Gdańsk: aresztowano księdza oskarżonego o gwałt na nastolatce - grozi mu do 12 lat więzienia

Prokuratura Rejonowa Gdańsk Śródmieście wydała akt oskarżenia przeciwko duchownemu, który w 2011 roku miał zmusić niepełnoletnią do obcowania płciowego. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak podaje "Dziennik Bałtycki" akt oskarżenia trafił już z Prokuratury Rejonowej do Sądu Rejonowego Gdańsk-Południe. Śledczy oskarżyli 36-letniego księdza o doprowadzenie do obcowania płciowego przy użyciu przemocy.

Ksiądz oskarżony o gwałt na nastolatce został aresztowany

Sprawa dotyczy zdarzeń z 2011 roku. Wtedy też duchowny miał być wikariuszem w jednej z parafii w Gdańsku. Pokrzywdzona nastolatka miała wtedy 17 lat. Samo postępowanie rozpoczęło się dopiero w 2018 roku, kiedy pokrzywdzona kobieta zdecydowała się złożyć zawiadomienie w tej sprawie.

Na podstawie zebranych dowodów śledczy we wrześniu tego roku zatrzymali duchownego. Ksiądz usłyszał dwa zarzuty przestępstw dotyczących zmuszania do obcowania płciowego osoby niepełnoletniej. 36-latkowi grozi za to od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Oskarżony na wniosek prokuratury został jednak tymczasowo aresztowany.

Więcej o:
Komentarze (139)
Gdańsk: aresztowano księdza oskarżonego o gwałt na nastolatce - grozi mu do 12 lat więzienia
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 42 razy 38

  To dziś już DRUGI artykuł o jurnym plebanie.
  A tak przy okazji: czy już wiadomo CO tam słychać u świętojebliwego Tymona od Beatrycze? :-)

 • kataryniarski

  Oceniono 28 razy 22

  Ponieważ KK nie chce się oczyścić ze zboczeńców w swoich szeregach, ponieważ ich kryje i usprawiedliwia, ja każdego klechę traktuję jako potencjalnego pedofila i gdy tylko zbliży się do moich dzieci, zostanie z niego mokra plama :)

 • jurek4491

  Oceniono 22 razy 18

  Miała powstać komisja odnośnie tych sk.rwysynów i co i NIC , to co się wyprawia to jest - plaga .

 • brave48

  Oceniono 19 razy 15

  1. Zamknąć prewencyjnie wszystkich księży KK
  2. Dokładnie przebadać w kierunku skłonności pedofilskich
  3. Tych nielicznych, którzy nie wykazują wypuścić ...

 • katerina323

  Oceniono 17 razy 13

  Czy znajdzie się w naszym pięknym kraju ,jeden odważny prokurator i postawi zarzut ukrywania ZBRODNIARZA biskupowi ????? Panie Głódż ! A co z księdzem Wojciechem L. z parafii Gdynia-Obłuże ? Jaki był wyrok Sądu RP ? Kuria nic nie wiedziała ????

 • krajek13

  Oceniono 17 razy 13

  szokujace!!! w Polsce aresztowano ksiedza??!!! ale jak? przeciez po katolicku powinien isc na inna plebanie i tam dalej glosic swoje slowo, a z cichym przyzwoleniem panstwa i episkopatu dalej czynic swoje dzielo w imie czegos tam - czyz to nie jest standardowa polska procedura?

 • keram2225

  Oceniono 12 razy 12

  Prokurator który ośmielił się podnieść rękę na kościół i Polskę może już liczyć dni do aresztowania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX