Piła. Samoloty muszą przejeżdżać przez drogę. "Skrzyżowanie dwóch systemów" na lotnisku  [WIDEO]

W Pile (woj. wielkopolskie) znajduje się jedyne w Polsce lotnisko, które zostało przedzielone normalną drogą dla samochodów. Aby nie dochodziło do kolizji samochodów z samolotami, na skrzyżowaniu postawiono sygnalizację świetlną.

Na lotnisku w Pile, między hangarami a pasem startowym, przebiega droga dla samochodów. Dawniej funkcjonowała tam jednostka wojskowa, ale po roku 2000 lotnisko (zlokalizowane na jej terenie) zostało przedzielone ulicą Koszalińską prowadzącą do Bydgoszczy i Szczecina.

Piła. Niezwykłe skrzyżowanie. Kierowcy przepuszczają odrzutowce i awionetki

Kierowcy, którzy jeżdżą tą drogą, mają czasem okazję zobaczyć różnego rodzaju samoloty, które kołują z jednej części lotniska na drugą. Filmy i zdjęcia przedstawiające taką sytuację robią w internecie furorę. 

W bezkolizyjnym przejeździe samolotów przez ul. Koszalińską pomaga sygnalizacja świetlna. Niestety, gdy się zepsuje lub zabraknie prądu, ruchem trzeba sterować ręcznie. 

- Nie ma jakichkolwiek zdarzeń dotyczących kolizji samochodów z samolotem, społeczność jest zadowolona, wszystko jest OK - powiedział w rozmowie z tvn24.pl asp. sztab. Marek Pływaczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pile. 

>>> Patrycja jest mistrzynią świata w akrobacji szybowcowej

Więcej o:
Komentarze (90)
Piła. Samoloty muszą przejeżdżać przez drogę. "Skrzyżowanie dwóch systemów" na lotnisku. [WIDEO]
Zaloguj się
 • adstr

  Oceniono 19 razy 17

  Na Gibraltarze jest podobnie, tylko szosa przecina nie drogę kołowania, ale pas startowy.

 • wlkp88

  Oceniono 28 razy 16

  I w czym problem ? Problem jest jak widzę premiera Polski całującego sygnet Ojca Rydzyka i jeszcze klęka normalnie żal mi takich pustostanów

 • race444

  Oceniono 14 razy 12

  Teraz tylko czekac na News kiedy 19-latek w swoim 30-letnim BolidzieMW przydzwoni w ten samolocik

 • yuraathor

  Oceniono 12 razy 10

  jak w Gibraltarze, tylko tam jest szlaban opuszczany na czas startu i lądowania

 • jan.ma

  Oceniono 7 razy 5

  A w Chicago samoloty, w tym największe pasażery, kołują po moście nad autostradą. Jak się kierowca zapatrzy na takiego Jumbo-Jeta, to może zjechać na sąsiedni pas i wypadek drogowy z powodu samolotu wisi w powietrzu.

 • uthark

  Oceniono 9 razy 5

  Piloci muszą uważać, żeby nie wtargnąć mając zielone, bowiem wielu kierowców lekceważy sygnalizację. Wczoraj jeden kierowca mając czerwone zabił dziewczynkę na pasach.

 • yot23znowunadaje

  Oceniono 5 razy 5

  Mamy swój Gibraltar ;-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX