Konin. Ojciec zastrzelonego: Policjant powinien odpowiedzieć za zabójstwo i dostać najwyższą karę

Ojciec 21-letniego Adama, który został zastrzelony przez policjanta, uważa, że funkcjonariusz policji powinien odpowiedzieć za zabójstwo i otrzymać najwyższą karę.

21-letni Adam zginął w czwartek 14 listopada. Podczas próby wylegitymowania przez policję 21-latka i dwóch 15-latków młody mężczyzna zaczął uciekać i nie reagował na wezwania do zatrzymania. Policja poinformowała, że doszło do sytuacji, w której "policjant zmuszony był użyć broni". Postrzelony Adam zmarł. Media obiegła informacja, że znaleziono przy nim nożyczki i biały proszek. Jego ojciec w to nie wierzy.

- Mój syn trzymał się zawsze z dala od złego towarzystwa. Jak jego siostra zadała się z niewłaściwymi ludźmi od razu mi o tym powiedział. Sam z nią na ten temat rozmawiał - w rozmowie z portalem fakt24.pl powiedział ojciec nieżyjącego 21-latka.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Konin. Ojciec postrzelonego Adama: "To była egzekucja"

Adam został wzięty za dilera narkotyków. Z doniesień medialnych wynika jednak, że tragicznego dnia przyszedł na ul. Wyszyńskiego w Koninie, żeby wymienić e–papierosa. Ojciec 21-latka uważa, że to, co się stało, to zwykłe morderstwo.

- Ten człowiek był podobno agresywny, nikt nie chciał z nim pracować. Kto go puścił z bronią na ulicę? - powiedział ojciec Adama. Mężczyzna dodał, że chciałby się spotkać z policjantem, który zastrzelił jego syna, żeby spojrzeć mu w oczy.

- To była egzekucja - powiedział ojciec nieżyjącego 21-latka. Zaznaczył, że policjant, który zastrzelił Adama, powinien odpowiedzieć za zabójstwo i dostać za to najwyższą możliwą karę. 

Komendant Główny Policji broni swojego podwładnego. "W świetle prawa jest niewinny"

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk wraz z kierownictwem policji wydali oświadczenie, w którym sprzeciwili się atakowaniu policjantów w jakiejkolwiek formie. Z komunikatu wynika, że policjant, który zastrzelił 21-letniego Adama został objęty pomocą psychologiczną i prawną. 

"W świetle prawa i oceny kierownictwa polskiej Policji nasz policjant jest niewinny, a przebieg podjętej interwencji wyjaśni szczegółowe, niezależne śledztwo prowadzone przez Prokuraturę" - czytamy w oświadczeniu kierownictwa policji.

Więcej o:
Komentarze (310)
Konin. Ojciec zastrzelonego 21-latka: Policjant powinien odpowiedzieć za zabójstwo i dostać najwyższą karę
Zaloguj się
 • aga04041

  Oceniono 54 razy 34

  Rodzice, uczcie dzieci, że jak policjant krzyczy "Stój" to należy się zatrzymać i stać. A najlepiej wogóle przed policją nie uciekać.

 • aleksandria65

  Oceniono 55 razy 27

  Rozumiem tragedię rodziny... Niemniej jednak, niewinny człowiek nie ucieka przed policją!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 43 razy 25

  >Ojciec zastrzelonego: Policjant powinien odpowiedzieć za zabójstwo i dostać najwyższą
  >karę

  Dziwny to byłby kraj, gdzie za zastrzelenie stawiającego opór dystrybutora narkotyków dostaje się karę.
  Ktoś się tu wyraźnie rozbestwił.

 • kaszpir2

  Oceniono 36 razy 24

  Bezsensowna "sensacja".

  Na całym świecie każdy wie że ucieczka przez Policją może skończyć się dla niego śmiercią , tak samo jak wyjęcie jakiegoś niebezpiecznego narzędzia z np. kieszeni ...

  A u nas jak postrzeli to źle , co innego jakby zginął Policjant ..

  Tutaj zwykły bandzior-diler narkotyków uciekał , bo wiedział że za posiadane narkotyki może trafić do więzienia.
  Sądzę że Policja miała wcześniej informacje że jakiś podejrzany czlowiek kręci sie cały czas przy szkole i podejrzenia że jest dilerem.

 • frysiu2009

  Oceniono 49 razy 23

  Wychował handlarza prochów i ma pretensję do policjanta. Jak nie policjant to bliscy jego ofiar powinni goodstrzelić.

 • kac

  Oceniono 25 razy 19

  Najwyższa kara jest za zabójstwo kwalifikowane, zaplanowane i wykonane,
  nie za postrzelenie w trakcie pościgu osoby uciekającej z prochami.

 • zenecanin

  Oceniono 28 razy 16

  No niestety. Kontrola przez policje i ucieczka może oznaczać użycie broni. To żadne zabójstwo. Nie ważne intencje. Po co uciekał? Jeśli policjant dochował zasad związanych z użyciem broni to wszystko było w porządku. Efekt tragiczny, ale wina nie leży po stronie policjanta. Można dyskutować o przeszkoleniu bo faktem jest, że przeciętny policjant zwyczajnie kiepsko strzela, ale to iny temat.

 • antykonformista

  Oceniono 42 razy 16

  Postawiliście na niewłaściwego konia. Ja rozumiem, że "pisowska" policja piecze Was aż do samej zastawki krętniczo-kątniczej. Ale są pewne granice demagogii i manipulacji. Wasz ciemny lud tego nie kupi, gdyż aż tak ciemny nie jest.

  A czy warto się ośmieszać, żeby połechtać te 5-10% oszołomów, co już naprawdę łykną wszystko? Wątpię.

  Policjant ma prawo się bronić. Tak samo jak ma prawo legitymować, kogo uzna za słuszne. Strzał nie był w plecy, to też już wiadomo.

  Skończcie więc tę telenowelę, albo chociaż zmieńcie retorykę, ok?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX