Ksiądz gwałcił ofiarę przez lata, został skazany. Kościelny adwokat: Robił to "przy okazji" posługi

Jak kościelny adwokat tłumaczy duchownego, już skazanego za czyny pedofilskie? Otóż twierdzi, że ksiądz Jarosław P. molestował dziecko "przy okazji" posługi. Ofiara duchownego Mariusz Milewski, domagający się odszkodowania od kurii, nie kryje rozgoryczenia: - Ksiądz Jarosław popełniał te czyny będąc księdzem katolickim, będąc posłanym na parafię, więc nie bardzo rozumiem sformułowanie "przy okazji".

Wróciła sprawa obecnie 28-letniego Mariusza Milewskiego, który niemal 10 lat molestowany przez jednego z księży Jarosława P. Milewski dopiero jako dorosła osoba zgłosił sprawę władzom kościelnym, że padł ofiarą P. w parafii św. Jakuba w Ostrowitem jeszcze jako dziewięciolatek, a jego chora relacja z duchownym trwała dekadę. Ksiądz miał uprawiać z dzieckiem seks analny i oralny.

W rozmowie z "Nowościami" Milewski tak opisywał, w jaki sposób po raz pierwszy ksiądz go wykorzystał:

Pewnego dnia ksiądz zaprosił mnie na plebanię pod pretekstem lektury jakichś niedzielnych gazetek. Doskonale wiedział, że nie mieliśmy w domu łazienki i zaproponował mi, abym skorzystał z niej u niego. Wtedy wszedł za mną i wykorzystał po raz pierwszy.

>>> Skandale pedofilskie wstrząsnęły Kościołem w Polsce za sprawą głośnego dokumentu Sekielskich:

Pedofilia w Kościele. Procesy Milewskiego

W sprawie Milewskiego sąd Diecezji Toruńskiej uniewinnił ks. Jarosława P., choć później sąd powszechny skazał duchownego na 3 lata więzienia za molestowanie seksualne, a Sąd Najwyższy odrzucił jego kasację. Jarosław P. od dwóch lat przebywa w więzieniu za gwałty na dziecku i molestowanie.

Obecnie toczy się batalia Milewskiego o odszkodowanie od kurii toruńskiej za pedofilskie czyny księdza P. W materiale magazynu "Polska i Świat" TVN24 pokazano, jak Kościół, a konkretnie jeden z adwokatów, broni duchownego.

Adwokat Kościoła o księdzu pedofilu: Robił to najwyżej przy okazji "posługi"

Kościół jest w tej sprawie reprezentowany przez adwokata Michała Kelma, który już wcześniej stawał w obronie m.in. siostry Bernadetty z ośrodka w Zabrzu czy innych księży oskarżanych o czyny pedofilskie. Wśród tez kościelnego adwokata można znaleźć takie:

Czyny skazanego Jarosława P. zostały bowiem popełnione co najwyżej przy okazji (sposobności) wykonywania czynności księdza katolickiego, a nie przy wykonywaniu tych czynności.

Taka linia obrony miałaby zrzucać odpowiedzialność Kościoła, a właściwie kurii, za czyny duchownego.

W rozmowie ze stacją TVN24 Mariusz Milewski, reagując na takie stwierdzenia, powiedział:

Czułem wielkie rozgoryczenie, bo ksiądz Jarosław popełniał te czyny będąc księdzem katolickim, będąc posłanym na parafię przez biskupa Andrzeja Suskiego. Więc nie bardzo rozumiem sformułowanie, że wykonywał je "przy okazji".
Więcej o:
Komentarze (150)
Pedofilia w Kościele. Kościelny adwokat o duchownym, który gwałcił dziecko: Robił to przy okazji
Zaloguj się
 • kotprezesa

  Oceniono 47 razy 45

  Aby zostać księdzem wystarczy być pazernym na kasę?
  Czy trzeba być jeszcze pedofilem?
  Przy okazji...

 • cezaryk

  Oceniono 43 razy 37

  Taki hydraulik dajmy na to.
  Przychodzi do domu wymienić rurkę czy przykręcić kran a „PRZY OKAZJI” gwałci żonę, ciebie pchnie nożem, wyniesie z domu dywan i video a na koniec wszystko podpali.
  Przy okazji, więc nie czyniłbym mu zarzutów.

 • zdradliwe_pisozyty

  Oceniono 36 razy 36

  nie dość, że xhuje gwałcą dzieci to jeszcze każą sobie za to placić.
  Ta qoorevska korporacja katolicka kradnie z naszych podatków ok 30mld ROCZNIE !!!

 • keram2225

  Oceniono 31 razy 31

  to bardzo przykre czytać te komentarze... 90% potępia księdza pedofila i kościół który uchyla się od odpowiedzialności, a jednocześnie 90% Polaków wciąż chrzci dzieci, posyła na komunię... schizofrenia czy co??

 • azotanpotasu

  Oceniono 26 razy 26

  kuria juz dzwoni po Piotrowicza

 • hamsterx

  Oceniono 23 razy 19

  bestie mają wytłumaczenie na pedofilie
  jest przecież tak naturalna jak prawo "naturalne"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX