Dąbrowa Górnicza. Potrącił na przejściu babcię z wnukiem, choć asystował im pracownik ze znakiem STOP

Dramatyczny wypadek w Dąbrowie Górniczej. 39-letni mężczyzna potrącił starszą kobietę i jej wnuka. Dziecko zostało przewiezione do szpitala. Do zdarzenia doszło na przejściu dla pieszych, niedaleko szkoły podstawowej.

Do wypadku doszło w środę 27 listopada przed godziną 8 rano. Na przejściu dla pieszych na ul. Gołonoskiej w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 26 w Dąbrowie Górniczej potrącona została 64-letnia kobieta oraz jej 3-letni wnuk. Babci chłopca nic się nie stało, jednak dziecko doznało obrażeń głowy. Przetransportowano je do szpitala w Sosnowcu-Klimontowie.

Dąbrowa Górnicza. Babcia i wnuk zostali potrąceni niedaleko szkoły

Osobą, która spowodowała wypadek, jest 39-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego. Mężczyzna potrącił seniorkę i jej wnuka, mimo że przejście dla pieszych było oznakowane, a przechodzącej przez pasy rodzinie asystował pracownik w odblaskowym stroju ze znakiem STOP - informuje Polsat News. Policja podejrzewa, że w chwili zdarzenia kierowca był pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna został zatrzymany. Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia.

Więcej o:
Komentarze (127)
Dąbrowa Górnicza. Potrącił na przejściu babcię z wnukiem, choć asystował im pracownik ze znakiem STOP
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 37 razy 33

  Co dzień mam wrażenie że w Polsce wojna się jeszcze nie skończyła, te doniesienia o zabitych i rannych to jak komunikaty z linii frontu...
  Ciekawe czy doczekam takiego dnia w którym nikt nie zginie na polskiej drodze? Bo już o takim ideale jak w Skandynawii 0 zabitych w ciągu roku, to już nawet nie marzę

 • yosemitesam

  Oceniono 29 razy 27

  Jak znam naszą drogówkę, to zaczęli sprawdzanie trzeźwości od asystenta ze znakiem.

 • pan_mamon

  Oceniono 26 razy 20

  Kodeks drogowy do wymiany. Gość powinien dostać taką karę by na całą wolskę się rozniosło. Żadnych więzień - kasa - dla potrąconego malca z babcią i na jakiś cel społeczny. Ze 300.000 zł plus przepadek gruchota. A jak nie będzie spłacać to kamieniołomy i albo robota albo zdychanie z głodu. Nie życzę sobie utrzymywać tego uja z moich podatków w Z.K.

 • uthark

  Oceniono 21 razy 15

  Zdaniem kierowców piesi mają nosić odblaski. No to pieszy miał. I tak został potrącony.

  Znajomy jechał rowerem w ciągu dnia przy pogodzie idealnej do jazdy (lekkie zachmurzenie). Miał założoną kamizelkę odblaskową. Na przejeździe rowerowym został potrącony przez kierowcę, który go nie zauważył (sic!). Na szczęście, poza potłuczeniami nic wielkiego się nie stało. Dalszy ciąg tej hstorii jest taki, że kierowca został pozbawiony prawa jazdy na 2 lata i musiał ponownie zdać egzamin.

 • tempa-dzida2

  Oceniono 23 razy 15

  "Funkcjonariusze wyjaśniają wszystkie okoliczności zdarzenia". ????????????????
  Co tu jest do "wyjaśniania" ????? Wszystko reguluje "ustawa o ruchu drogowym ..." zwana potocznie kodeksem drogowym. Jeśli nie ma ofiar to mandat. Jeżeli są ofiary/ofiara a leczenie potrwa dłużej niż bodajże 7 dni, to niejako z urzędu sprawa trafia do sądu.

 • uthark

  Oceniono 16 razy 14

  Prawo odnośnie pieszych powinno być takie, jak w Holandii. Efekt - 8-krotnie mniejszy współczynnik zabitych pieszych na milion mieszkańców niż w Polsce. Nikt się nie rzuca pod koła, czym straszą fani samochodów, chociaż prawie każde potrącenie pieszego w Holandii to wina kierowcy.

 • honey26

  Oceniono 23 razy 11

  od 10 lat mieszkam na poludniu Niemiec,,wiem jak kierowcy szanuja prawa pieszych i rowerzystow,,maja swiadomosc,ze za to ida do wiezienia ,placa ogromne odszkodowanieze swojego ubezpieczenia i prywatnie.

 • ivangorki

  Oceniono 11 razy 9

  No i bo, znowu "wtargniecie"??

 • kaczkazporemwzupie

  Oceniono 20 razy 8

  Pan "Kierowca" był pod wpływem środka odurzającego o nazwie "samochód". Bo większość "panów" ( i "pań")kierowców, w chwili gdy siadają za kółko, faktycznie dostaje jakiegoś zaczadzenia umysłowego. Mili, spokojni ludzie zamieniają się w drapieżników na wiecznym polowaniu. Do tego, w "etosie" kierowcy w Bolanda jest uważanie siebie i tylko siebie za wiecznie i przez wszystkich dookoła pokrzywdzonego, osaczanego, poniewieranego i wykorzystywanego.
  Dlatego Parlamentarny Zespól ds Obrony Praw Kierowców, powołany zyska poparcie wszystkich klubów poselskich-lewicy też. Bo każdy lubi pocisnąć 130 po mieście, każdemu jakaś staruszka o kulach, drzewo przydrożne czy dzieciak na hulajnodze może rzucić sie pod koła i każdy uważa ze to on utrzymuje "tenkraj" płacąc za paliwo i ubezpieczenia-a przecież powinny być za darmo, podobnie jak miejsce parkingowe wszędzie, gdzie chcę zaparkować!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX