Mariusz Błaszczak daje 14 mln zł na budowę strzelnic w powiatach. "Program oczekiwany przez społeczeństwo"

Minister obrony narodowej przyznał zaświadczenia gwarantujące dofinansowanie budowy strzelnic w wybranych powiatach w Polsce. Strzelnice za łączną kwotę 14 milinów złotych powstaną w takich miejscowościach jak Przysucha, Jasło, Piekary Śląskie czy Sokółka.

Szef resortu obrony wręczył w środę 27 listopada zaświadczenia o przyznaniu dofinansowania na budowę strzelnic w ramach programu "Strzelnica w powiecie". Celem programu Ministerstwa Obrony Narodowej jest umożliwienie prowadzenia szkolenia strzeleckiego zwłaszcza wśród młodzieży, członków organizacji pro-obronnych, żołnierzy Sił Zbrojnych RP czy innych funkcjonariuszy.

Według Błaszczaka modernizacja i budowa strzelnic to „ważny program, program oczekiwany przez społeczeństwo”.

MON wyda 14 mln złotych na strzelnice: "w sytuacji kryzysowej zadbają o nasze bezpieczeństwo"

W tej edycji wybranych zostało dziesięć samorządów, które na budowę strzelnic w swoich miejscowościach otrzymają dofinansowanie w wysokości łącznie 14 milionów złotych. Strzelnice współfinansowane przez MON powstaną w miejscowościach: Przysucha, Myszków, Jasło, Piekary Śląskie, Tryńcza, Bolimów, Rawicz, Gniezno, Sokółka i Domaniów. Starosta przysuski Marian Niemirski bardzo pozytywnie ocenił program MON. - Te inwestycje dobrze przysłużą się nie tylko Polsce lokalnej, ale i całej Polsce - stwierdził. Podkreślił, że obiekt w Przysusze jest ulokowany w pobliżu zespołu szkół ponadpodstawowych.

Szef MON Mariusz Błaszczak dodał:

Strzelnice będą w stosunkowo krótkim czasie gotowe i będą się cieszyły dużym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Państwa gmin, a to jest nasz cel - wzmocnienie zdolności proobronnych obywateli Polski i wzmocnienie potencjału obronnego, jakim dysponuje Rzeczypospolita Polska. Na terenie państwa jednostek samorządowych stacjonuje wojsko, albo operacyjne albo obrony terytorialnej. A więc te strzelnice będą otwarte i będą służyły rozwijaniu umiejętności naszych żołnierzy i tych wszystkich, którzy z całą pewnością będą przeszkoleni, aby w sytuacji kryzysowej zadbać o nasze bezpieczeństwo.

Według Mariusza Błaszczaka program zachęci do strzelectwa sportowego dzieci, młodzież i osoby dorosłe. Dzięki rozwinięciu umiejętności strzeleckich "w przyszłości będą mogli wstąpić do wojsk operacyjnych, obrony terytorialnej lub stanowić wyszkolone rezerwy". Dofinansowanie ma wynieść maksymalnie 80 procent kosztów danej inwestycji.

Więcej o:
Komentarze (136)
Mariusz Błaszczak chce wzmocnienia zdolności proobronnych Polaków. MON wyda 14 milionów na strzelnice
Zaloguj się
 • 1627cd1410

  Oceniono 39 razy 37

  na Śląsku, Podkarpaciu i Podlasiu pis będzie ćwiczył swoje oddziały Sturmabteilung..
  Hitler robił to w Bawarii.

 • antropoid

  Oceniono 34 razy 32

  Płaszczak - ty się najpierw sam naucz, jak nie być żałosnym.
  Chociaż spróbuj.

 • antropoid

  Oceniono 31 razy 29

  No takiego nauczyciela zdolności obronnych, to Rzeczpospolita jeszcze w historii nie miała...

 • precz_z_komunia

  Oceniono 24 razy 24

  Nie na strzelnice tylko na chrzcielnice :-)
  Będą egzorcystów szkolić :-)
  Rechrystianizatorzy :-)

 • loneman

  Oceniono 21 razy 21

  Tepe kibole maja trenowac by byc potem kaczymi cynglami, po mokrej robocie jak gdanski Stefan wylgaja sie od odsiadki....

 • hipo krater

  Oceniono 19 razy 19

  Żeby ratować życie ludziom to nie ma szmalu. Żeby się zabijać a owszem. Leczcie psychole.

 • antropoid

  Oceniono 18 razy 18

  A niedorajda z grzywką sama umie choć gumką od majtek strzelić?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX