Tatry. Śmiertelny wypadek w górach. Turysta wyszedł w nocy z namiotu i już nie wrócił

Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego zostali wezwani do turysty, który spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej. Po przyjeździe na miejsce ratownicy odnaleźli ciało poszkodowanego.

Jak podaje RMF FM, do wypadku doszło w nocy w poniedziałek 25 listopada. Jak się okazuje, mężczyzna razem z kolegą biwakowali w rejonie szlaku na szczycie Kazalnicy. W nocy turysta wyszedł z namiotu i już do niego nie wrócił. Wtedy pomoc wezwał jego znajomy. Według ustaleń ratowników mężczyzna najprawdopodobniej poślizgnął się i spadł w kilkusetmetrową przepaść.

Turysta spadł z Kazalnicy Mięguszowieckiej. TOPR ostrzega przed oblodzeniami w Tatrach

Zgodnie z aktualnym komunikatem turystycznym TPN powyżej 1600 metrów n. p. m. w Tatrach panują zimowe warunki. Na szlakach zalega śnieg oraz występują silne oblodzenia. W niższych partiach gór trzeba liczyć się z błotem, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej, na Śnieżce nad Reglami i koło Kościeliska.

Na części szlaków zalegają gałęzie lub pojedyncze drzewa powalone przez wiatr. Turyści przestrzegani są także przed osuwającymi się skałami lub spadającymi kamieniami w miejscach, gdzie zbocze jest wyjątkowo strome. Dodatkowo na jutro IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dotyczące silnych porywów wiatru w Tatrach.

W weekend doszło też do pierwszej w tym sezonie lawiny w Tatrach. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna turystka. Przed wyjściem w góry warto sprawdzać między innymi komunikaty pogodowe pojawiające się na stronie pogoda.topr.pl czy tpn.pl. W Tatrach od kilku dni obowiązuje pierwszy stopień zagrożenia lawinowego - aktualne informacje na ten temat publikowane są na stronie lawiny.topr.pl. 

Więcej o:
Komentarze (44)
Tatry. Śmiertelny wypadek w górach. Turysta wyszedł w nocy z namiotu i już nie wrócił
Zaloguj się
 • b.szkrab

  Oceniono 14 razy 10

  "na Śnieżce nad Reglami"... Autokorekta, czy autor wybitny znawca polskich gór?

 • melmakianin

  Oceniono 15 razy 7

  na Śnieżce nad Reglami - dziękuję za nowy poziom dziennikarstwa i geografii.

 • pablo_spear

  Oceniono 13 razy 7

  Zgodnie z aktualnym komunikatem turystycznym TPN powyżej 1600 metrów n. p. m. w Tatrach panują zimowe warunki. Na szlakach zalega śnieg oraz występują silne oblodzenia. W niższych partiach gór trzeba liczyć się z błotem, zwłaszcza w rejonie Doliny Chochołowskiej, na Śnieżce nad Reglami i koło Kościeliska.

  Sniezka w Tatrach? I juz wiecie dlaczego geografia w szkole powinna byc :)

 • generationnext

  Oceniono 13 razy 5

  "na Śnieżce nad Reglami" - dziękuję, postoję

 • uhr

  Oceniono 4 razy 4

  @generationnext
  @b.szkrab
  @melmakianin
  Po co te uszczypliwości. To tylko autokorekta. Autor zapomniał wyłączyć.

 • mmgazeta

  Oceniono 9 razy 3

  To coś się zmieniło i teraz wolno w Tatrach biwakować gdzie się chce?

 • wiceherszt

  Oceniono 7 razy 1

  Wszystko jasne. Facet wyszedł szukać tej Śnieżki, szedł i szedł i szedł, bo do Karkonoszy to kawał drogi i po drodze spierniczył się w przepaść, bo ciemno było...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX