Jarosław Sellin zdradził gdzie i kiedy powstanie łuk triumfalny. Takie same plany ma Rada Warszawy

Wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego wskazał termin oraz miejsce, w którym ma zostać zbudowany pomnik w kształcie łuku triumfalnego. Jarosław Sellin jest przekonany, że pomysł ten zostanie zrealizowany do 15 sierpnia 2020 roku.

Jarosław Sellin był gościem programu "Kwadrans Polityczny" w TVP1. Podczas wywiadu wiceminister kultury został zapytany o pomysł budowy łuku triumfalnego, który ma być formą upamiętnienia Bitwy Warszawskiej.

Jarosław Sellin podał datę i miejsce budowy łuku triumfalnego: "Jest szansa, że powstanie"

- Jest szansa, że z budową pomnika w kształcie prawdopodobnie łuku rzymskiego zdążymy na 15 sierpnia 2020 roku. Będzie bardzo widoczny. To będzie znaczący pomnik, jest szansa że powstanie - zapewnił Jarosław Sellin. Pomnik miałby stanąć na placu Na Rozdrożu w Warszawie.

- Mamy do czynienia z wydarzeniem ważnym nie tylko dla Polski, dla Europy ale i dla całego świata. To było uratowanie cywilizacji zachodu przed totalnym barbarzyństwem. To był wielki triumf całego narodu. Prawie bez pomocy odparliśmy atak na całą cywilizację - przyznał dalej wiceminister kultury.

Tym samym założenia przestawione przez ministra resortu kultury pokrywają się z planem, jaki już kilka miesięcy temu zaakceptowali warszawscy radni. W lipcu 2019 roku Rada Warszawy przyjęła projekt uchwały dotyczący budowy pomnika Bitwy Warszawskiej 1920 roku, który ma stanąć na placu Na Rozdrożu. Stołeczny konserwator zabytków Michał Krasucki poinformował jednak, że do 15 sierpnia 2020 roku, kiedy obchodzona będzie 100. rocznica bitwy, nie uda się wybudować pomnika. Dzień wcześniej, także na antenie TVP1, rzecznik rządu Piotr Müller zapewnił, że rząd będzie wspierał działania dążące do upamiętnienia bitwy warszawskiej.  

Więcej o:
Komentarze (200)
Jarosław Sellin zdradził gdzie i kiedy powstanie łuk triumfalny. Takie same plany ma Rada Warszawy
Zaloguj się
 • zibi1010

  Oceniono 68 razy 62

  Igrzyska zamiast sprawnej slużby zdrowia - ciemny ludek wszystko kupi! Łuki, kuźwa potrzebne jak starej babie pigułki antykoncepcyjne

 • niktwazny126

  Oceniono 54 razy 50

  A samorządy piszczą, że budżet się nie dopina. A szpitale zamykają oddziały. A pobory nauczycieli zbliżone do poborów woźnych. A ..........

 • maciek76

  Oceniono 46 razy 40

  Pomyśleć, że Finowie dla upamiętnienia 100 rocznicy 1918 roku ufundowali jako pomnik bibliotekę!

 • tempa-dzida2

  Oceniono 40 razy 36

  Ciekawe, ile rodzin zamieszka w tym "łuku" ??????
  Chyba, ze już mieszkań nie potrzebujemy, skoro stawiamy takie łuki ????

 • piotraa81

  Oceniono 36 razy 30

  Won ze stolicy, warszawiacy nie chcą tu was i waszych pier.....ch pomników... Lepiej te pieniądze dajcie na służbę zdrowia...

 • artur702

  Oceniono 33 razy 27

  To nie jest patriotyzm. To są nieprzebrane obszary ordynarnej chamskiej pychy.

 • antropoid

  Oceniono 33 razy 23

  Im większe tępaki i szkodniki, tym bardziej się domagają budowli "triumfu" :)

  Rzecz jasna za cudze pieniądze...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX