół. Piąty w promieniu trzech kilometrów. "Idziemy na rekord"
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 149 razy 141

  Ziemia dla kościoła za 0.3% wartości.
  KK lepiej ograbia Polskę niż komuniści.
  Powstała nowa parafia to potrzebny jest kościół.
  Chyba potrzebny tylko tym czarnym złodziejom żeby jeszcze więcej grabić.

 • antropoid

  Oceniono 129 razy 121

  Łajzy polityczne - za głosy w wyborach rozdają Polskę okupantom z pedofilskiej mafii.

 • antropoid

  Oceniono 120 razy 106

  WSZYSTKIE polityczne dziwki oddające publiczne polskie grunty funkcjonariuszom obcego państewka Watykan, powinny być sądzone, jak za zdradę.

 • toaletadwa

  Oceniono 107 razy 95

  Głosujcie dalej na PiS, zamiast placów zabaw będziecie mieli kościoły, w niedziele zamiast na zakupy do kościoła. Sami ich wybraliście. Macie to na co głosowaliście.

 • magda_breslau

  Oceniono 72 razy 64

  "Grab zagrabione", stare haslo bolszewikow, realizowane dzis przez polski kosciol.

  Niech ksiaze pomorski Brudzinski usiadzie sobie ze szczecinskim biskupem przy obiedzie, i zalatwi sobie pare hektarow na boku. Przeciez to juz legalne, a przyklad dal sam "premier jak Cyrankiewicz", kandydat Jarka na urzad na nastepne dwudziestolecie.

  Swoja droga Rudolf Hess Brudzinski przeszedl ogromna droge (w nie swoich adidasach): od drobmego zlodziejaszka do partyjnego herszta, ktory tworzy prawo, a nie mu podlega. "I fought the law, and the law lost".

 • 11krzych

  Oceniono 59 razy 59

  Kościoły trzeba będzie przerabiać na Lidle, bo coraz więcej ludzi widzi prawdę, że kosciół katolicki to zwykli cwaniacy, złodzieje i niekiedy bandziory. Yebać kler.

 • stachkaz1947

  Oceniono 57 razy 55

  Gdyby potrzebna była parcela pod budowę szkoły ZAŁATWIANIE TEMATU trwałoby 8 lat i nie znalazłaby się możliwość upustu ceny.
  To jest POLSKA - to jest polska GANGRENA.

 • arreis65

  Oceniono 53 razy 51

  polski kościół katolicki już zdycha ale nigdy nie przestanie kraść !!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX